Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Tasarım Tescili için Gerekli Belgeler

Tasarım tescili başvurusu için gerekli belgeler

Hizmet Bedeli Sadece199 TL

Tasarım Tescil Başvurusu

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Tasarım Tescili için Gerekli Evraklar

Tasarım tescili için başvurularınızda işlemlerin başlaması için aşağıdaki belgelerin tarafımıza ulaştırılması gerekir. Belgeleri ve tasarımların görsel anlatımlarını içeren fotoğrafları taratarak e-mail yoluyla markabelge@turkticaret.net mail adresimize ya da (224)-2249520 numaralı faksa iletebilirsiniz. 

Belgelerinizi tamamladıktan sonra linke tıklayıp üye girişi yaparak online olarak da başvuru belgelerini iletebilirsiniz. 


- Tasarım sahibi ve adresi
Tasarım sahibi;  tüzel kişilik ise, tam ticaret ünvanı ve açık adres bilgisi yeterlidir. Gerçek kişi ise, adı ve soyadı, doğum yeri, doğum tarihi ve açık adres bilgisi gereklidir.

- Faaliyet Belgesi
Başvuru sahibinin imalat, ticaret, hizmet uğraşısını gösterir belge. Bu belge, Ticaret Sicili, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Vergi Dairesi yada Esnaf Sicili'nden alınabilir.
Tasarım sahibi, tüzel kişilik değil ise, (şahıs veya şahıs firması ise) başvuru yapacak kişi veya kişilerin nüfus cüzdanının fotokopisi.

- Görsel Anlatımlar ( Tasarımın Fotoğrafları)
Görsel anlatım dediğimiz korumak istediğiniz tasarımın  8x8 cm ebatında çekilmiş özel fotoğraflarıdır. Bu fotoğrafların tasarımın korunması açısından çok önemi büyüktür bu sebeple korunmak istenen tasarımın tüm özelliklerini net şekilde yansıtmalıdır. Eğer tasarım büyük ebatlarda ise bütünlüğü bozmadan birkaç açıdan fotoğrafı çekilebilir. Tasarımın fotoğrafını çekerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta fotoğrafta tasarımın kendisinden başka bir maddenin yer almamasıdır. Örneğin, masanın fotoğrafı çekiliyorsa üzerinde tabak, masa örtüsü bulunmamalıdır.

Fotoğraf makinası ile çektiğiniz veya bilgisayar ortamında hazırladığınız bu ürünleri bilgisayar ortamından veya kargo ile bize iletebilirsiniz. 

- Özel Vekaletname (Örnek için tıklayınız
Vekaletname, imzaya yetkili olan kişi ya da kişilerce imzalanacaktır. Noterden onaylı olmasına gerek yoktur. Vekaletnamedeki ünvan ile Faaliyet Belgesindeki ünvan aynı olmalıdır.

 

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40