Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Sorgulama

TPE Marka Tescil Sorgulama

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

TPE MARKA SORGULAMA

Marka SorgulamaMarka almış olduğumuz ismin diğer firmalardan ayırt etmesini sağlar. Beğendiğimiz her hangi bir ismi patent firmasından sorgularız. Patent firmasının sorgusundan sonra eğer bu isim çalışma grubumuzda yok ise bu isme başvuruda bulunuruz. Türkiye Patent Enstitüne başvuruda bulunduktan sonra bu isim belli bir süre sonra yayına girer 3 ay yayında kalır. Eğer itiraz gelmez ise bu isim kişiye patantlenir. Fakat aksi durumda ret gelir ise 3 aylık dolumdan sonra KHK ya itiraz bildirimi gidecektir.

Marka sorgulama İşlemi uzman ekiplerce yapılmaktadır. Yüzeysel sorgulama bir yanılgıya sürükleyebilir bundan dolayı TPE marka sorgulama sitesi kullanılır ve isim yayına çıkar. Yayına çıkmadan önce şekli inceleme, uzman benzerlik yapılır ve daha sonra yayın kararı alınır. Dosya takibinde TPE marka sorgulamadan bize verilmiş olan başvuru nosunu yazdıktan sonra doğrulama kodunu da girdikten sonra takibi yapılabilir.

Marka Tescil Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Kimlik bilgileri, adres, telefon numarası gereklidir. Eğer marka ortak bir marka ise vekâletname üzerinde bütün ortakların imzası gereklidir ama sadece şahsi ise daha önce marka almış birinin vekâleti ile sadece marka vekâletnamesi doldurulur. Marka başvurusunda eğer logolu ise o logonun bir örneği de dosyaya eklenir.

Online marka sorgulama Türkiye Patent Enstitüsü çevrimiçi araştırma uygulamasından TPE Marka Sorgulamatakip edebiliriz. Karşınıza çıkan formu doldurarak ulaşmak istediğiniz yere gelebilirsiniz. Online başvurusu oturmuş olduğunuz yerden kolaylıkla yapabileceğiniz bir işlemdir. Marka adı sorgulama markamızın hangi sınıfta tecile uygunluğunu gösterir. Eğer uygunluğu yoksa zaten farklı bir isim aracılığına girilir.

İstediğiniz isim eğer farklı bir marka adının içerisinde geçiyorsa ve o markada sizinle aynı sınıfta ise ret alma durumu yüksektir. Marka adı seçerken en çok yapılan hata farklı bir marka ismine ek getirilerek yeni bir isim türetmek bu oldukça büyük hataya yol açar. Bundan dolayı bir uzmana danışmak uzmanlar tarafından incelenmesi ve araştırılması daha sağlıklıdır. Maddi ve manevi kayba uğramamak için uzman ekiplerce çalışmak daha mantıklıdır. Hiç bir hata gözetmeksizin uzmanlar daha titiz ve dikkatli çalışırlar.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40