Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim
İçerik
+

Doğal Reklam ile Ziyaretçi/Müşteri Artırma

Ürünlerinizi doğal reklamlar ile tanıtarak,
Premium web sitelerinin içerikleri arasında reklam algısı yaratmadan hedef kitlenize erişin.

İletişime Geçin

Doğal Reklamlar ile ilgili merak ettiğiniz noktalar için formu doldurun,uzmanlarımız sizinle iletişime geçerek yardımcı olsun.

Doğal Reklam nedir
ve ziyaretçi sayısını nasıl artırır?

Markanızı veya ürününüzü görsel, video, açıklama ve başlık ile zengin bir şekilde ifade edebileceğiniz, Premium yayıncılarda web sitesi içeriği gibi davranan ve ziyaretçilerin ilgisini kolayca çekebileceğiniz bir reklam modelidir. Ziyaretçiyi sıkmadan ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

Yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin yayıncı sitelerde gösterilen resim reklamlara olan ilgilerinin azaldığı, içerikler arasında yayınlanan doğal reklamlara daha çok ilgi gösterdiklerini ve doğal reklamların diğer bütün reklam türlerine göre hedef kitle tarafından daha çok kabul gördüğünü ortaya koyuyor. Etkileşim oranlarını artırırken, marka bilinirliğini de önemli katkıda bulunur.

Doğal reklamların diğer reklam türlerine göre verimlilik oranları

%200

Marka bilinirliğini artırma

%53

Ziyaretçiler Tarafından Görülme

%60

Dönüşüm Oranı

%53

Tıklayan Ziyaretçilerin Satın Alma Oranı

Doğal reklamlar marka ve ürün hakkında bilgi verirken; ziyaretçiye web sitesi deneyimini bozmadan, ziyaretçi aslında bunun bir reklam olduğunu hissetse bile rahatsızlık vermeden marka ve ziyaretçi arasında pozitif bir bağ kurar. Amaç elbette ürün tanıtmak ve reklam yayınlamak ama doğal reklam kurduğu bu pozitif bağ sayesinde ziyaretçinin ilgi odağı olur, akılda kalır ve bu şekilde reklamlardaki etkileşim ve geri dönüş oranını artırır.

Doğal reklamlar nerede ve ne şekilde yayınlanır?

Premium yayıncı ağımızda bulunan web sitelerinin içerik sayfalarında, site içerikleri arasında yayınlanır.

Resim reklamlar gibi sabit bir boyutta yayınlanmaması doğal reklamı diğerlerinden ayırır ve ziyaretçi etkileşimini artırır. Yayıncı siteler içeriklerin arasında uygun olan ve ziyaretçilerin daha çok ilgisini çeken ve onlara hitap eden alanlarda farklı boyut ve şekillerde reklamınızı gösterirler. Üstelik bu farklı boyutlar için onlarca reklam görseli oluşturmanız gerekmez. 2 farklı boyutta görsel, ilgi çekici bir başlık ve bir kısa açıklama ile onlarca farklı şekilde tanıtımınız yapabilirsiniz.

Yayınlama şekline birkaç örnek;

Doğal Reklam Örnek

Haber içeriklerinin ilgi çekici alanlarında

“Sizin İçin Seçtiklerimiz” ya da “Bunlar da İlginizi Çekebilir” gibi okumaya yönlendiren başlıklar ile sunulan, haber içeriklerindeki ilgi çekici alanlarda yayınlayın.

Bu alanlarda haber başlıklarının yanında doğal reklamınızı haber başlığı gibi yayınlayabilirsiniz. Tamamen web sitesinin doğal içeriği gibi görünecek ve ziyaretçileri reklam algısından uzaklaştıracaktır.

Web sitelerinin metin içerikleri arasında

Doğal reklamınızı web sitelerinin metin içerikleri arasında yayınlayın. Ziyaretçi haberi okumaya başladığı anda reklamlar görünmez, sayfayı aşağı kaydırdığında metin içerikler aşağı kayarak reklamınızın görünmesi sağlanır. Bu şekilde sayfada oluşan dinamik hareket ziyaretçinin ilgisini reklamınıza çekecektir. Dikkat çekici bir görsel ve başlık ile reklama odaklanan ziyaretçiyi kazanabilir ve ürününüze yönlendirebilirsiniz.

Doğal Reklam Örnek
Doğal Reklam Örnek
Doğal Reklam Örnek

İçerik sayfalarında daha büyük alanlarda

Reklamınızı içerik sayfalarında daha büyük alanlarda, daha zengin içeriklerle markanızı daha iyi ifade edin. Büyük reklam alanlarında ürününüz hakkında daha çok bilgi verebilir, ziyaretçi ile daha kolay bağ kurabilirsiniz.

Doğal Reklam Örnek
Doğal Reklam Örnek

Doğal reklam alanlarında video kullanarak

Videolarınız doğal reklam olarak yayınlayın. Doğru okudunuz, videonuzu yükleyebilir ve web sitesinin metin içerikleri arasında ya da küçük, büyük fark etmeksizin tüm doğal reklam alanlarında yayınlayabilirsiniz. Videolar online reklam dünyasının en zengin içerikleridir. Bu içerikleri doğal reklamlarda kullanarak ürününüz ya da markanız hakkında daha detaylı detaylı bilgi verebilirsiniz.

Doğal reklamlar hangi sitelerde yayınlanır?

Türkiye’nin Premium haber siteleri, spor siteleri gibi en çok ziyaret edilen web sitelerinde reklamınız kolayca gösterebilirsiniz.

Premium Yayıncılarımız

yayıncılar
sahibinden.com
yayıncılar
mynet.com
yayıncılar
milliyet.com.tr
yayıncılar
sozcu.com.tr
yayıncılar
hurriyet.com.tr
yayıncılar
onedio.com
yayıncılar
internethaber.com
yayıncılar
haberturk.com
yayıncılar
doviz.com
yayıncılar
haberler.com
yayıncılar
sabah.com.tr
yayıncılar
skor.sozcu.com.tr
yayıncılar
cnnturk.com
yayıncılar
m.haberler.com
yayıncılar
yeniakit.com.tr
yayıncılar
ahaber.com.tr
yayıncılar
m.ahaber.com.tr
yayıncılar
hurriyetemlak.com
yayıncılar
sondakika.com
yayıncılar
m.sabah.com.tr
yayıncılar
fanatik.com.tr
yayıncılar
mackolik.com
yayıncılar
m.yeniakit.com.tr
yayıncılar
m.haberturk.com.tr
yayıncılar
bloomberght.com
yayıncılar
showtv.com.tr
yayıncılar
gazetevatan.com
yayıncılar
fotomac.com.tr
yayıncılar
sahadan.com
yayıncılar
ntv.com.tr
yayıncılar
odatv.com
yayıncılar
investing.com
yayıncılar
haber7.com
yayıncılar
posta.com.tr
yayıncılar
memurlar.net
yayıncılar
kur.doviz.com
yayıncılar
kanald.com.tr
yayıncılar
altin.in
yayıncılar
bbc.com
yayıncılar
cumhuriyet.com.tr
yayıncılar
finans.mynet.com
yayıncılar
takvim.com.tr
yayıncılar
sporx.com
yayıncılar
ntvspor.net
yayıncılar
kadinlarkulubu.com
yayıncılar
aksam.com.tr
yayıncılar
yorum.altin.in

Doğal Reklam için Başarı İpuçları

Çoklu görseller ile test edin

Her ürün için en az iki farklı görsel ve an az 3 farklı başlık ile test edin. Görselleriniz ve başlıklarınız ile farklı kombinasyonlar oluşturun.Ziyaretçilerin hangisi ile daha çok ilgilendiklerini belirleyin.

Doğal Reklam Örnek 1
Doğal Reklam Örnek 2

Platforma göre ayırın

Web platform ve mobil platformlar ayrı kampanyalar oluşturun. Unutmayın, ziyaretçilerin webde ve mobilde gösterdikleri davranışlar çok farklıdır. Bazı görsel ve başlıklar ile webde daha iyi performans elde ederken mobilde aynı performansı alamayabilirsiniz. Platform bazında performansı en yüksek görsel ve başlıkları belirleyin ve yolunuz belirlediğiniz reklam ile devam edin.

Kullanıcıyı yönlendirin

Reklama tıklandıktan sonra ziyaretçinin yönleneceği sayfada hangi eylemi gerçekleştirmesini istediğinizi belirleyin. Örneğin; ürün reklamı yapıyorsanız ve bu ürünü web siteniz üzerinden satıyorsanız, ziyaretçiyi “Hemen Satın Al” cümlesi ile sitenize çekin. Markanızı tanıtıyorsanız, “Daha Fazla Bilgi” cümlesini kullanın. Web sitenizde bir video izletmek istiyorsanız “İzle”, form doldurmasını istiyorsanız “Hemen Başvur” gibi kelime ya da cümleler ile ziyaretçiyi yönlendirin.

Doğal Reklam Örnek 3

Görseller için Başarı İpuçları

Doğal Reklam Örnek 4

Karmaşadan uzak durun

Çok fazla obje içeren karmaşık görselleri kullanmayın. Bunlar yerine tek bir obje ya da figüre odaklanan yakın plandan çekilmiş daha net görseller kullanın.

Renkli görseller kullanın

Web sitesi içerikleri arasında renksiz ve soluk resimler yerine, renkli, göze çarpan ve dikkat çekici resimler kullanın. Ürününüzün bir çok görsel içerisinde ayırt edilmesini sağlayın.

Doğal Reklam Örnek 5
Doğal Reklam Örnek 6

Görseller üzerinde logo veya metin kullanmayın

Reklam görsellerinin üzerinde logo ya da metin içerikli katmanlar kullanmayın. Bu görseller fazlasıyla reklam algısı oluşturacak ve ziyaretçilere itici gelecektir. Bu sebeple doğal reklam performansını düşürecektir.

Başlık ve Açıklama için İpuçları

Uzun ve sıkıcı başlıklar ya da açıklamalar kullanmayın. Daha kısa, dikkat çekici, gizemli ve merak uyandırıcı başlıklar kullanın.

Doğal Reklam Örnek 7
Doğal Reklam Örnek 8

Başlığınızda kitlenizden ya da ürününüzden bahsederek başlığınızı güçlü bir hedefleme aracına dönüştürün. Genel ifadelerden kaçının.

Başlığınızdaki ve açıklamanızdaki kelimelerin ilk harflerini haber başlıklarında olduğu gibi büyük harfle yazın.

Doğal Reklam Örnek 9
Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40