Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

İsim Hakkı Sorgulama

Marka Tescili Sorgulama

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

İsim Telif Hakkı Sorgulama 

İsim Hakkı SorgulamaBulunduğunuz sektörde rekabet yoğun olabilir ya da çok güçlü rakipleriniz olmayabilir. Ama sizin her zaman isim hakkınızı güvence altına almanız önemlidir. Bu sizin sektörde söz sahibi olmanıza, haksız kazanç ve rekabetin de önüne geçmenizi sağlayacak. Peki isim hakkı yani marka nedir? İsim hakkı sorgulaması nasıl yapılır?

Marka, sizin işletmenize ait olan ürün ve hizmetlerin diğer firmaların ürün ve hizmetlerinden ayırt edilmesi sağlamak amacıyla sayıların, adların, sözcüklerin, logonun veya bunların bir kaçının bir araya gelerek oluşturduğu niteliktir. Bir markadan söz edebilmek için ayırt edici özelliğin bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde bir marka olamazsınız.

Yeni bir isim hakkı sorgulaması yapmak için TURKTICARET.Net´in Marka sayfasını ziyaret etmelisiniz. Burada sektörel veya sınıf bazlı olarak isim telif hakkı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama yaptığınız sektörde daha önceden aynı isim ile tescillenmiş bir marka bulunabilir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda farklı bir sektörde isim hakkı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İsim Hakkı Sorgulama ve Başvuru Süreci

Resmi olarak başvuru işleminizi gerçekleştirmenizin ardından TURKTICARET.Net Marka ekibi yaptığınız başvuruyu hızlı bir şekilde değerlendirmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda tarafınıza olumlu ya da olumsuz geri dönüş hızlı bir şekilde sağlanmaktadır. İsim telif hakkı için yaptığınız başvurunun olumlu sonuçlanması halinde sizden istenilen belgeleri doğru ve eksiksiz olarak iletmenizin ardından tescilli bir marka sahibi olabilirsiniz.

Marka Olmanın Avantajları

Tescilli bir marka sahibi olmanızın ardından 10 yıl süre ile bu isme ait üretme, satış ve pazarlama gibi tüm haklara yalnızca siz sahip olacaksınız. Bu da sizin sektörde daha sağlam adımlar ile ilerlemenizi sağlayacaktır. Haksız rekabet ve kazancın önüne geçerek daha uzun ömürlü bir firma olabilirsiniz. Ürettiğiniz ürün veya hizmetlerinizin satışı farklı lokasyonlar da tedarikçileriniz ile yapıyor olabilirsiniz. Eğer bir marka değilseniz ürün tedarik ettiğiniz işletmeler diledikleri gibi bir fiyatlandırma politikası uygulayabilir. Ama marka olarak bu işlemi yaptığınızda sizin tavsiye ettiğiniz satış fiyatına uymaları gerekmektedir. Böylelikle haksız kazancın önüne geçmenin yanı sıra müşteri memnuniyetinizi de artıracaksınız. Müşterilerinizin aynı ürünü farklı lokasyonlarda aynı fiyatlandırma ile bulması oldukça önemlidir.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40