Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

SSL Sorgulama

SSL Sorgulama Aracı, web sunucunuzda ki SSL sertifikasının doğru kurulumu ve tarayıcılar tarafından güvenildiğini doğrular. Sertifika bilgileri ve SSL web server yapılandırma sorunlarını detaylı bir şekilde belirlemenize yardımcı olması için SSL sertifika denetleyicisini kullanın.

SSL Sertifika Kurulum Durumu
SSL Sertifika Kurulum Durumu
Ayrıntılı ve Anlaşılması Kolay Raporlar
Ayrıntılı ve Anlaşılması Kolay Raporlar
SSL Sertifikası Süre Hatırlatıcı
SSL Sertifikası Süre Hatırlatıcı

SSL SERTİFİKASI NEDİR?

SSL (Secure Sockets Layer), internet üzerinden gerçekleştirilen veri transferlerinin güvenliğini sağlayan bir kriptografi protokolüdür. SSL, web sunucusu ve tarayıcı arasındaki iletişimi şifreleyerek, kullanıcıların gönderdiği bilgilerin üçüncü partiler tarafından okunmasını veya değiştirilmesini engeller. Bu sayede, kişisel bilgiler, kredi kartı numaraları, şifreler gibi hassas verilerin güvenli bir şekilde transfer edilmesi mümkün olur. İnternet güvenliği için hayati önem taşıyan SSL, e-ticaret siteleri, online bankacılık ve veri gizliliğinin önemli olduğu diğer alanlarda standart bir güvenlik teknolojisi olarak kabul edilir. Güvenli bir internet deneyimi için SSL sertifikası bulunan siteler tercih edilmelidir.

Site güvenliğinizi Artırın
Site güvenliğinizi Artırın

SSL sertifikaları ile bağlantıyı şifreleyerek ve ziyaretçilerinizin verilerinin saldırganlar tarafından kötüye kullanılmasını önleyin.

Ziyaretçileriniz İçin Güvenilirlik
Ziyaretçileriniz İçin Güvenilirlik

Web sitenizin sertifikası yoksa, tarayıcılar sizi "güvenli değil" olarak etiketler. Ziyaretçilerinize gizliliklerini ciddiye aldığınızı gösterin.

SEO
SEO

Bir SSL Sertifikasına sahip olmak, Google sıralamalarında henüz sertifikası olmayan rakiplerinize göre size bir avantaj sağlar.

SSL Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SSL (Secure Sockets Layer), web sunucusu ile tarayıcı arasında güvenli iletişim sağlayan standart bir güvenlik teknolojisidir. SSL; kredi kartı numaraları, oturum açma kimlik bilgileri, e-posta adresleri vb. gibi hassas bilgileri korumak için anahtar şifrelemesi kombinasyonu kullanır.
SSL Sorgulama aracı ile web sitenizin SSL sertifikası sahibi olup olmadığını ve sertifika güvenliğini kontrol edebilirsiniz.
Aracı kullanmak çok basittir. URL'nizi yukarıdaki sorgulama alanına yazmanız ve Sorgula?yı tıklamanız yeterlidir. Araç, sertifikanızı güvenilir olduğundan emin olmak için alanınızı otomatik olarak test eder.
SSL Sertifikası sunucu ile kullanıcı arasında bulunan veri akışının şifrelenmesini sağlar. SSL sahibi olan web sitelerinin, kullanıcı bilgileri, kimlik numarası, telefon numarası, kredi kartı bilgileri gibi kişisel bilgilerin üçüncü kişiler tarafından ele geçirilmesini engellemektedir. SSL sertifikası olan siteler bu güvenilirliği garanti altına almaktadır.
Bir web sitesi sahibi iseniz SSL gereklidir. SSL?in kullanılmasının en önemli nedeni, internet üzerinden gönderilen hassas bilgilerin şifreli tutulmasıdır, böylece yalnızca hedeflenen alıcı bu bilgilere erişebilir. Web siteleri, kullanıcı verilerini güvende tutmak, web site sahipliğini doğrulamak, web sitelerin sahte bir sürümünü oluşturmasını önlemek ve kullanıcı güveni sağlamak için SSL sertifikalarına ihtiyaç duyar.
Web sitesine SSL sertifikası yüklemek için öncelikle bir SSL sertifikası sahibi olmanız gerekir. Web sitenizin kapsamına göre farklı SSL türleri mevcut. Size uygun SSL sertifikasını belirledikten sonra hemen satın alabilirsiniz. Sonrasında SSL kurulum aşaması başlar. Ancak EV tipi SSL türlerinde belge gerektiren bir SSL sertifikası satın aldığınızda kurulum süreci farklı olacaktır. SSL nereden alınır; bu konuda en doğru adres olan Turkticaret.NET; farklı SSL türlerinde size en uygun SSL sertifikasını almanıza yardımcı olmak için çeşitli aşamalarda deneyimli satış ekibi ile destek sağlayacaktır.
Sertifika tercihinde en önemli noktalar; web sitesi içeriği, kullanış amacı ve kaç adet web sitesi için SSL ihtiyacı olduğudur. Bireysel web siteleri ve online satışı bulunmayan kurumsal web siteleri için standart bir SSL sertifikası uygun seçenek olacaktır. Kullanıcı bilgileri, kredi kartı ile ödeme alan e-ticaret siteleri ve kullanıcı bilgileri gibi gizlilik gerektiren bilgiler içeren siteler için Premium SSL - EV SSL gibi sertifika türleri tercih edilmeli. Ayrıca birden fazla subdomain (alt alan adı) sahibi iseniz Wildcard SSL sertifa türünü değerlendirebilirsiniz.
SSL sertifikanızı satın aldıktan sonra kurulumu için CSR kodu oluşturulması gerekmektedir. SSL kurulum süreci sunucu türüne ve hosting paneline göre farklılık göstermektedir. Hosting hizmetleriniz Turkticaret.Net firmasında ise sertifikanız için CSR kodu oluşturulması ve SSL nasıl aktif edilir sorularınızda uzman müşteri hizmetleri ve teknik ekibimiz destek vermektedir.
SSL sertifikaları 1 yıl süre ile alınabilmektedir. Sertifika süre bitiminden önce yenilenmezse web sitesinde bir hata iletisi çıkacaktı. ERR_CERT_DATE_INVALID hata koduyla ve bu sitenin sertifikası güvenilir değil! Şeklinde bir iletidir. Süre bitiminde sertifikanın devam edebilmesi için yeniden alım yapılması gerekir. İlk sertifika bir CSR ile oluşturulduysa eğer tekrar kurulum için 2 sertifika dosyasını da indirmeniz ve yüklemeniz gerekmektedir.
Let's Encrypt: En popüler ücretsiz SSL sertifika sağlayıcısıdır. Otomatik kurulum ve yenileme gibi birçok özelliği ücretsiz sunar. Ücretsiz SSL'den yararlanabilmeniz için Turkticaret.net hosting paketlerini satın alabilirsiniz.
Ücretsiz ve ücretli SSL sertifikaları mevcuttur. Ücretsiz sertifikalar temel koruma sağlar. Ücretli sertifikalar ise daha gelişmiş özellikler sunar. Ücretli sertifikalar belirlii bir teminat ile web sitenizi güvence altına alır.
SSL Sertifikası satın almak için Turkticaret.net ssl sayfasına tıklayın. Web siteniz için uygun olan ssl sertifikasını sepete ekleyin ve ödemeyi tamamlayın.
  • Web sitesi ve kullanıcı arasında veri alışverişini şifreler.
  • Kimlik avı ve sahtecilik gibi saldırıları önler.
  • Kullanıcı güvenini artırır.
  • Arama motorlarında sıralamayı yükseltir.
  • DV (Domain Validation): Alan adı doğrulamasına dayalı en temel sertifika türüdür.
  • OV (Organization Validation): Alan adı ve kuruluşun doğrulanmasını içerir.
  • EV (Extended Validation): En yüksek güvenlik seviyesini sunar ve kuruluşun detaylı bir şekilde doğrulanmasını içerir.

Evet, birden fazla sunucuda kullanılabilir. Fakat her sunucu için ayrı bir sertifika satın almanız gerekir.

Web siteniz güvensiz olarak işaretlenir ve kullanıcılar web sitenize erişmekte sorun yaşayabilir.

Sertifikanın süresi dolmuş olabilir, hatalı konfigüre edilmiş olabilir veya güvenilir bir sertifika otoritesi tarafından verilmemiş olabilir.

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?