Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

IP Sorgulama

Bağlı Olduğunuz Cihazın İP Adresini Öğrenebilirsiniz

İP Adresi Tespit Edildi

31.186.17.21

IP SorgulamaIP adres internet ortamında bulunan veya bir ağa bağlı bulunan cihazların ağ vasıtasıyla birbirleriyle iletişime geçerek veri alışverişi yapmasını sağlayan adrestir. Bu adres 4 haneden oluşmaktadır. Her hane birbirinden noktalarla ayrılmaktadır.

İnternetteki her bilgisayar bir diğerini bu adres vasıtasıyla bulur. Bu sayede aynı yerel ağda bulunmayan iki bilgisayar ağ birbirine ulaşır ve veri alışverişi yapar.

Web siteleri için de ip(İnternet Protocol) adresleri söz konusudur. Bir sitenin domainini yazmadan o siteye ait olan internet protocol adresini adres çubuğuna yazarak giriş yapabilirsiniz. Fakat akılda tutması kolay değildir. Bu nedenle alan adları insanlar için daha pratiktir.

Kolayca akılda tutulabilir. DNS (Domain Name Server) sunucuları da bu alan adlarının internet protocol karşılıklarını tutar ve siteye yönlendirir. Sistem bu şekilde işlemektedir. Ip adresi sorgulama ile internet protocol adresinizi öğrenebilirsiniz.

Adres Sorgulama

Adres SorgulamaTurkticaret.net´e giriş yaptığınızda internet protocol adresinizi otomatik olarak öğrenebilirsiniz. İp adres sorgulama için ekstradan işlem yapmanıza gerek yoktur. Siteye giriş yapmanız yeterlidir.

Bilgisayarınızın veya mobil cihazının internet protocol adresi bağlı olduğunuz ağa göre otomatik olarak atanmaktadır. Eğer cihazınıza herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız ip adresiniz dinamik bir yapıya sahip olacaktır. Modeminiz yeniden açılıp kapandığında veya cihazınız yeniden başlatıldığında internet protocol adresiniz değişebilir.

Web sitelerinin internet protocol adresleri ise barındırıldıkları sunucu tarafından atanmaktadır. İnternet sitenizin ip adresi ise statiktir. Siz sunucunuzu değiştirmediğiniz sürece aynı internet protocol adresine ile yayın yapmaya devam edecektir. Her cihaz ve internet sitesi birbirinden bağımsız ip adresine sahiptir. Domain ip sorgulama yaparak alan adınızın 4 haneden oluşan ip adresini öğrenebilirsiniz.

Whois ip sorgulama ile cihazınızın noktalar ile ayrılmış 4 haneden oluşan internet protocol adresini öğrenip not almanızın ardından, cihazınızı bağlı olduğu ağdan başka bir ağa geçirerek veya cihazınızı yeniden başlatarak internet protocol adresinizin değiştiğini görmeniz mümkün.

Güvenliğiniz açısından cihazınızın ip adresini 3. Şahıslar ile paylaşmamanız önemlidir. Eğer internet protocol adresinizin başka bir kişi veya kişiler tarafından öğrenildiğini düşünüyorsanız modeminizi yeniden başlatarak cihazınıza yeni bir internet protocol adresine atayabilirsiniz. Böylece yeniden güvenli bir şekilde internete bağlı olmanız mümkündür.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood