Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

IP Sorgulama (IP Numaram)

Bağlı Olduğunuz Cihazın IP Adresini Öğrenebilirsiniz.

Domain Sorgulama Whois Sorgulama

İP Adresi Tespit Edildi

31.186.17.21

IP Sorgulama

IP Sorgulama Nedir?

IP adres internet ortamında bulunan veya bir ağa bağlı bulunan cihazların ağ vasıtasıyla birbirleriyle iletişime geçerek veri alışverişi yapmasını sağlayan adrestir. Bu adres 4 haneden oluşmaktadır. Her hane birbirinden noktalarla ayrılmaktadır.

İnternetteki her bilgisayar bir diğerini bu adres vasıtasıyla bulur. Bu sayede aynı yerel ağda bulunmayan iki bilgisayar ağ birbirine ulaşır ve veri alışverişi yapar.

Web siteleri için de ip(İnternet Protocol) adresleri söz konusudur. Bir sitenin domainini yazmadan o siteye ait olan internet protocol adresini adres çubuğuna yazarak giriş yapabilirsiniz. Fakat akılda tutması kolay değildir. Bu nedenle alan adları insanlar için daha pratiktir.

Kolayca akılda tutulabilir. DNS (Domain Name Server) sunucuları da bu alan adlarının internet protocol karşılıklarını tutar ve siteye yönlendirir. Sistem bu şekilde işlemektedir. Ip adresi sorgulama ile internet protocol adresinizi öğrenebilirsiniz.

IP Adres Nedir?

Adres SorgulamaTurkticaret.net´e giriş yaptığınızda internet protocol adresinizi otomatik olarak öğrenebilirsiniz. İp adres sorgulama için ekstradan işlem yapmanıza gerek yoktur. Siteye giriş yapmanız yeterlidir.

Bilgisayarınızın veya mobil cihazının internet protocol adresi bağlı olduğunuz ağa göre otomatik olarak atanmaktadır. Eğer cihazınıza herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız ip adresiniz dinamik bir yapıya sahip olacaktır. Modeminiz yeniden açılıp kapandığında veya cihazınız yeniden başlatıldığında internet protocol adresiniz değişebilir.

İp Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Web sitelerinin internet protocol adresleri ise barındırıldıkları sunucu tarafından atanmaktadır. İnternet sitenizin ip adresi ise statiktir. Siz sunucunuzu değiştirmediğiniz sürece aynı internet protocol adresine ile yayın yapmaya devam edecektir. Her cihaz ve internet sitesi birbirinden bağımsız ip adresine sahiptir. Domain ip sorgulama yaparak alan adınızın 4 haneden oluşan ip adresini öğrenebilirsiniz.

Whois ip sorgulama ile cihazınızın noktalar ile ayrılmış 4 haneden oluşan internet protocol adresini öğrenip not almanızın ardından, cihazınızı bağlı olduğu ağdan başka bir ağa geçirerek veya cihazınızı yeniden başlatarak internet protocol adresinizin değiştiğini görmeniz mümkün.

Güvenliğiniz açısından cihazınızın ip adresini 3. Şahıslar ile paylaşmamanız önemlidir. Eğer internet protocol adresinizin başka bir kişi veya kişiler tarafından öğrenildiğini düşünüyorsanız modeminizi yeniden başlatarak cihazınıza yeni bir internet protocol adresine atayabilirsiniz. Böylece yeniden güvenli bir şekilde internete bağlı olmanız mümkündür.

Domain Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

IP adresi nasıl bulunur?

Domaininizin bağlı olduğu sunucunun IP adresini bulmak için sorgulama ekranımıza alan adınızı yazarak bulabilirsiniz.

IP adresi nedir örnek?

IP adresi kayıtlı alan adlarınızın olduğu sunucuların IP adresini vermektedir.

IP adresinden neler yapılabilir?

IP adreslerinin bir sınıfı bulunmaktadır. Bu sınıflar, A, B, C, D ve E Class olarak nitelendirilmektedir. SEO açısından genelde C Class IP'ler tercih edilir. Buda 192-223 aralığındaki IP'lerdir.

IP nin nereye ait olduğunu öğrenme?

DNS sunucularından gelen cevap, aradığınız domaine ait IP adresi olacaktır. Bu IP adresinin hangi konuma ait olduğunu görebilirsiniz.
Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?