Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
com Domain Uzantısı

com Domain Uzantısı

Com Alan Adı Tescili

com Domain Uzantısı sorgulama alanı

Ülkemizde ve dünyada her gün binlerce yeni domain kayıt edilmektedir. Com domain Com Alan Adı Uzantısıuzantısı en çok tercih edilen uzantıların başında gelmektedir. İngilizcede ki "Commercial" Türkçe karşılığı ile "Ticari" kelimesinin kısaltması olan  .com alan adı uzantısı dünya üzerinden 9 Milyon'dan fazla tescil ile ilk sırada yerini korumaktadır. Geçmişten günümüze gücünü arttırarak gelmiş ve hala en güçlü uzantı olarak yerini korumaktadır.

Büyük arama motorları  .com uzantılı domainlerin projelendirilmek üzere tescil edildiğini varsayarak .com uzantılı alan adlarını daha değerli kabul etmektedir. Bu neden ile arama sonuçlarında  .com domain uzantısı genellikle daha üst sıralarda yer almaktadır.

Siz de com Alan Adı Uzantısı Sahibi Olun

Web siteniz için hangi uzantıyı tercih ederseniz edin, eğer henüz kimse almamışsa internet dünyasının en eski ve en popüler uzantısı olan .com domain uzantısını da tescil etmeyi unutmayın. Yukarıdaki sorgu alanında aratarak, almak istediğiniz alan adının boşta olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  Eğer sorgulama yaptığınız com alan adı uzantısı daha önce bir kişi ya da kurum tarafından tescil edilmemiş ise hemen tescil edip isminizi koruma altına alın.

İstatistikler gösteriyor ki bir internet kullanıcısı, aradığı sitenin uzantısını bilmiyorsa %90 oranında aranan kelimenin sonuna  .com eklemektedir.  Bu da demek oluyor ki, .com uzantılı bir domain ile web sitenize daha çok ziyaretçi çekmeniz mümkün.

SEO İçin com Uzantılı Domain

Arama motorlarının önem verdiği  .com uzantısı alan adı tescil etmek isteyen internet girişimcilerinin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır. Artık, web sitelerinin kullandığı alan adı uzantısı da SEO kriterleri arasındadır. Tescil edeceğiniz yeni domaini 1 yıl tescil etmek yerine 3 yıldan fazla süre ile tescil etmeniz de sizin arama sonuçlarındaki durumunuza etki edecektir.  Uzun yıllardır hayatımızda olan bu uzantı için artık neredeyse jenerik alan adı kalmadı diyebiliriz. Siz de jenerik domain sahibi olmak istiyorsanız Türkçe karakterli bir isim tescil edebilirsiniz. Türkçe karakterli alan adlarında alfabemizde yer alan ğ,ü,ş,ç,ö,u,ı sesli harflerine yer verebilirsiniz. Böylece dilediğiniz gibi bir alan adı tescili yapabilir ve jenerik bir domain sahibi olabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood