Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

 

Slogan TesciliSlogan tescili ile markanız için hazırlamış olduğunuz kısa tanıtım cümlesini güvence altına alabilirsiniz. Bir slogana sahip olmanız sektördeki varlığınızı kanıtlar nitelikte olacaktır. Sloganlar telif hakkı olmadığı için marka tescili ile de korunabilmektedir. Bu nedenle sloganınızı güvence altına almak için marka tescili yaptırmanız önemlidir.

Marka / Slogan Tescili Sorgulama

Tescil etmek istediğiniz sloganınızı sorgulama ekranına yazarak yapabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizin size en doğru sonuçları göstermek adına doğrudan TPE (Türk Patent Enstitüsü ) veritabanı aracılığı ile yapılmaktadır. Slogan tescili sorgulamanızı dilerseniz sınıf bazlı dilerseniz de sektörel olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Başarılı bir slogan için;

  • Kısa ve Etkileyici Olması
  • Her Zaman Akılda Kalıcı Olmayı Hedeflemesi
  • Özgün Olması
  • İddialı ve İnandırıcı Olması
  • Olumlu ve Güven Veren Bir Mesaj İçermesi önemlidir

Bu niteliklere sahip olduğunu düşündüğünüz slogan tescili yapmak için yukarıda yer alan sorgulama ekranı aracılığı ile arama gerçekleştirebilirsiniz. Tescil etmek istediğiniz slogan daha önce herhangi bir kişi yada kurum tarafından alınmamış ise siz bir başvuru oluşturabilirsiniz.

Yapmış olduğunuz başvuru uzman marka ekibimiz tarafından ücretsiz olarak araştırılarak tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde marka temsilcinizin sizden istediği belgeleri doğru ve eksiksiz olarak iletmenizin ardından resmi olarak slogan tescili işlemleriniz başlamış olacaktır.

Marka / Slogan Tescilinin Önemi

Tescilli bir marka yada slogana sahip olmanız tescil ettiğiniz isim için tüm yasal haklara sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Sizin emek ve zaman harcayarak belirli bir noktaya getirdiğiniz başarılarınızın başka kişi yada kişiler tarafından izinsiz olarak kullanılmasını engelleyebilirsiniz.

En büyük hata ise marka tescili yaptırmamaktır. İsim tescilinizi yaptırmadan sektörde var olmanız oldukça zordur. Sizin özen göstererek belirli bir noktaya getirdiğiniz isim başka bir kurum tarafından tescil edilmesi halinde o isme ait hiçbir hakka sahip olamayacağınız anlamına gelmektedir. Bu nedenle kurumsal yada kurumsallaşma yolunda ilerleyen işletmeler marka ve patent tesciline gereken önemli fazlasıyla göstermektedir. Yeni bir ürün yada hizmet henüz planlanma aşamasındayken dahi marka başvuruları yapılarak haksız kazanç ve rekabetin de önüne geçilmek hedeflenmektedir.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood