Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
Net Domain Uzantısı

Net Domain Uzantısı

Net Alan Adı Sorgulama

Net Domain Uzantısı sorgulama alanı

Net domain uzantısı, dijital dünyada büyük bir öneme sahip uzantılardan bir tanesidir. İngilizce'deki "Network" Türkçe karşılığı ile "Ağ" kelimesinden kısaltması ile dijital dünyada pay sahibi olmuştur. Net alan adı uzantısını daha çok bilişim firmaları ve internet hizmeti sağlayan kuruluşlar ve tircari faaliyet gösteren firmalar tercih etse de  .net uzantısı tüm kullanıcıların tescil edebileceği global bir uzantıdır.

Jenerik Net Alan Adı Uzantısı

Her web girişimcisi jenerik bir alan adına sahip olmak ister. Fakat en çok tercih edilen uzantılardan bir tanesi olan .net uzantısında ne yazık ki jenerik bir isim tescil etmek oldukça zordur. .Net uzantısı için Türkçe karakterli bir alan adı tescil edebilir jenerik bir domain sahibi olabilirsiniz.

Net Domain Uzantısı İçin İpuçları

Son araştırmalara göre tüketiciler alım kararı vermeden önce %79 oranında internetten ilgili Net Alan Adı Uzantısıürün ya da firmayı araştırırlar ve bir web sitesi olmayan firmaya güvenme oranları %56 daha düşüktür. Siz de dijital ortamda .net domaini ile yerinizi alın; hedef kitleniz arama yaptığında orada olun.

Yeni bir web girişimcisi iseniz bazı kurallara dikkat ederek domain tescil etmeniz önemlidir. Yeni alan adı en az 3 karakter en fazla ise 15 karakterli olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer oluşturmak istediğiniz web sitesi tek bir konuyu hedefliyorsa bu anahtar kelimeye domaininizde yer vermelisiniz. Alan adınızın karışık olmaması ve anlaşılır olması da marka olmanız yolunda bir adım atmanızı sağlayacaktır. Karışık, anlamı olmayan alan adları kullanıcıların bu ismi yeniden hatırlamasını zorlaştıracaktır.

Tescil etmek istediğiniz alan adını sorgulayın, bir başkası almadan hemen alın. Alan adınızı tescil ettikten sonra web sitenizi hazırlamak zaman alabilir, endişelenmeyin.

Siz web sitenizi hazır hale getirene kadar ücretsiz olarak sağladığımız yapım aşamasında sayfasını kullanabilirsiniz. Ya da tek sayfa hosting hizmetimizden yararlanıp iletişim bilgileriniz, logonuz gibi temel verileri girerek sadece birkaç dakika içerisinde internetteki yerinizi alabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood