Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Tescil Sorgulama

Markanızı Tescil Edin, İsminizi Koruyun.

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Marka Tescil SorgulamaMarka tescil sorgulama konusuna girmeden önce  marka konusunu irdelemekte fayda vardır. Marka, modern dünyada satışın ana unsuru olarak ortaya çıkıyor. Firmaların markaları zaman zaman öz kaynaklarından daha büyük kıymete sahip olabiliyor. Ayrıca tescilli ticari markalar, firmalara ekstra itibar kazandırıyor ve güçlerine güç katıyor. Günümüzde global hizmet veren kuruluşların dışında, KOBİ´ler de markanın gücünü kanıksamış ve bu yönde akreditasyon kuruluşlarına ciddi başvuru yapılmaya başlanmıştır. Zira özellikle işletme sayısının artması ve kullanılan ortak isimlerinin artan işletme ve ürün miktarını karşılamaması aynı isimde fakat başka kuruluşlara ait ürün ve hizmetlerin ortaya çıkması sonucunu doğuracak noktaya gelmiştir ki, bu hiçbir işletme için hoş bir sonuç değildir. Bu nedenle firmalar markalarını bir an önce güvence altına alıp, mükerrer ürün ve hizmetlerin oluşmasını engellemeye başlamaktadır. Marka tescil sorgulama yaparak markanız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Pekiyi sizin tescilli bir markanız var mı? Veya marka olarak kullandığınız ticari ünvanınız tescilli mi? Ulusal ve uluslar arası hukukla korunuyor musunuz? Marka hırsızlığına karşı tedbir aldınız mı? Hemen marka tescil sorgulama yaparak markanızı güvence altına almak için ilk adımı atabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi, şirketler ticaret sicil ünvanları ile en azından ulusal çapta isim garantisine sahiptirler. Ama biliyor musunuz? Bir başka firma Ticaret Sicil Ünvanına sahip olmasa bile, sizin şirket adınızı bir ürüne marka olarak seçip, tpe (Türk Patent Enstitüsü) nezdinde onaylatabilir. Ve sizden önce davranması durumunda yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur. Bu nedenle bir an önce marka tescil sorgula seçeneğini kullanarak yıllardır oluşturduğunuz ticari kimliğinizi güvence altına alın.

Marka Tescili Sorgulama Nasıl Yapılır?

Marka tescili, öncelikle Tpe veritabanı üzerinden yapılacak marka tescili sorgulama süreciyle başlamaktadır. Marka olarak tescil etmek istediğiniz ismi, faaliyet alanını girerek daha önce tescil yapılıp yapılmadığını görebilir, bu sayede tescil işlemlerine başlamadan bilgi sahibi olursunuz. Ayrıca dilerseniz sorgulayacağınız markaya ait görsel tasarım, logo vb. çalışmalar yapılıp yapılmadığını da sorgu ekranından görebilirsiniz.

Marka Tescil Sorgula

Marka tescili sorgulama ücretli bir uygulama olmamasına ve tüm Kişi veya şirketlere sunulan, açık bir hizmet olmasına karşın, meşakkatli, hukuki süreçlere hakim olunması gereken ve uygulamada deneyim isteyen bir süreçtir. Bu nedenle dilerseniz sizin için marka tescil sorgula işlemini biz yürütebiliriz. Markanızla ilgili tüm süreçler hakkında dilerseniz bize yetki vererek ticari itibarınızı tüm dünyada garanti altına alabilmeniz için ilk adımı atmanıza yardımcı olabiliriz.

Ekibimiz rutin olarak TPE ile iş ve işlem yapmaktadır ve süreçlere hakimiyetimiz tamdır. Markanızın soruşturulması, sizin için alternatiflerin bulunması, sektörlere göre detaylı analiz gibi işlemlerin profesyonel ellerden çıkmasını istiyorsanız hemen ekibimizle iletişime geçin.

Marka tescil sorgulama firmamızın vermekte olduğu hizmetlerden sadece bir tanesidir. Diğer ürün ve hizmetlerimizi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.

Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız.

Markakolik
1149.99 TL
1851 + KDV
  • 1 sınıflı Marka Tescili
  • 1 adet Marka İzleme
  • 1 yıllık Alan Adı Tescil ya da Yenileme.com.tr, biz.tr, .info.tr, .com, .net, .org
Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40