Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain Sorgulama

Almak istediğiniz alan adı için domain sorgulama yaparak boşta ise domain tescili gerçekleştirebilirsiniz.

Türkçe Karakterli Domain

Tescil etmek istediğiniz Türkçe karakterli domain için bir alan adı yazınız ve domain sorgulama yapınız.

.tr Uzantılı Domain

.tr uzantılı alan adı sorgulama yapmak için bir alan adı yazınız.

Yeni Domain Uzantıları

Yeni uzantılar için domain sorgulama yapmak üzere bir alan adı yazın.

Transfer

Domain transferi yaparak siz de TURKTICARET.Net'in ayrıcalıklı müşterilerinden biri olun.

Şimdi Alan Adı Alma Zamanı!

Domain sorgulama

Dünyadaki kayıtlı domainlerin sayısı 280 milyonu aştı! Alan adı satın alma hacmi gittikçe artıyor...

Artık bilgi, ürün ve hizmet pazarlamanın en pratik, seri ve etkili yolunun bir web sitesi sahibi olarak internet dünyasında yer almak olduğunu herkes biliyor.

Öyleyse bir domain alma vakti! Yatırım, ticaret, kişisel blog, multimedia, proje... Aklınızda ne varsa...
Hemen alan adı sorgulama yaparak internet dünyasına adım atın.

Tüm domain uzantıları bir tık uzağınızda! Aklınızdaki jenerik domain başkası tarafından alınmadan önce harekete geçin.

Domain Sorgula İnternet Dünyasının Kapısını Arala!

İnternette yer almanız için gerekli olan web sitesinin ismine domain ( alan adı ) denir. Bir site kurabilmenin ilk adımı alan adı alma işlemi gerçekleştirmektir. Domainler olmadığı takdirde o siteye ancak ip adresleri ile ulaşılabilir. Fakat ip adresleri uzun olduğundan hatırlanması zordur. Bu nedenle alan adlarına başvurulur.

Aldığınız alan adının içerdiği kelimelerin kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Böylece daha akılda kalıcı olacak ve daha sık ziyaret edilecektir. Jenerik olarak tabir edilen bu domainler gittikçe tükenmektedir. Domain yatırımcıları büyük ve meşhur markaların, tanınmış kişilerin isimlerini veya çok kullanılan kelime kombinasyonlarından oluşan alan adlarını alarak daha sonra büyük ücretlerle bu alan adlarını o şirketlere satmaktadır.

Alan Adı sorgulama

Veya firmalar kendi adıyla bir web sitesi kurmak üzere harekete geçtiğinde domain sorgu sonucunda söz konusu alan adının daha önce tescil edilmiş olduğunu görür. Whois domain sorgulama yaparak domaini alan kişinin iletişim bilgilerini öğrenir ve satın almak üzere bağlantı kurar. Burada alan adı için istenen ücret tescil etmiş olan kişinin inisiyatifine bağlıdır.

Bunu ödemek istemeyen şirketler marka ismine yakın alternatif bir adla veya uzantıyla site oluşturabilir. Domain tescil "ilk gelen alır" prensibiyle işlese de herhangi bir markaya ait ismi tescil eden kişi alan adını kötü niyetle kullanırsa, söz konusu marka yetkilileri bunu kanıtladığında o isimin kendisine verilmesi için talepte bulunabilir.

Markanızı korumak ve kötü amaçlı kullanımını engellemek için tercih ettiğiniz uzantının yanında diğerlerini de almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca uluslararası alanda faaliyet gösteren bir firmaysanız ilgili ülke uzantıları için de isim tescil gerçekleştirebilirsiniz.

Domain Satın Al Faaliyete Başla!

Kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilen uzantılar .com, .net, .org ve .biz'dir. Bu nedenle bu uzantılarda büyük bir talep vardır ve açıkta kalmış jenerik domain bulmak oldukça zordur.

İhtiyaca yönelik olarak yeni domain uzantıları çıkmaktadır. Bu uzantılar henüz yeni olduğundan istediğiniz ismi alabilme şansınız oldukça yüksektir.

Amaca göre uzantı seçilerek yapılmak istenen kayıt işlemi yani isim tescil sorgulama sonucunda müsait olan domainin alınmasıyla gerçekleştirilir ve site kurma yolundaki ilk adım atılmış olur.

Siz de almak istediğiniz alan adını tercih ettiğiniz uzantıları seçerek kutucuğa yazın ve sorgulama yapın. Domain boşta ise tescil işlemi yapabilirsiniz.

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Canlı Destek