Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Domain Avcısı

Türkiye'nin en farklı alan adı öneri teknolojisi Alan Adı Avcısı ile alternatif alan adlarını keşfedin !

KEŞFET
  • Öneriler
Teşekkür ederiz
Teşekkür ederiz

Bir domain alarak internet dünyasına adım atmak istiyorsunuz ama nasıl bir isim alacağınıza dair fikriniz yok mu? Öyleyse Alan Adı Avcısı ile tanışın!

Web sitenizi neye yönelik olarak açacaksanız ve hangi tür içerikler yayınlayacaksanız site isminizi buna göre belirlemelisiniz. Aklınıza bir isim gelmemiş olabilir. Veya almak istediğiniz isim çoktan bir başkası tarafından tescil edilmiş de olabilir. Domain bulma konusunda bir sonuç elde edemediyseniz domain öneri ihtiyacı duyabilirsiniz. Burada alan adı avcısı ile yeni domainler keşfedebilirsiniz.

Alan Adı Avcısı size süre bitimi yaklaşan alan adı önerileri sunar. Trafikli alan adlarını keşfederek rakiplerinizden daha avantajlı olabilirsiniz. Bu neden ile alan adı avcısı aracı kullanmanız sizin için faydalı olacaktır.

Neden Yaşı Büyük Domain?

domain bulmaArama motorları yaşı büyük domainlere daha köklü olarak bakmaktadır ve arama sonuçlarında öncelik vermektedir. Bu nedenle birçok domain projelendirilmese de tescil edilerek elde bulundurulur. Hatta öyle ki 10 yıl süreyle tescil edilen bir isim arama motorlarının gözünde 1 yıl tescil edilene göre daha oturmuş ve uzun vadeli bir projeyi vadettiğinden daha değerlidir. Site isminizi ne kadar uzun süreyle kayıt altına alırsanız o kadar sürekli bir proje yürüteceğinizin sinyalini vermiş olursunuz. Alan adı avcısı ile jenerik bir domain keşfederek tescil sürenizi uzatmalısınız.

Yapılan araştırmalara ve gözlemlere göre yaşı büyük olan site isimleri diğerlerine göre daha üst sıralarda yer alır. Tabiki bu sıralamaya etki eden birçok faktör bulunmaktadır. Domain yaşının yanı sıra, seo çalışması, özgün ve kaliteli içerikler yayınlamak, kullanıcıya hitap etmek, backlink çalışmaları yapmak vs. de önemlidir. Alan adı avcısı ile keşfedeceğiniz jenerik bir domain tüm bu işlemlerin hızlanmasını sağlayacaktır.

Nitekim önceden alınmış bir isim, şu an alınmış bir isme göre daha önce projelendirildiğinde kullanıcılarla çoktan etkileşime girmiş olur. Bu durumu insanın mesleki bir tecrübe edinmesi gibi değerlendirebiliriz. Bir isim de ne kadar önceden tescil edilmişse ve internet dünyasındaki kullanıcılarla etkileşime girmişse arama motorları açısından o kadar kıdemlidir.

Trafikli Alan Adları

Bir domain düştüğünde ve başkası tarafından yeniden alındığında, yaşı her ne kadar sıfırlansa da hacimli DNS trafiği olanlar size avantaj sağlar. Sunduğu içeriklerle bir marka gibi kullanıcının zihninde yer etmiş site, ismiyle aranarak tekrar tekrar ziyaret edilecektir. Bu nedenle DNS trafiği yüksek olan düşmüş site isimlerini yeniden tescil etmekte fayda vardır. Trafikli bir domain sahibi olmak için alan adı avcısı aracını tercih edebilirsiniz.

Sorgulama işlemi yapılıyor...
Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40