Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Logo Tescil

Markanıza Ait Logoyu Koruma Altına Alın

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Logo Tescili 

Sanayi, teknoloji, giyim ve bunun gibi sektörler günden güne değişmekte ve gelişmektedir. Bu değişim ve gelişimler sonucu her gün karşımıza yeni markalar çıkmaktadır. Ülkemizde de bu gelişmeler dünyada olduğu gibi her ürün için yüzlerce markanın doğmasına sebep olmaktadır. Tüketim toplumu sayesinde arz-talep miktarının artışı elbette ki seri üretimi canlandıran en önemli sebeplerden biri olmuştur. Yazılı ve görsel mecralar sayesinde seri üretim daha da canlanmış, insanların tüketime olan eğilimi artırılmıştır.

Sürekli olarak artan bu markaları birbirinden ayırt etmemiz çok zordur. Bunun için markalar değişik isimlerde, birbirinden farklı logolarla karşımıza çıkmaktadır. Bu isim ve logoların oluşturulması özellikle büyük firmalar için çok önemlidir. Her büyük firmanın kendine özel bir ismi ve logosu olmalı ve bunlar tescil edilmelidir. Özellikle önemli markalara dikkat edildiğinde logosunun çoğu insan tarafından görüldüğü anda ismine gerek duymadan tanıyabildiğini görmekteyiz. Logo tescili sayesinde markalar daha dikkat çekici ve akılda kalıcı olmaktadır.

Logo tescil isim - soyisim veya kısaltma şeklinde, farklı rakam ve renklerde yapılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey logonun sade ve net olmasıdır. Logolar mutlaka göz zevkine hitap edecek nitelikte olmalıdır. Herhangi bir karışıklığa sebebiyet vermemek için logolar tamamen özgün olmalı, çağrışım dahi yapmamalıdır.

Logo Tescil Sorgulama

Logo tesciline başvurmadan önce logo tescil sorgulama işlemi yapılmalıdır. Çünkü tüm ön hazırlık yapılıp Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapıldıktan sonra onay süreci beklerken reddedilmeyle karşı karşıya kalınabilir. Bu işlem Türk Patent Enstitüsü web sitesinden yapılabileceği gibi uzman bir firma tarafından yaptırılabilir. Ancak TPE den yapılacak sorgulamalar bazen yanıltıcı olabilir çünkü görünümü yüzeysel bir şekilde gösterilmektedir. Bu yüzden logo tescil sorgulamada uzman firmalar tamamen doğru bir şekilde tarama yapmaktadır. Kesinlikle kendisine ait bir veri tabanı ve yazılımı bulunan firmalar tercih edilmelidir.

Logo Tescili Nasıl Yapılır?

Tek başına tescil edilebileceği gibi markanın adıyla birlikte Türk Patent Enstitüsü'ne tescil ettirilebilir. Sektör sınıfı belirlenip araştırma yapıldıktan başvuru belge ve ücretleri hazırlanarak müracaat edilir. Türk Patent Enstitüsü başvuruyu inceler ve yaklaşık 8 ay sonra Türk Patent Enstitüsü bülteninde yayımlanarak ilan edilir. Gerekli harçların ödenmesiyle de işlem tamamlanmış olur. Başvurular şahıs, firma ya da şirket adına yapılabilir.

 

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40