Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Patent Başvuru Formu

Detaylı bilgi için sizi arayalım.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Patent Lisansı 

Patent başvurusunun veya patentin kullanma hakkı, Türkiye genelinde veya bir kısmındaLisans İşlemi İçin Gerekli Belgeler geçerli olmak üzere, lisans sözleşmesine konu olabilir. Lisans, inhisari lisans veya inhisari olmayan lisans şeklinde verilebilir. Aksi sözleşmede kararlaştırılmamışsa lisans inhisari değildir. İnhisari olmayan lisansta, Lisans veren patent konusu buluşu kendi kullanabileceği gibi , üçüncü kişilere aynı buluşa ilişkin başka lisanslar da verebilir. 

İnhisari Lisans, sözkonusu olduğu zaman, lisans veren başkasına lisans veremez ve hakkını açıkça saklı tutmadıkça, kendisi de patent konusu buluşu kullanamaz. Lisans Sözleşmesinin Türk Patent Enstitüsü Patent Siciline kayıt edilmesi gerekir.

Lisans İşlemi İçin Gerekli Belgeler

  • Noter tastikli lisans sözleşmesi
  • Noter tastikli vekaletname

Patent işlemleri genellikle uzun ve maliyetli süreçlerdir. Kullanım hakkını almak istediğiniz patent için gerekli patent lisans sözleşmeleri konusunda uzman vekillerimizden destek alabilirsiniz.

Süreç hakkında detaylı bilgi almak için sayfanın üstünde yer alan başvuru formuna iletişim bilgilerinizi yazmanız yeterlidir. Vekillerimiz başvurunuzu inceleyip kısa süre içerisinde size konu hakkında dönüş yapacaklardır. 

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood