Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Patent Başvurusu

Bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Patent Almak 

Patent AlmaRakiplerinize karşı avantaj sağlamanın en güvenli yolu patent almaktır. Türkticaret.net bu yolda profesyonel çözümler üretmek için sizin yanınızda olacaktır.

Patent almak; buluş sahibinin buluş konusunu belirli bir süre üretme, kullanma, satma veya ithal etme hakkını tasdik eden bir belgedir. Buluşu yapılan bir ürün patent alma işlemini tamamladıktan sonra sistemin bütün hakları patent sahibine ait olur ve ondan izinsiz kullanılamaz. Patent literatürü başka hiçbir yerden ulaşamayacağınız teknik bilginin en geniş halidir. Patent tescilinin kamuya açılması durumunda incelemeli patentler için 20 yıllık, incelemesiz olanlar için ise 7 yıllık bir koruma süreme verilmektedir.

Patent almanın öneminin başında buluş sahiplerine sağladığı tekel hakkı gelir, bu sayede elde edilen ekonomik kazançlar kişileri buluş yapmaya teşvik eder ve böylece sanayi ve teknolojinin önünün açılmasına katkıda bulunur. Firmaların teknolojide ilerlemelerini sağlayan AR-GE çalışmaları dolayısı ile patent alma her geçen gün gelişmekte olan ülkemiz için de önem kazanmaktadır. Teknoloji için en önemli bilimsel kaynakların başında patent dosyaları gelmektedir.  Patent almanız halinde ürününüzü taklitlerinden korumuş olup hem de ürününüzle ilgili tüm haklarınızı güvence altına almış olursunuz.  Alınan patentler sadece tescil edildikleri ülkeler için koruma sağlar.

Bir buluşun hayata geçmesi için ciddi bir maddi kaynağa ve uzun bir zamana ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden de patent alma işlemini gerçekleştirmeden önce başvuru konusu bir buluş olup olmadığının sorgulanması gerekmektedir. Buluşunuza patent almak için fikrinizin üç özelliğe sahip olması gerekir;

  1. kesinlikle yeni olmalıdır.
  2. sunmuş olunan buluş bilinen tekniği bir adım öne taşımalıdır
  3. sanayide uygulanabilir ve üretilebilir olması gerekmektedir.

 

Patent alarak buluşunuzu, sizin izniniz olmadan uygulamak isteyen herkesten koruyabilirsiniz.

TURKTICARET.Net olarak; patent alma süreçleri ile ilgili  ilerleyen ve gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor ve sizlere  günümüz şartlarına uygun yenilenen teknik altyapı, kaliteli ve uygun bir hizmet sağlıyoruz. doğru yöntem anlayışından yola çıkarak; gizlilik, dürüstlük ve güven ilkeleri doğrultusunda, mevzuata ve meslek ilkelerine bağlılık anlayışı ile haksız rekabet ve taklitle mücadelenizde Türkiye´nin önde gelen patent kuruluşları arasındaki yer almaktayız, uzman kadromuzla süreç içerisinde ihtiyacınız olan tüm desteği sizlere sağlıyoruz.

Bize ulaşın, buluş ya da ürünlerinizi birlikte koruyalım.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood