Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

Online Marka Tescil Sorgulama ve Önemi

Ticarete yeni atılıyorsunuz yapacağınız ilk iş firmanız için güzel bir isim bulmak olacak. Ya da bir firmanız var ve isminizin rakipleriniz tarafından kullanılmasını istemiyorsunuz.

Online Marka Tescil SorgulamaTicari kullanımlarda isminizi marka haline getirmek sizi ön plana çıkartır. İsminizin özgün olması ve rakiplerinizle karıştırılmayacak bir şekilde olması da önemlidir. Online marka başvurusu yapmadan önce online marka tescil sorgulama yapmalı ve tescil etmek istediğiniz isim daha önce alınmış mı kontrol etmelisiniz.

 

Online Marka Tescili

Günümüzde artık her şey internet üzerinden yapılabiliyor. İnternetin bize sağladığı kolaylıklardan biri de araştırma ve tescil ile ilgili işlemlerimizi online yapabiliyor olmamız.

Marka ile ilgili yolculuğunuza online marka tescil sorgulama ile başlayıp, kullanmak istediğiniz ismi kontrol edebilir sonrasında online marka başvurusu hatta online marka tescili bile yapabilirsiniz.  

Yapacağınız araştırmaları ve marka tescil sorgulama işlemlerini sitemiz üzerinden yapabileceğiniz gibi tpe online marka araştırma sayfası üzerinden de yapabilirsiniz.

Her iki durumda da yapmış olduğunuz araştırmalar için aynı sonuçları elde edeceksiniz. TPE Online MarkaAradaki fark ise TURKTICARET.Net ile yapmış olduğunuz işlemlerde size konusunda uzman bir vekilin eşlik edecek olması. Uzman vekillerimizin danışmanlığı ile olası hataların önüne geçip bu uzun süreçte hiç yorulmadan araştırma ve tescil işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Online Marka Tescil Sorgulama yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Türk Patent Enstitusü´nün belirlediği kurallar kapsamında istenen her ismi, marka olarak tescil ettirmek pek mümkün değil.

İsminizi belirlerken de sorgulama işlemi yaparken de bu kuralları göz önünde bulundurmak gerekli. Aksi takdirde, yapacağınız başvuru işlemleri sonrasında TPE´nin talebinizi reddetmesi çok olası bu da sizin için hem zaman hem de para kaybı demek .

Araştırmayı yaparken, hangi marka sınıfı ya da sınıflarında faaliyet gösterdiğinizi bilmek ve buna göre işlem yapmak en önemli noktalardan biri.

"Market ", "Süt ürünleri " gibi sadece genel kavramlardan oluşan isimler tercih etmekten kaçınmalı ve daha önce tescil edilmiş herhangi bir marka ile de benzerlik teşkil edecek şekilde  isimler kullanmamalısınız.

Başvuru sürecinizde karşılaşabileceğiniz tüm bu olumsuzlukları önlemek adına işleminizi uzman vekillerimizin danışmanlığında yürütmek en doğrusu olacaktır. Uzman marka vekillerimizin tescil etmek istediğiniz isimler üzerinden yapacağı araştırmalar ve yönlendirmelerle zaman ve para kaybetmeden biran önce markalaşın.

Destek
Sizin için buradayız.
Siz değerli müşterilerimiz için marka, yurtdışı, patent ve tasarım tescili konularında uzmanlaşmış ekibimiz ile işinizin korunması ve büyümesi için gereken hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama

İncele

Yurtdışı Marka Tescili

İncele

Patent Tescil

İncele

Logo Tescil

İncele

Slogan Tescil

İncele

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele

Tasarım Tescili

İncele

Marka Devir

İncele

Özellikler

Markanız İçin TURKTICARET.Net Güvencesinde Ek Hizmetler Satın Alın.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemlerinizi kolayca gerçekleştirin.

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirin.

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemlerinizi gerçekleştirin.

Marka Devir

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemlerinizi yapın.

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlarınızı gerçekleştirin.

Rehin İşlemleri

Rehin işlemlerinizi gerçekleştirin.

Lisans İşlemleri

Lisans işlemlerinizi gerçekleştirin.

Enstitü Kararına İtiraz

Enstitü Kararına İtiraz edin.

Marka Yayın Kararına İtiraz

Marka Yayın Kararına İtiraz edin.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?