Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Tescil

Marka tescili işlemleriniz için doğru adres.

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Tescili

Detaylı bilgi için formu doldurun, sizi arayalım.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Markatescil Nedir?

Marka tescil hakkında bilgi vermeden önce marka konusunu açıklığa kavuşturmak doğru olacaktır. Zira her isim marka değildir. Marka olabilmek için bir takım koşullar bulunmaktadır.

Öncelikle marka, ticari bir ürünün ismidir. Yani örneğin şirketinizin ismi bir marka değildir, bu isim ticaret ünvanı' dır. Ve marka olarak tescil edilebilse de ürettiğiniz bir ürün yoksa bunun bir anlamı olmayacaktır. Örneğin Taşcıoğulları Nakliyat, ticaret limited şirketi'nin marka olarak tescili gereksizdir. Zira uluslar arası ürün ve hizmeti yoktur, ülke çapında da aynı ticaret ünvanı'nın alınabilmesi söz konusu değildir. Ancak, bu firma örneğin, Talog isminde uluslar arası iş yapan bir franchise ağı kuracaksa, bu ismi akredite etmeli ve ticari marka sıfatı kazandırmalıdır. Ayrıca aynı ticaret ünvanı altında pek çok ticari ürünü üreten bir sanayi kuruluşunun da ürünlerine marka tescil ettirmesi gereklidir. Zira ticaret ünvanı bu durumda ürünlere verilmez.

Diyelim Hacızade Ltd. Şti. isminde bir işletmeye sahipsiniz ve şekerleme üretiyorsunuz. Bir şekerinizin adı, Mino, diğeri Coco olacaksa bu ürünler için ayrı ayrı marka tescil ettirmeniz doğru olacaktır. Zira bu ürünleri sizden önce tescil ettirmiş birileri olma ihtimali vardır ve durumda ağır yaptırımlarla karşılaşmanız muhtemeldir.

Ayrıca marka tescili ürün itibarını ciddi şekilde artıran bir uygulama olmakla birlikte taklit ürünlerle mücadele için de elinizdeki yegane kozdur.

Marka Tescili Nasıl Yapılır ?

Marka Tescil için öncelikle dilerseniz marka araştırması yaptırabilirsiniz. Firmamız dilerseniz sizin için kullanmak istediğiniz markanın tescilinin uygun olup olmadığını sorgulayabilir. Sorgulama sonrasında eğer marka tescili bakımından bir olumsuzluk veya engel yoksa, başvuru yaparsınız. Genellikle 15 gün içerisinde tamamlanan bu işlem biraz meşakkatli sayılabilecek prosedürlere sahiptir ayrıca zamanınızı alacaktır. Uzman marka ekibimiz bu süreçte sizlere yardımcı olacaktır.

Marka Tescili İşlemlerini Kim Yapar ?

Marka tescilinde nihayi onay merci Türk Patent Enstitüsü dür. Ancak buraya yapılacak başvuru işlemlerin takibi sizin veya talimat vereceğiniz aracı firma tarafından yürütülür. Araştırma, dosya hazırlama, başvuru, takip ve onay gibi süreç takiplerini kendiniz de yapabileceğiniz gibi, profesyonel bir firmaya teslim etmeniz hem hata payını azaltır, hem süreci hızlandırır hem de sizin zamanınıza mal olmaz.

Marka tescil işlemlerinde firmamız size en güvenilir ve hızlı işlemleri sunmaktadır. Dilediğiniz zaman uzman ekibimizle iletişime geçebilir, işlemler hakkında bilgi alabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Sütaş Logo
Turkcell
Sanko
Kafkas
Şölen
Bursaspor
Ankaref
Tarihi Ortaköy Kumpircisi
Tareks
Tarım Kredi Kooperatifleri
Marmara Belediyeler Birliği
İstanbul Halk Ekmek

Marka Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Marka, bir girişimcinin ve işletmenin ürünlerinin ve hizmetlerinin diğer rakiplerinden ayırt etmesi koşulu ile sözcükler, harfler, şekiller, sayılar ve ürünlerin biçimlerinden oluşan her türlü işaretlere verilen addır.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşları. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yerleşim yeri olmakta olan veya ticari ya da sınai faaliyette bulunan gerçek veya tüzel kişiler. Dünya Ticaret Örgütü Kuruluş Anlaşması veya Paris Sözleşmesi hükümleri gereğince başvuru hakkına sahip olan kişiler marka tescil başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.
o Genel ahlak seviyesine ve kamu düzenine aykırı işaretler. o Dini sembolleri içeren işaretler. o Kültürel ve tarihi bakımdan halka mal olan işaretler ile yetkili mercilerce marka tescil izni alınmamış isimlendirmeleri ve armaları içeren işaretler. o Belirli bir meslek grubuna ait olanları ayırt edici olarak kullanılan işaretler ve isimlendirmeler. o Hizmet ve ürünün özellikleri konusunda halkı yanıltan işaretler.
Markanızın 3. Kişiler tarafından kullanılması ve taklit edilmesi durumunu engellemek amacı ile en kısa sürede marka tescil başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
Marka tescili ile markanız 10 yıl süre ile korunacaktır.
Bir sınırlama bulunmaktadır sayısız marka tescili yapılabilir.
Türk Patent ve Marka Kurumu'na yapılan marka tescil başvurusu ile Türkiye'de marka hak sahibi olunmaktadır.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40