Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Marka Patent TesciliGünümüzde büyümek ve gelişimini sürdürmek isteyen tüm firmalar marka tesciline büyük bir önem göstermektedir. Yeni bir ürün piyasaya sürülmeden önce marka araştırmaları yapılmaktadır. Artık marka patent tescili üretimin bir aşaması haline gelmiş durumda. Siz de işletmenizin geleceği adına marka patent tesciline gereken önemi göstererek büyüme yolunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Marka Nedir?

Marka, işletmenize ait ürün veya hizmetlerin rakip firmaların ürün ve hizmetlerinden ayırt edilebilmek adına sayılar, adlar, sözcükler, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelerek oluşturduğu niteliktir. Burada önemli olan unsur ayırt edici özelliğe sahip olmaktır, aksi takdirde marka olmaktan söz edilemez.

Nasıl Marka Patent Tescili Yaptırabilirim ?

Yeni bir isim sahibi olmak için Turkticaret.net ´in size sunduğu marka patent tescil sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Öncelikle burada sahip olmak istediğiniz ismi sektörel veya sınıf bazlı olarak sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaptığınız sektörde daha öncede aynı isimle tescillenmiş bir markanın bulunmaması gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda işiniz ile alakalı farklı bir sınıfta başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

İsim Tescil Süreci Nasıl İşlemekte?

Turkticaret.net´in marka patent tescili ekibi yapmış olduğunuz başvuruyu en hızlı şekilde değerlendirerek size hızlı bir şekilde geri dönüş yapmaktadır. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde sizden istenilen belgeleri eksiksiz olarak iletmeniz halinde en kısa sürede tescilli bir marka sahibi olabilirsiniz.

Resmi olarak tescilli bir marka sahibi olduğunuz günden itibaren 10 yıl süre ile bu isme ait tüm haklara siz sahip olacaksınız. Bu isme ait ürünleri üretme, pazarlama ve tüm satış haklarını elinizde tutacaksınız. Böylelikle sektörde söz sahibi olarak haksız rekabet ve kazancın da önüne geçmiş olabileceksiniz. Artık yeni ürün ve hizmetlerinizin aynı marka çatısı altında toplayarak güvenilir ve büyüyen bir işletme olma yolunda adım atmış olacaksınız.

Yenileme işleminize ise tescil sürenizin bitimine en erken 6 ay kala başlayarak, tescil bitim tarihinizin son gününe kadar devam edebilirsiniz. Tescilli bir ismin yenilme işlemi marka sahibi tarafından ya da marka sahibinin yetkili olarak atadığı bir vekil aracılığı ile de gerçekleştirilebilir.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood