Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Marka İsimleri

  • Doğru Marka İsmi Bulmak

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

Marka İsimleri Bulma

Marka İsimleriMarkalaşmanın ilk ve önemli adımlarından biri isimlerinin nasıl bulunacağıdır ve ticari bir varlık üzerinden bu işlemi gerçekleştirmek hiç kolay değildir ve kolay da olmamalıdır. İyi marka isimleri sizi rakipleriniz karşısında bir adım öne taşıyacaktır. Değişik alanlardaki şirketler için birbirinden farklı isimler bulmak ticari ünvan yaratımı açısından uzun vadede daha doğru bir markalaşma stratejisidir.

Marka isimleri seçilirken iyi ya da kötü, doğru ya da yanlış olarak ifade edilmemelidir. Doğru marka isimlerini bulmak çok aşamalı ve yaratıcı bir süreçten oluşmaktadır. Çünkü seçilecek marka isimler bize o ticari varlık ile ilgili çok şey anlatır; kafamızda oluşturduğu imajı, bakış açımız ve ismi ile bağlantılı olup bizi etkisi altına alışı marka isimleri ile çok alakalıdır.

Doğru Marka İsim Önerileri

Doğru marka isimlerini bulmak için dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır; İlk olarak küresel pazar ve piyasalar düşünülerek oluşturulmalıdır.  Seçilecek isimlerin kısa, öz, akılda kalıcı ve telaffuzu kolay olmalıdır çünkü tüketiciler söylemekte zorlanacakları marka isimlerinden bahsetmek istemezler. Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus hafızanızda kolayca yer edinebilecek ilginçlikte, dikkat çekici ve çarpıcı olmalıdır fakat negatif çağrışımlardan da uzak durmalıdır. Diğer dillerdeki anlamları araştırılmalıdır. Marka isimleriniz nadir olmalıdır ve rakipleri ile benzerlik taşımamalıdır.

Ticari varlığınız için kullanabileceğiniz bir ismin var olup olmadığı günümüz için bir numaralı sorun olarak görünmektedir. Bunun için de marka isimlerine alternatif üretilirken tescil ve alan adının da müsaitlik durumunun araştırılması gerekmektedir. En son olarak da marka isimleri yapılması planlanan ürün ve hizmetler kapsamında tescil belgesi başvurusu yapılarak koruma altına alınmalıdır.

Jack Trout´un dediği gibi `Alabileceğiniz en önemli pazarlama kararı, bir ürüne ne ad vereceğinizdir.´ Girişiminize vereceğiniz ad; markanızın ve sizin insanlar tarafından nasıl akılda kalacağınızı ve tanınacağınızı belirler.

Sizde markalaşmak, yıllara meydan okuyan ticari bir değer yatarak sürekli büyümek istiyorsanız isimlerinizi seçerken çok iyi düşünmeniz gerekiyor. Her ticari oluşum; hatırda kalmak, bilinir olmak ve müşterinin ilk tercihi olmak için yola çıkar.

Gelin marka isimlerinizi TÜRKTİCARET.Net´in  konusunda  uzman ekibiyle birlikte tasarlayalım.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama Icon

Marka Sorgulama

İncele
Yurtdışı Marka Tescili Icon

Yurtdışı Marka Tescili

İncele
Patent Tescil Icon

Patent Tescil

İncele
Logo Tescil Icon

Logo Tescil

İncele
Slogan Tescil Icon

Slogan Tescil

İncele
Endüstriyel Tasarım Tescili Icon

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele
Tasarım Tescili Icon

Tasarım Tescili

İncele
Marka Devir Icon

Marka Devir

İncele
Destek
Sizin için buradayız.
Siz değerli müşterilerimiz için marka, yurtdışı, patent ve tasarım tescili konularında uzmanlaşmış ekibimiz ile işinizin korunması ve büyümesi için gereken hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?