Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Araştırma

Marka ismi sorgulama ve aaştırma ile markanız tescilli mi hemen öğrenelim.

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

TPE Marka Araştırma

Marka AraştırmaMarka araştırma süreci en az marka isminizi yaratmak kadar önemli ve titizlikle takip edilmesi gereken bir süreçtir. Yaratılan marka ismi harf sayısına göre minimum ilk 3 harf kriteri ile başlatılıp, figüratif benzerliğe kadar sorgulanmalıdır. Marka araştırma noktasında en çok yanılgıya düşülen noktalardan biri markanın anlam, ses bakımından farklı başvurulara benzeme olasılığının göz ardı edilmesidir. Bu nedenle marka araştırma anında uzman kişilerin bu kriterlere dikkat edip etmediği en önemli hususlardan biridir.

Türk Patent Enstitüsü verilerine göre tpe marka araştırması yapılmamış başvurular en çok figüratif ve ses benzerliğinden dolayı olumsuz sonuçlanmaktadır. Uzman kişilerin yapmadığı araştırmalar veya kendinizin Türk patent enstitüsü sitesinden yapmış olduğunuz araştırmalar sizi yanıltabilir. Veri tabanında ki süresi devam eden , mahkeme kararı olan , süresi bitmiş , yenilemesi yapılmış ya da yapılmamış , devredilmiş ve bunun gibi yüzlerce detayın olduğu başvurular sizi marka araştırma noktasında yanıltacak unsurlardan sadece bir kaçıdır. Bunun yanı sıra oluşturacağınız logonun da bir araştırması göz önünde bulundurulması gereken noktalardan bir tanesidir. Başvurulacak ismin yanı sıra logonun şekli farklı bir markayı temsil edecek nitelikteyse bu da markanıza itiraz gelmesine ya da enstitü tarafından olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecektir. Marka araştırması yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda emsal kararlardır. Yapılacak olan başvuruya benzer bir yakınlıktaki farklı bir başvurunun daha öncelerde enstitü tarafından ne gibi bir karar verildiği gibi detaylarda yapacağınız başvurunun çok daha sağlıklı bir şekilde tescil edilmesine zemin hazırlayacaktır. Holding ve büyük ölçekli firmaların seri aynı zamanda alt marka statülerine de mutlak suretle dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu nedenle firmaların ve uzmanların  tpe marka araştırma sistemini iyi tanıyıp ve detaylı bir analiz ile tamamlayamadıkları başvurular maddi olarak kayıplara sebebiyet verebilmektedir. Türkiye genelinde standart bir tescil başvurusunun ortalama 8-12 ay sürdüğünü düşünecek olursak, bu süreçte iyi bir süzgeçten geçirilmeyen başvurularınız sizi maddi kayıpların yanı sıra manevi olarak da zarara uğratacaktır. Bunun sebebi ise tescil sürecinin uzun olması ve firmaları işlemlerin bitmeden markayı kullanmaya mecbur etmesidir. Bu durumda iyi bir marka araştırması yapılmamış olan başvurulara hukuki yaptırımlar doğabilmektedir.

Marka araştırması uzmanlık isteyen bir iştir, süreç uzun olduğu için herhangi bir kayba uğramamak adına sürecin en başında bir uzmanın danışmanlığında hareket etmek  zaman ve para kaybını engeller. Uzman vekillerimizle çalışma sağlayarak tüm danışmanlık hizmetlerden tpe marka araştırma ve süreçte yaşanabilecek detaylar gibi bir çok bilgiden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40