Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Adres Değişikliği Başvurusu

Marka Tescili Adres Değişikliği

Marka Adres DeğişikliğiMarka Tescil başvurularınız sırasında ya da markanızı tescil ettirdikten sonra elinize ulaşan ticari isminizin tescil belgesi için istediğiniz zaman markanızın adres değişikliğini yapabilirsiniz. Marka tescili adres değişikliği için Türk Patent Enstitüsüne ve sizin için vekillik işlerinizi yürüten şirkete harç ve vekillik ücretini yatırmanız gerekmektedir.

Marka adres değişikliğini çok fazla ücret ödemeden kolayca yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Sadece burada anlaşılması gereken ince fark yapılan marka adres değişikliğinde ticari isminizin tescil belgesinin değişmeyeceğini bilmenizdir. Türk Patent Enstitüsünden yalnızca marka adres değişikliğini yaptığınızı gösteren bir yazı gelmektedir. Ayrıca yeni adresinize göre düzenlenmiş ticari isminizin tescil belgesini görmek isterseniz ayrıca bir ticari isim tescil belgesi örneği çıkartmanız gerekmektedir.

Adres Değişikliği Nasıl Yapılır ? 

Ticari isim sahibi adresinde bir değişiklik yapmak isterse, adres değişikliğini Türk Patent Enstitüsü´ne bildirmelidir. Bir şirketin birden fazla tescilli ticari ismi mevcutsa, marka adres değişikliğini kendisine ait bütün tescilli ticari isimleri için yaptırması gerekmektedir. Marka adres değişikliğinizi TÜRKTİCARET.Net vasıtası ile yapılabilmesi için aşağıdaki belgeler gerekmektedir.

  • Marka tescil belgesi aslı
  • Vekaletname
  • Adres değişikliğinin gösterildiği belge
  • Harç ve ödendi belgelerinin aslı
  • Hizmet Sözleşmesi.

Bu belgeler tamamlandıktan sonra firmamız bünyesindeki deneyimli ekibimiz sizin için işlemlerin takibine başlayacaktır.

Marka adres değişikliği, Marka tescil belgesi adına oluşabilecek bütün değişikliklerin Türk Patent Enstitüsüne bildirilmesi gerekmektedir. Ticari isim sahibi, adresinde bir değişiklik söz konusu olursa yeni adresini Türk Patent Enstitüsüne bildirmesi gerekmektedir. Değişen adres Türk Patent Enstitüsüne bildirilmezse ortaya çıkabilecek hak kayıplarına neden olabilir. Unutulmaması gereken en önemli hususlardan biri de ticari isim sahibi eğer birden fazla ticari isme sahip ise adres değişikliği de dahil olmak üzere yapılan bütün değişikliklerin ticari isimlerin tamamında yapılması gerektiğidir.

Marka adres değişikliğinin Türk Patent Enstitüsü Markalar siciline kayıt edilebilmesi için TÜRKTİCARET.Net´e  evraklarınızın eksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40