Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Patent Başvurusu

Formu doldurun, patent sürecinizle ilgili detaylı bilgi için sizi arayalım.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Buluşunuz var ve korumak için patent tescil belgesi almak istiyorsunuz.

Patent Başvuru FormuBuluşunuzun tescil başvurusunu sadece Türkiye'de yapmak istiyorsanız bu işlemler TPE aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Bu süreç öncesinde patentinize konu olan buluşunuz için TURKTICARET.Net'in uzman patent vekilleri ile görüşerek patent başvuru formunu nasıl hazırlayacağınızı öğrenebilir, diğer süreçler hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Patent başvuru formu TPE´nin başvuru sayfasından temin edilebilir.

Patent başvuru formu marka/patent vekili tarafından online olarak başvurusu yapılabilen resmi bir formdur.

Bununla birlikte patent başvuru formu  ve gerekli diğer tüm evrakları TPE´nin adresine posta-kargo-kurye vb. aracılığı ile de gönderebilirsiniz.

Buluş tescili için ön hazırlıklar yani patent ön araştırma, gerekli diğer belgelerin hazırlanması (tarifname,istemler,resimler,özet,ücret  gibi ) tamamlandığında artık TPE ye buluş tescili için başvurunuz gerçekleştirilebilir duruma gelecektir.

TPE´nin resmi sayfasından patent başvuru formu da kriterlere uygun bir şekilde doldurularak buluş tescil süreci resmi olarak başlatılır.

Uluslararası başvurular  için de benzer niteliklerde patent başvuru formu olmaktadır.

Patent Başvuru Formunun İçeriği

Kısaca şu başlıklardan oluşmaktadır;

Buluşa ait bilgi,buluş sahibi ya da sahiplerine ait bilgiler,tarifname dilinin seçimi,ücret bilgisi,ödeme bilgileri,vekil bilgileri gibi..

Patent başvuru formu içeriğinde yer alan bilgiler doldurulurken hata yapılmaması gerekir. Aksi takdirde başvuru formundaki bilgilerin düzenlemesi için TPE ye "hataların düzeltilmesi" yönünde bir başvuru yapılması gerekir. Bu da tescil başvuru sürecinin uzamasına neden olur. Eğer başvuru formunda hata yapıldığını farketmezseniz bu durum belki de  tescil sürecinin sonuna kadar devam edebilir ve patentinizin hatalı bilgilerle tescil edilmesini sebep olabilir.

Patent Başvuru Formu Nasıl Hazırlanır?

Ulusal ya da uluslararası buluş tescil başvurusu öncesinde TURKTICARET.Net in deneyimli vekilleri ile bu konuyu değerlendirmeniz süreçlere doğru adım atmanız açısından faydalı olacaktır.

Bu nedenle sitemizden ön araştırma için Patent başvuru formunu doldurarak bize talep iletebilirsiniz. Amacımız buluşunuz  için ön araştırma yaparak bu sonuçlara göre size en doğru ve kapsamlı bir şekilde bilgilendirme yapılmasıdır.

Böylece tescil işlemlerinde karşılaşabileceğiniz olumsuzlukları en başında engellemiş olacaksınız.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40