Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
kapat

.Eu Kullanım Koşulları

  • 1.1. Avrupa Birliği için belirlenmiş üst seviye alan adı uzantısıdır.
  • 1.2. Avrupa Birliğine bağlı ülkeler ile İzlanda, Liechtenstein ve Norveç'te faaliyet gösteren kurum ve kuruluslar ve ilgili ülkelerde yasayan kişilerce kayıt edilebilir, kullanılabilir.
  • 1.3. Alan adına ait yetkili kişi bilgileri Registry firma (eurid) kuralları geregince Avrupa Birliği Ülkeleri ile İzlanda,Liechtenstein ve Norveç te faaliyet gösteren firmanın ya da yetkili kişinin güncel adres bilgisi ile kayıtlı olması gerekmektedir Domain yetkili bilgilerinin belirtilen şartlara uygun şekilde kaydedilmemesi durumunda Eurid tarafından domainler suspend durumu getirilmektedir ( askıya alınma )
  • 1.4 AB Ülkelerinden herhangi birinde kayıtlı adres kaydınız olmalıdır eğer yoksa trustee bedeli ile tescili tamamlamak için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz”
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain

Domain

Alan adınızı sorgulayın, hemen tescil edin.

İndirim Kampanyalı uzantılarda indirim uygulanmaktadır.

Alan AdıDomain bir web sitesinin ismidir. İnternet tarayıcılarının adres çubuğuna bu isimler yazılarak sitelere giriş yapılır. Aslında sitelere ip adresleriyle de bağlanılabilir. Fakat ip adreslerini akılda tutmak zordur. Bu nedenle domainler yani alan adları kullanılır. .Com, .net, .biz, .org en çok tercih edilen uzantılardır.

Fakat bu uzantıların haricinde daha birçok uzantı bulunmaktadır. Sitenizi oluşturma amacınıza göre bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Örneğin; bir cafe sahibiyseniz, internette tanıtımı yapmak ve online sipariş almak için web sitesi açabilirsiniz. .cafe uzantısını tercih ederek sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Açacak olduğunuz web sitesi için önce bir isim kayıt etmelisiniz. Bunun için gerekli işlemi domain hizmetleri sunan tecrübeli firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Dönem dönem sunduğumuz fırsatlarla en ucuz domain firması olarak hizmetinizdeyiz. Bu kampanyalardan haberdar olmak için sitemizi sık sık ziyaret edin.

Domain Alma

Alan adı tescil etmek için yapacağınız şey çok basit. Bir domain adı girerek domain arama Domain Alişlemi gerçekleştirmek. Aklınızda daha önceden belirlemiş olduğunuz domain isimleri varsa toplu olarak sorgulama işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Boş domainler sorgu sonuçlarında listelenecektir. Böylece tek tek sorgu işlemi yapmak yerine bir defada sonuçları görebilirsiniz. Almak istedikleriniz için 1-10 yıl süreyle alanadı kaydı yapabilirsiniz. Seçeceğiniz isim 3-63 karakter arasında bir uzunlukta olabilir.

Site isminiz özel karakterler ve "-" hariç noktalama işaretleri içeremez. Ayrıca seçeceğiniz kelimelerin arasında boşluk bırakamazsınız.

Türkçe Karakterli Alan Adı

Almak istediğiniz site isminde Türkçe karakterlere (ç,ğ,ı,ş,ö,ü) yer verebilirsiniz. Fakat yapacak olduğunuz DNS yönlendirmelerinde isminizin ASCII karakter karşılığını kullanmanız gerekir. Bu karşılığı IDN çeviri aracılığıyla alabilirsiniz. Türkiye odaklı bir web sitesi yayını yapıyorsanız Türkçe karakterli isim tescil etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Hatta .tr uzantılı bir domain tescil işlemi gerçekleştirdiğiniz taktirde, yerel aranmalarda arama motorları sizi daha üst sıralarda gösterecektir. Yerel uzantıların, bulunduğu bölge için böyle bir avantajı vardır.

Whois Domain Kaydı

Domain NameAlmak istediğiniz isim veya isimler başka bir kişi veya firma tarafından daha önceden kayıt edilmişse whois bilgilerini ( domain name ) sorgulayabilirsiniz. Whois kaydından o kişi veya firmaya ait telefon ve mail bilgisine ulaşabilirsiniz. Böylece teklif yoluyla alma talebinizi bildirebilirsiniz.

Daha önce almış olduğunuz ismin farklı bir uzantısını da alarak markanızı koruyabilirsiniz. Yapmanız gereken sorgu ekranına ismi girmek ve almak istediğiniz uzantıları seçmek.

Eğer isminizin farklı bir uzantısı bir başkası tarafından tescil edilmişse ve o kişi marka bilinirliğinizi suistimal ederek yayın yapıyor ve size veya firmanızın itibarına zarar veriyorsa, bu gerekçelerle şikayet ederek itirazda bulunabilirsiniz.

Talep edilen hizmet bedeli karşılığında Uluslararası Alanadı Anlaşmazlık Çözüm Mekanizması (World Intellectual Property Organization - WIPO ) yoluyla çözümlenmesi için başvurabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştıysanız, daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Domain Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Alan adı, internet kullanıcılarının web sitenizi ziyaret etmek için tarayıcının URL çubuğuna yazdıkları web sitesi adresidir.
Alt alan adı (subdomain), ana alan adının ek bir bileşenidir. Alt alan adı, web sitenizin farklı bölümlerini düzenlemek için oluşturulur. www.blog.turkticaret.net URL´sindeki blog kısmı subdomain alanını ifade eder.
Alan adı uzantısı, alan adının son kısmıdır. Örneğin, 'turkticaret.net'te alan adı uzantısı .net'tir. En çok tercih edilen alan adı uzantıları; com, net ve org uzantılarıdır.
Domain uzantı türleri; Generic Top Level Domain (gTLD) ve country-code Top Level Domain (ccTLD) olmak üzere 2 ayrı kategoriye ayrılır.
En fazla kullanılan domain uzantılarını tercih edebilirsiniz. İlk tercih edilen domain uzantısı .com uzantısı olmakla beraber sektörünüze göre de tercih edeceğiniz domain uzantısı farklılık gösterebilir. Örneğin; Vakıflar, dernekler genelde .org uzantısını tercih etmektedirler.
Dilediğiniz firmadan alan adı tescil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ancak firmanın güvenilirliği, hızlı alan adı kayıt özellikleri ve ücretsiz domain hizmeti size büyük avantajlar sağlayacaktır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde Turkticaret.net'ten domain satın al işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
URL, Uniform Resource Loader'ın kısaltmasıdır. URL, kaynağın İnternet üzerindeki konumunu belirtmek için kullanılır. Örneğin, https://www.turkticaret.net/ bir URL´dir.
İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN); tüm teknik, politik ve idari görevlerden sorumlu bir kurumdur. Amaç, internetin belirli kurallar kapsamında kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktır.
Alan adı sorgulama işlemi ile, web siteniz için almak istediğiniz domainin daha önceden alınıp alınmadığını, alınmış ise de boşa düşüp düşmediği veya istediğiniz alan adını için alternatif uzantılara sahip domainleri görüntüleyebilirsiniz.
o Domain sorgulama aracını açın. o Almak istediğiniz alan adınızı sorgulayın. o En iyi seçeneği seçin. o Alan adı siparişinizi tamamlayın ve domain kayıt işleminizi bitirin. o Domain satın al işlemini onaylayın ve yeni bir alan adı sahibi olun.
Web siteniz için en iyi alanı seçmek üzere kullanabileceğiniz önerilerimiz: o Alan adı aramanızda mümkün ise anahtar kelimeler kullanın. o Alan adınızı kısa tutun. o Benzersiz ve markalaşmasını sağlayın. o Alan adında kısa çizgilerden (tire) kaçının. o Çift harflerden kaçının. o Alan adınızı araştırın. o Başkası almadan önce hızlı davranın.
Alan adınızı satın almak ve kaydettirmek için gereken adımlar. o Turkticaret.net gibi güvenilir bir alan adı kayıt kuruluşu seçin. o Firmanız veya şahsınız adına en iyi alan adını seçin ve domain sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirin. o Alan adınızı satın alın ve alan adı kaydınızı tamamlayın.
Alan adı kayıt süresinin bitişinden itibaren geri alma işlemlerinin başlatılmadığı alan adları üzerinde sahiplik hakkının olmaması durumuna domain düşmesi denir.
Bir alan adı düşmeden önce active status, on hold (registrar hold) status, redemption grace period, pending delete period ve pre-release period gibi prosedürlerden geçer. Bu işlemler, alan adı yenileme işlemlerini unutursanız, hemen kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. Alan adları, tescil tarihlerinin bitiminden itibaren ortalama 80. günde düşer.
Domain yenileme işlemlerinizi yapmadığınız taktirde alan adınız düşer. Alan adının düşmesi demek bir başkası tarafından kolayca alınabileceği anlamına gelmektedir.
Süresi dolmuş alan adlarını sorgulamak ve düşecek olan domainleri satın almak için Turkticaret.net Alan Adı Avcılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.
Domain transfer, daha önce kayıtlı bir kayıt firmasından bir alan adı alıp başka bir alan adı kayıt şirketine taşıma işlemidir.
Eski firmanızdan gelen telefon veya e-mail ile onay verildikten sonra maksimum birkaç gün içerisinde alan adı transfer işleminiz tamamlanır.
Domain iç transfer yani üyelikler arası alan adı taşıma işlemi ücretsizdir.
'.com.tr' uzantılı alan adı tescil ederken çeşitli evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Kendi adınıza .com.tr uzantılı domain almak isterseniz, sadece nüfus cüzdanı suretini domaini alacağınız firmaya iletmeniz yeterlidir. Şirket için almak istediğiniz alan adlarında ise; o Faaliyet Belgesi o Ticari Sicil Belgesi o Türkiye Ticari Sicil Gazetesinde yayınlanmış ticari ünvan belgeleri o Oda Sicil Kayıt Belgesi o Marka Başvuru Belgesi o Marka Tescil Belgesi o Esnaf veya Sanatkarlar Odası Sicil Tasdiknamesi gibi belgeler ile başvuruda bulunabilirsiniz.
Domain Bayisi (domain bayilik programı) olmak istiyorsanız dilerseniz sayfamız üzerinden başvurabilir ya da bayi temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Domain kaydı olarak da bilinen alan adı tescili; sitenin özel ismini en az 1, en çok 10 yıl kiralayarak isim haklarının korunması işlemidir.
Domain tescil işlemi gerçekleştirilen alan adlarında herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.
Tüm .tr alan adı kayıt ve alan adı yenileme işlemleriniz için alan adı sahibinin, eksiksiz bir şekilde doldurarak, 'Turkticaret.net'e' iletmesi gereken bir dilekçedir.
Bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında veya SERP'lerde sıralama yapma yeteneğini tahmin eden bir arama motoru sıralama puanıdır. Alan Adı Otoritesi 1 ile 100 arasında değişir. Puanınız ne kadar yüksekse, web siteniz o kadar iyi sıralanır.
Backorder, satın almak istediğiniz alan adının daha önceden alan adı tescil edilmesi gibi durumlarda kullanım süresi dolana kadar beklemeniz ve sonrasında istediğiniz alan adına sahip olmanızı sağlamaktadır. Örneğin, adınız ve soyadınız ile almak istediğiniz bir domain olabilir. Aynı kimlik bilgilerine sahip olan bir kişi sizin adınız ve soyadınız ile bir alan adı oluşturmuş olabilir. Bu durumda firma, daha önce alınmış olan bu domaini sizin için rezerve durumuna getirir. Alan adı kullanılmayı bırakıldığında, rezerve edilmiş alan adı daha sonra sizin için satın alınır.
Whois; alan adı veya IP adresine sahip olduğunu gösteren bir sorgu ve yanıtlama protokolüdür. Whois, alan adı sahibinin iletişim bilgileri, domain uygunluk durumu ve alan adının kayıtlı olduğu firma gibi kayıtlı domain hakkında temel bilgiler sağlayan bir hizmettir.
Whois gizleme, domain kayıt bilgilerinin 3. kişiler tarafından görünmesi engelleyen alan adı hizmetidir. Alan ad satın alma işlemi yaparken ad, soyad, telefon ve adres bilgilerini alan adı kayıt şirketine bildirmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, alan adı whois sorgulama işlemi yapıldığında herkese açık olarak görünür. Whois koruma hizmeti ile kişisel bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood