Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain (Alan Adı)

0,99 $ dan başlayan fiyatlarla hayalinizdeki alan adını kayıt edin! Aradığınız tüm alan adlarını alan adı (domain) sorgulama ile bulun!

10.69$ 3.99$
Yeni Yapay zeka önerilerini göster
Sektör Seçin
Türkçe
Alan Adı Türü


Ücretsiz Domain (Alan Adı) Hizmetlerimiz

Ücretsiz Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm hazır site şablonlarına erişim. Alan adınız ile birlikte ücretsiz web sitenizi hemen hazırlamaya başlayabilirsiniz.

Ücretsiz Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Ücretsiz Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ücretsiz Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Gelişmiş Online Domain Yönetimi

Online domain yönetimi panelimiz sayesinde domain yönlendirme, ns sunucu oluşturma ve dns değişikliği gibi işlemleri kolayca yapabilirsiniz.

Ücretsiz Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Ücretsiz 7/24 Destek Hizmeti

E-posta, telefon ve canlı destek hattı üzerinden 7/24 tüm alan adı işlemleri için desteğe kolayca, beklemeden ulaşabilirsiniz.

İyi Bir Domain Seçimi Nasıl Yapılır?

İyi bir alan adı seçerek markalaşmanızı kolaylaştırır ve yatırım getirinizi arttırırsınız!

Kısa ve Akılda Kalıcı Bir Domain Seçin

Ziyaretçilerinizin sizi kolay bir şekilde bulması için, mümkün olduğunca akılda kalıcı ve kısa olmasına dikkat edin!

Doğru Domain Uzantısı Seçin

Günümüzde en çok kullanılan uzantılar, .com, .net ve .org’ tur. Fakat hayalinizdeki proje bir tv projesi ise .tv uzantılı alan adı seçmelisiniz.

Alan Adınız Benzersiz Mi? Doman Sorgulama ile Kontrol Edin

Tescil etmek istediğiniz domainin başka kişi ve kurum tarafından daha önce alınıp alınmadığını kontrol edin!

Özel Karakter Kullanmaktan Kaçının

Alan adınızda tire (-) & rakam kullanmaktan kaçının ve Unicode olmayan karakterler kullanmayın!

Alan Adınızda (Domain) Anahtar Kelime Kullanın

Alan adınızda markanızı ve hizmetlerinizi anlatan anahtar kelimeler kullanmaya özen gösterin.

Alan Adınızı Uzun Süreli Tescil Edin

Alan adınız uzun süreli tescil ederek kaybetme riskinden koruyun!

Hayalinizdeki Alan Adını Hemen Kayıt Edin

Hayalinizdeki alan adını bulduysanız başkası kayıt etmeden hemen tescil edin.

Domain (Alan Adı) Servislerimiz

Online domain kayıt servislerimizden birini seçebilirsiniz.

Domain Transfer

Başka bir firmadan tescil ettiğiniz alan adınızı 9$’den başlayan fiyatlarla transfer edin!

Transfer

Domain Sorgulama

Dilediğiniz alan adı uzantısını 0.99 $’den başlayan fiyatlarla anında kayıt edin!

Sorgulama

Toplu Domain Sorgulama

Birden fazla alan adı tecili için toplu domain sorgulama ekranlarını kullanabilirsiniz!

Sorgula

Domain Tescil Belgesi

Mühürlü alan adı belgenizi ve web sitenizde kullanabileceğiniz online sertifikanızı hemen alın!

Hemen Al

Domain Yenileme

Mevcut alan adınızın süresini uygun fiyatlara yenileyin!

Yenileme

Domain Paketleri

Alan adınızla beraber ihtiyacınız olan tüm ürünleri tek bir paket ile sahip olun!

Hemen Al

Domain Avcısı

Hayallindeki alan adı kayıt mı edildi? Alan adınızı girin size olan alternatif alan adlarını önerelim!

Önerileri İncele

.tr Domain Tescili

Ucuz ve hızlı .tr alan adı tescilinizi hemen yapın!

Hemen Başvur

Domain Geri Alma

Tescil süresi sona ermiş alan adlarınızı geri alarak yenileme işlemi yapın!

Hemen Başvur

Ücretsiz Domain

Kurumsal üye olun, ÜCRETSİZ .com, .net alan adınızı alın!

Hemen Al

IDN Çevirici

Türkçe karakterli alan adlarınızı ASCII karakterlere çevirin!

Çevir

Domain Kampanyaları

Domain kampanyalarından, ucuz domain kayıt fırsatlarını inceleyin!

İncele
Yardıma mı İhtiyacınız var?
Projenizi hayata geçirmenin ilk adım olan alan adı kaydı için size yardımcı olmamızı ister misiniz?

Diğer Ürünlerimiz

Web Hosting
Web Hosting
İncele
Hazır Site
Hazır Site
İncele
Marka Tescili
Marka Tescili
İncele
SSL Sertifikası
SSL Sertifikası
İncele

Domain (Alan Adı) Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Domain bir web sitesinin ismidir. İnternet tarayıcılarının adres çubuğuna bu isimler yazılarak sitelere giriş yapılır. Aslında sitelere ip adresleriyle de bağlanılabilir. Aslında sitelere ip adresleriyle de bağlanabilir. Fakat ip adreslerini akılda tutmak zordur. Bu kadar domainler yani alan kullanılır. .Com, .net, .biz, .org en çok tercih edilen uzantılardır.

Fakat bu uzantıların haricinde daha birçok uzantı bulunmaktadır. Sitenizi oluşturma amacınıza göre bunlardan birini tercih edebilirsiniz. Örneğin; bir cafe sahibiyseniz, internette tanıtımı yapmak ve online sipariş almak için web sitesi açabilirsiniz. .cafe uzantısını tercih ederek sitenizi özelleştirebilirsiniz.

Açacak olduğunuz web sitesi için önce bir isim kayıt etmelisiniz. Bunun için gerekli işlemi domain hizmetleri sunan tecrübeli firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz. Dönem dönem sunduğumuz fırsatlarla en ucuz domain firması olarak hizmetinizdeyiz. Bu kampanyalardan haberdar olmak için sitemizi sık sık ziyaret edin.

Domain Alma

Alan adı tescil etmek için yapacağınız şey çok basit. Bir domain adı girerek domain arama işlemi gerçekleştirmek. Aklınızda daha önceden belirlemiş olduğunuz domain isimleri varsa toplu olarak sorgulama işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Boş domainler sorgu sonuçlarında listelenecektir. Böylece tek tek sorgu işlemi yapmak yerine bir defada sonuçları görebilirsiniz. Almak istedikleriniz için 1-10 yıl süreyle alanadı kaydı yapabilirsiniz. Seçeceğiniz isim 3-63 karakter arasında bir uzunlukta olabilir.

Site isminiz özel karakterler ve "-" hariç noktalama işaretleri içeremez. Ayrıca seçeceğiniz kelimelerin arasında boşluk bırakamazsınız.

Almak istediğiniz site isminde Türkçe karakterlere (ç,ğ,ı,ş,ö,ü) yer verebilirsiniz. Fakat yapacak olduğunuz DNS yönlendirmelerinde isminizin ASCII karakter karşılığını kullanmanız gerekir. Bu karşılığı IDN çeviri aracılığıyla alabilirsiniz. Türkiye odaklı bir web sitesi yayını yapıyorsanız Türkçe karakterli isim tescil etmeniz sizin için daha avantajlı olacaktır.

Hatta .tr uzantılı bir domain tescil işlemi gerçekleştirdiğiniz taktirde, yerel aranmalarda arama motorları sizi daha üst sıralarda gösterecektir. Yerel uzantıların, bulunduğu bölge için böyle bir avantajı vardır.

Whois Domain Kaydı

Almak istediğiniz isim veya isimler başka bir kişi veya firma tarafından daha önceden kayıt edilmişse whois bilgilerini ( domain name ) sorgulayabilirsiniz. Whois kaydından o kişi veya firmaya ait telefon ve mail bilgisine ulaşabilirsiniz. Böylece teklif yoluyla alma talebinizi bildirebilirsiniz.

Daha önce almış olduğunuz ismin farklı bir uzantısını da alarak markanızı koruyabilirsiniz. Yapmanız gereken sorgu ekranına ismi girmek ve almak istediğiniz uzantıları seçmek.

Eğer isminizin farklı bir uzantısı bir başkası tarafından tescil edilmişse ve o kişi marka bilinirliğinizi suistimal ederek yayın yapıyor ve size veya firmanızın itibarına zarar veriyorsa, bu gerekçelerle şikayet ederek itirazda bulunabilirsiniz.

Talep edilen hizmet bedeli istenmeyen Uluslararası Alanadı Anlaşmazlık Çözüm Mekanizması (Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı - WIPO) yoluyla çözümlenmesi için başvurabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaştıysanız, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Domain hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

DOMAIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!

Domain Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Domain (Alan Adı) Nedir?

Alan adı, internet kullanıcılarının web sitenizi ziyaret etmek için tarayıcının URL çubuğuna yazdıkları web sitesi adresidir.

Alt Alan Adı (Subdomain) Nedir?

Alt alan adı (subdomain), ana alan adının ek bir bileşenidir. Alt alan adı, web sitenizin farklı bölümlerini düzenlemek için oluşturulur. www.blog.turkticaret.net URL´sindeki blog kısmı subdomain alanını ifade eder.

Alan Adı Uzantıları Nedir?

Alan adı uzantısı, alan adının son kısmıdır. Örneğin, 'turkticaret.net'te alan adı uzantısı .net'tir. En çok tercih edilen alan adı uzantıları; com, net ve org uzantılarıdır.

Domain Uzantı Türleri Nelerdir?

Domain uzantı türleri; Generic Top Level Domain (gTLD) ve country-code Top Level Domain (ccTLD) olmak üzere 2 ayrı kategoriye ayrılır.

Hangi Domain Uzantısını Satın Almalıyım?

En fazla kullanılan domain uzantılarını tercih edebilirsiniz. İlk tercih edilen domain uzantısı .com uzantısı olmakla beraber sektörünüze göre de tercih edeceğiniz domain uzantısı farklılık gösterebilir. Örneğin; Vakıflar, dernekler genelde .org uzantısını tercih etmektedirler.

Domain Nereden Alınır?

Dilediğiniz firmadan alan adı tescil işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ancak firmanın güvenilirliği, hızlı alan adı kayıt özellikleri ve ücretsiz domain hizmeti size büyük avantajlar sağlayacaktır. Hızlı ve güvenilir bir şekilde Turkticaret.net'ten domain satın al işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

URL Nedir?

URL, Uniform Resource Loader'ın kısaltmasıdır. URL, kaynağın İnternet üzerindeki konumunu belirtmek için kullanılır. Örneğin, https://www.turkticaret.net/ bir URL´dir.

ICANN Nedir?

İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (ICANN); tüm teknik, politik ve idari görevlerden sorumlu bir kurumdur. Amaç, internetin belirli kurallar kapsamında kullanıcılara ulaşmasını sağlamaktır.

Domain Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Alan adı sorgulama işlemi ile, web siteniz için almak istediğiniz domainin daha önceden alınıp alınmadığını, alınmış ise de boşa düşüp düşmediği veya istediğiniz alan adını için alternatif uzantılara sahip domainleri görüntüleyebilirsiniz.

Domain Nasıl Alınır?

o Domain sorgulama aracını açın. o Almak istediğiniz alan adınızı sorgulayın. o En iyi seçeneği seçin. o Alan adı siparişinizi tamamlayın ve domain kayıt işleminizi bitirin. o Domain satın al işlemini onaylayın ve yeni bir alan adı sahibi olun.

İyi Bir Domain Seçimi Nasıl Olmalı?

Web siteniz için en iyi alanı seçmek üzere kullanabileceğiniz önerilerimiz: o Alan adı aramanızda mümkün ise anahtar kelimeler kullanın. o Alan adınızı kısa tutun. o Benzersiz ve markalaşmasını sağlayın. o Alan adında kısa çizgilerden (tire) kaçının. o Çift harflerden kaçının. o Alan adınızı araştırın. o Başkası almadan önce hızlı davranın.

Domain (Alan adı) Satın Alma Süreci Nasıl İşliyor?

Alan adınızı satın almak ve kaydettirmek için gereken adımlar. o Turkticaret.net gibi güvenilir bir alan adı kayıt kuruluşu seçin. o Firmanız veya şahsınız adına en iyi alan adını seçin ve domain sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirin. o Alan adınızı satın alın ve alan adı kaydınızı tamamlayın.

Domain Düşmesi Nedir?

Alan adı kayıt süresinin bitişinden itibaren geri alma işlemlerinin başlatılmadığı alan adları üzerinde sahiplik hakkının olmaması durumuna domain düşmesi denir.

Domain Ne Zaman Boşa Düşer?

Bir alan adı düşmeden önce active status, on hold (registrar hold) status, redemption grace period, pending delete period ve pre-release period gibi prosedürlerden geçer. Bu işlemler, alan adı yenileme işlemlerini unutursanız, hemen kaybetmeyeceğiniz anlamına gelir. Alan adları, tescil tarihlerinin bitiminden itibaren ortalama 80. günde düşer.

Domain Süresi Bitince Ne Olur?

Domain yenileme işlemlerinizi yapmadığınız taktirde alan adınız düşer. Alan adının düşmesi demek bir başkası tarafından kolayca alınabileceği anlamına gelmektedir.

Süresi Dolmuş Düşen Domain Nasıl Alınır?

Süresi dolmuş alan adlarını sorgulamak ve düşecek olan domainleri satın almak için Turkticaret.net Alan Adı Avcılığı hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Domain Transfer Nedir?

Domain transfer, daha önce kayıtlı bir kayıt firmasından bir alan adı alıp başka bir alan adı kayıt şirketine taşıma işlemidir.

Alan Adı transferi Ne Kadar Sürer?

Eski firmanızdan gelen telefon veya e-mail ile onay verildikten sonra maksimum birkaç gün içerisinde alan adı transfer işleminiz tamamlanır.

Domain İç Transfer Ücretli mi?

Domain iç transfer yani üyelikler arası alan adı taşıma işlemi ücretsizdir.

Com.tr Domain Nasıl Alınır?

'.com.tr' uzantılı alan adı tescil ederken çeşitli evraklar hazırlamanız gerekmektedir. Kendi adınıza .com.tr uzantılı domain almak isterseniz, sadece nüfus cüzdanı suretini domaini alacağınız firmaya iletmeniz yeterlidir. Şirket için almak istediğiniz alan adlarında ise; o Faaliyet Belgesi o Ticari Sicil Belgesi o Türkiye Ticari Sicil Gazetesinde yayınlanmış ticari ünvan belgeleri o Oda Sicil Kayıt Belgesi o Marka Başvuru Belgesi o Marka Tescil Belgesi o Esnaf veya Sanatkarlar Odası Sicil Tasdiknamesi gibi belgeler ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Domain Bayiliği Nasıl Alınır?

Domain Bayisi (domain bayilik programı) olmak istiyorsanız dilerseniz sayfamız üzerinden başvurabilir ya da bayi temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Alan Adı Tescili Ne Anlama Gelir?

Domain kaydı olarak da bilinen alan adı tescili; sitenin özel ismini en az 1, en çok 10 yıl kiralayarak isim haklarının korunması işlemidir.

Tescil Edilen Domain Değiştirilir Mi?

Domain tescil işlemi gerçekleştirilen alan adlarında herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır.

Alan Adı Tahsis Formu Nedir?

Tüm .tr alan adı kayıt ve alan adı yenileme işlemleriniz için alan adı sahibinin, eksiksiz bir şekilde doldurarak, 'Turkticaret.net'e' iletmesi gereken bir dilekçedir.

Domain Authority (Alan Adı Otoritesi) Nasıl Yükselir?

Bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında veya SERP'lerde sıralama yapma yeteneğini tahmin eden bir arama motoru sıralama puanıdır. Alan Adı Otoritesi 1 ile 100 arasında değişir. Puanınız ne kadar yüksekse, web siteniz o kadar iyi sıralanır.

Domain Backorder Nedir?

Backorder, satın almak istediğiniz alan adının daha önceden alan adı tescil edilmesi gibi durumlarda kullanım süresi dolana kadar beklemeniz ve sonrasında istediğiniz alan adına sahip olmanızı sağlamaktadır. Örneğin, adınız ve soyadınız ile almak istediğiniz bir domain olabilir. Aynı kimlik bilgilerine sahip olan bir kişi sizin adınız ve soyadınız ile bir alan adı oluşturmuş olabilir. Bu durumda firma, daha önce alınmış olan bu domaini sizin için rezerve durumuna getirir. Alan adı kullanılmayı bırakıldığında, rezerve edilmiş alan adı daha sonra sizin için satın alınır.

Whois Nedir?

Whois; alan adı veya IP adresine sahip olduğunu gösteren bir sorgu ve yanıtlama protokolüdür. Whois, alan adı sahibinin iletişim bilgileri, domain uygunluk durumu ve alan adının kayıtlı olduğu firma gibi kayıtlı domain hakkında temel bilgiler sağlayan bir hizmettir.

Whois Gizleme Hizmeti Nedir?

Whois gizleme, domain kayıt bilgilerinin 3. kişiler tarafından görünmesi engelleyen alan adı hizmetidir. Alan ad satın alma işlemi yaparken ad, soyad, telefon ve adres bilgilerini alan adı kayıt şirketine bildirmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler, alan adı whois sorgulama işlemi yapıldığında herkese açık olarak görünür. Whois koruma hizmeti ile kişisel bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?