Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Tescil Sorgulama

TPE Marka Tescil Sorgulama

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Tescil SorgulamaTescil sorgulama ile marka yada slogan sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Üst kısımda yer alan sorgulama ekranına tescil etmek istediğiniz marka yada sloganı yazarak arama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizi sektörel yada sınıf bazlı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Aradığınız marka veya slogan daha önce hiçbir kişi yada kurum tarafından tescil edilmemiş ise başvuru yapabilirsiniz. Aynı sektörde aynı isim 1 `den fazla kez tescil edilemez. Böyle bir durum ile karşılaştığınızdan işiniz ile alakalı farklı bir sınıf yada sektörde yeniden bir sorgulama gerçekleştirmelisiniz.

Marka Başvuru İşlemleri

Tescil sorgulama işleminizin ardından işiniz için uygun isim olduğu düşündüğünüz marka için başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuru uzman marka ekibimiz tarafından ücretsiz olarak araştırılıp en kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır. Başvurunuz ile de ilgili herhangi bir engel teşkil eden bir durum yoksa marka temsilcimizin sizden istediği belgeleri doğru ve eksiksiz olarak iletmeniz gerekmektedir. Gerekli belgeler marka ekibimize ulaşmasının ardından marka başvuru süreciniz resmi olarak başlamış olacaktır.

Marka Sahibi Olmanın Avantajları

Tescilli bir marka sahibi olmanızın ardından 10 yıl süre boyunca kayıt ettiğiniz isme ait tüm yasal haklara sahip olacaksınız. Ürün ve hizmetlerinizi tescilli markanızın altında toplayabilirsiniz. Marka sahibi olmanız sektörde var olmanız anlamına gelmektedir. Artık haksız kazanç ve rekabetin önüne geçebilir ürün ve hizmetleriniz ile ilgili tüm kararlara siz sahip olabilirsiniz. Farklı lokasyonlarda satılan ürünleriniz için bir fiyat politikası belirleyerek müşteri memnuniyetinizi de artırabilirsiniz.

Günümüzde firmalar artık marka ve patent tescili gereken önemi göstermektedir. Satışa sunmayı düşündükleri ürün ve hizmetleri için henüz daha tasarım/planlama aşamasındayken markalaşma çalışmalarına da başlamaktadırlar. Böylelikle ürünlerini, sloganlarını güvence altına alarak pazar payında daha geniş bir yer almayı ve daha uzun ömürlü kalmayı planlarlar.

Tescil Tarihi Sorgulama 

Tescilli bir isme ilk etapta 10 yıllık bir süre ile sahip olacaksınız. Daha sonrasında ise tescil tarihinizin bitimine en erken 6 ay kala yenileme işlemlerinize başlayabilirsiniz. 10 yıllık periyotlar ile tescilli isminizi sayısız kez yenileyebilirsiniz. Yenileme işlemi marka sahibi tarafından yada isim hakkı sahibi tarafından yetkili olarak atanmış bir vekil aracılığı ile gerçekleşmektedir. Tescil etmek istediğiniz isim daha önce alınmışsa tescil tarihi sorgulamasını yaparak takip edebilirsiniz. Marka sahibi, yenileme işlemi yapmazsa tescil için başvuruda bulunabilirsiniz.

Marka tescil, araştırma, sorgulama ve başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgi almak için uzman vekillerimize ücretsiz olarak danışabilirsiniz. 

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood