Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Tescil Öncesi Gerekli Evraklar

  • Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

Marka Tescil İçin Gerekli Evraklar

Marka tescili için gerekli evrakların hazırlanmasından önce; tescil işlemlerinin başlatılabilmesi adına  başvuru yapılmak istenilen isim için ön inceleme yapılması gerekmektedir. Bu inceleme işlemleri uzmanlaşmış vekiller ile yapılmalı ve her ay gerçekleşen yeni başvuruların taranarak geçmişte markalaşmış diğer kuruluşların kırk beş sınıf üzerinden  müsaitlik durumları kontrol edilmelidir. Tescil edilebilirlik kontrolü olan ön araştırma adı verilen bu işlem yapılmadığı takdirde ileriki zamanlarda  oluşabilecek ve başka isim hakkı sahiplerinden gelecek itirazlar ile markalaşma süreciniz sonlandırılabilir.

Ön araştırma süreçlerinin tamamlanması ve olumlu sonuçlanması durumunda marka başvurusu için gerekli evraklar hazırlanmalıdır.  Marka şahıs ya da şahıslar için alınacaksa tescil başvurusu için gerekli evraklar sırasıyla başvuru yapan kişilerin kimlik bilgileri, adresleri, telefon numarası;  başvuru resmi Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı bir Marka Vekili aracılığı ile yapılacak ise marka vekaletnamesi doldurulması gereklidir. Eğer söz konusu olan ortak bir marka ise tescil işlemi için gerekli evraklara ek olarak  vekaletname üzerine tüm şirket ortaklarının imzası gereklidir. Marka bir logo veya işaret içeriyorsa bir örneği de dökümanlara eklenmelidir.

Bir diğer başvuru türü olan şirket , bir kurum veya bunların bir arada olacağı bir başvuru şekli gerçekleştirilecek ise bu şirket veya kurumun yetkili ataması gerekmektedir. Marka tescili için gerekli evraklara; atanmış olan yetkili kişinin imzalanmış vekaletname, şirketin merkezini gösteren ticaret sicil evrağı, vergi numarası , vergi dairesi ismi ve şirket faaliyet belgesi örneği olması gereklidir. Bunların dışında yine şahış başvurularında olduğu gibi şirket adına ya da kurum adına yapılan başvurularda  markaya ait  bir logo ve veya şekilsel bir işaret bulunmakta ise yine bir örneğinin başvuru esnasında  dökümanlara eklenmesi gereklidir.

Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Başvuru Sahibi Şirket veya Kurum Gibi Tüzel Kişi İse

o Faaliyet belgesi 
o Vergi levhası 
o Varsa vekaletname 
o Marka örneği (logo, işaret vs.)
o Başvuru ücretinin ödendiğine dair belge (Banka dekontu )

Marka Başvuru Sahibi Gerçek Kişi İse

o T.C Kimlik Numarası
o Varsa Vekaletname
o Marka örneği (logo, işaret vs.)
o Başvuru ücretinin ödendiğine dair belge (Banka dekontu )

Marka tescil işlemleriniz ve tescil işlemleri sırasında  gerekli evraklar hakkında daha fazla bilgi almak için 0 850 224 86 40 numaralı çağrı merkezinden Uzman vekillerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Belgelerinizi tamamladığınızda linke tıklayarak marka başvurusu işleminizi online olarak da yapabilirsiniz.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama

İncele

Yurtdışı Marka Tescili

İncele

Patent Tescil

İncele

Logo Tescil

İncele

Slogan Tescil

İncele

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele

Tasarım Tescili

İncele

Marka Devir

İncele
Sizin için buradayız

Satış öncesi tüm sorularınızı bizlere canlı destekten iletebilirsiniz.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?