Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

 

Firmalar arasında ki rekabet her geçen gün artmaktadır. İşletmenizi farklı bir konuma getirmek için her zaman çeşitli çalışmalar yapmaktasınız. Peki bu çalışmaları hangi isim için yapıyorsunuz? Müşterileriniz sizi nasıl tanıyacak? Burada yaptığınız tüm çalışmaları güvence altına alacak olan marka devreye giriyor.

Marka Tescilinin Önemi

Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin diğer firmaların ürün ve hizmetlerinden Neden Marka Tesciliayırt etmek amacıyla sayılar, adlar, sözcükler, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesiyle ayırt edici bir özelliğe sahip olmasıdır. Burada ki önemli unsur ayırt edici özelliğe sahip olmaktır. Aksi takdirde bir markadan bahsedilemez. Marka sahibi olarak yapacağınız tüm çalışmaları resmi olarak güvence altına almış olacaksınız.

Nasıl Marka Sahibi Olabilirim?

Bu konuda size TURKTICARET.Net  Marka ekibi en kaliteli hizmeti sunmak için çalışmalarına devam etmektedir. Web sitemiz üzerinden online marka başvurusu yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuru uzman bir ekip tarafından hızlı bir şekilde değerlendirilerek telefon aracılığı ile geri dönüş yapılmaktadır.

Marka başvurunuzu dilerseniz sektörel, dilerseniz de sınıf bazlı olarak yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız sektöre veya sınıfta daha önceden aynı isim ile tescil edilmiş bir markanın bulunmaması gerekmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınız da farklı bir sektör veya sınıfta başvurunuzu yenileyebilirsiniz.

Marka Tescil ve Yenileme Süreci

Marka başvurunuzun onaylanmasının ardından sizden istenilen belgeleri eksiksiz ve doğru olarak iletmeniz gerekmektedir. Bu belgelerin marka ekibimize ulaşmasının ardından işlemleriniz resmi olarak başlatılacak ve en hızlı şekilde markanıza ulaşmanız sağlanacaktır. Tüm işlemlerin tamamlanıp markanıza sahip olmanızın ardından 10 yıl süre ile bu ismin tüm haklarına yalnızca siz sahip olacaksınız. Bu marka çatısı  altında üretim yapma, pazarlama ve tüm satış haklarının yetkileri işletmenize ait olacaktır. Bu da sektördeki gücünüzü artıracak ve haksız rekabetin önüne büyük ölçüde geçmenizi sağlayacaktır.

Markanızın 10 yıllık tescil süresinin bitimine en erken 6 ay kala yenileme işlemine başlayabilirsiniz. Marka yenilemesi marka sahibi tarafından veya marka sahibin yetkili olarak atadığı bir vekil aracılığı ile gerçekleştirilmektedir. Yenileme işleminizin marka tescil bitim tarihinizin son gününe kadar devam etmektedir.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood