Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Tescil Başvurusu

Tescil işleminizi başlatmak için başvuru formunu doldurun, ekibimiz inceleyip dönüş yapsın.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Marka Tescil Süreçleri

Bir markanın tescil edilip belgesinin çıkması yaklaşık olarak 10 -12 ay sürmektedir. Bu süre belgelerin toplanması, eksik belgenin olmaması, TPE´nin red etmesi ya da 3. Şahısların itirazı gibi pek çok farklı sebebe göre uzayabilir ya da kesintiye uğrayabilir.

Marka tescil süresi, tescil işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konudur. Kesin bir zaman verilememesi   ve bu sürenin pek çok farklı kritere bağlı olması marka başvurusunda bulunan kişiler üzerinde kaygı yaratabilmektedir. Bu konuda uzman bir vekille birlikte çalışmak sizi takip etmeniz gereken pek çok bürokratik işlemden kurtarabilir.

TURKTICARET.Net´in uzman vekilleri danışmanlığında yapacağınız başvuruların tüm aşamalarında düzenli olarak bilgilendirilir ve başvurunuzun durumunda bir değişiklik olduğunda anında durum güncellemesi alırsınız. Siz kendi işinize odaklanırken, marka vekillerimiz başvurunuzu sizin için takip eder ve sonuçlandırırlar.

Marka tescil süreci ile ilgili yazmış olduğumuz yazımızdan takip edilmesi gereken adımlar ve yaklaşık süreleri ile ilgili daha detaylı bilgi vermiştik, dilerseniz tescil süreci hakkında bu sayfadan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Her ülkenin tescil süresi farklılık göstermekle birlikte Türkiye´de marka tescil süresi son yıllarda ciddi bir iyileşme göstermektedir ve daha önceki yıllara göre çok daha kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Marka tescil süresini uzatan en önemli faktör TPE´e tarafından yapılan şekli ve hukuki incelemelerdir. Bu süreçte gelebilecek olan itirazlar zaman ve para kaybına sebep olur, bu sebeple başvuru öncesinde yapılan ön araştırmaların uzman bir vekil tarafından titizlikle yapılması çok önemlidir.

Marka Tescil Süresi Ne Kadardır?

Marka tescil süresi ile ilgili merak edilen bir diğer konu ise; başvuru sürecinin yanında onaylanmış bir markanın tescil süresinin ne kadar olduğuna yöneliktir. Her marka, onaylandıktan sonra 10 yıl süreyle koruma altına alınır. Marka sahipleri dilerlerse bu sürenin dolmasına 6 ay kaladan itibaren başlamak üzere tescil sürelerini yenileyebilirler.

Marka ile ilgili,  başvuru ve yenilemenin dışında da yapılan pek çok farklı işlem vardır. Her bir işlemin de farklı süreleri bulunmaktadır. Örneğin marka devri yaklaşık 15 gün içerisinde tamamlanırken adres değişikliği unvan değişikliği gibi değişiklikler 5-15 gün arasında farklılık göstermektedir.

Başvurudan değişikliğe, devirden yenilemeye tüm işlemlerinizde uzman kadromuz her adımda yanınızda yer alır ve işlemlerinizi sizin adınıza takip eder.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood