Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Tescil Belgesi

TPE Marka Tescil Belgesi

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Tescil Belgesi 

Marka Tescil BelgesiMarka, ticari bir oluşumun tüm varlığını temsil eden bir işarettir ve bu kadar önemli bir işaretin de özenle korunarak yasal yollarla tescil edilmeye ve bunun da kanıtlanması için bir marka tescil belgesine sahip olması gerekir. Marka tescil belgesiyle korunan ürün ya da hizmet o ticari ismi kullanan gerçek sahipleri korumak için oluşturulmuş bir sistemdir.

 

Marka Tescil Belgesi Almanızdaki Amaç Nedir ?

Başkalarının haksız kazanç sağlamasının önüne geçmekten öte sizin de aynı iddia ile yargılanmanızın da önüne geçmektedir. Böyle bir durumda belgesiz ticari oluşumunuz için yapılan yatırımlarınız ve çalışmalarınız bir anda büyük risk altına girebilir. Bu gibi konularda marka tescil belgesine sahip bir markanın tescillenmemiş olan oluşuma oranla çok büyük avantajı vardır.

Marka tescil belgesi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur markaya konu olan işaretin ayırt ediciliğidir.  En önemli kıstas isim, işaret veya şeklin başvuru tarihinden önce marka tescil belgesi başvurusu yapılmış diğer markalardan hizmet ve mallardan bariz bir şekilde farklı olmasıdır. Kişilerin isimleri, şekiller, sayılar, sloganlar ve her türlü işaret marka tesciline konu olabilir. Ayrıca marka tescil belgesine Türkiye´de yerleşik ticari faaliyette bulunan herkes sahip olabilir.

Marka tescili belgelendirmesi Türk Patent Enstitüsü veya Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı resmi şirketler aracılığı ile de yapılabilir. Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir ve bu süreç doğru araştırma, bilgi birikimi ve takip gerektirmektedir. Tescil koruması başvuru yapıldığı tarihten itibaren başlar ve 10 yıl süre ile devam eder. TPE tarafından şartların yerine getirilip getirilmediği kontrol edildikten sonra başvuru sahibine yazılı olarak bildirilir. TPE tarafından onaylanmamış ticari isminiz yasal olarak size ait değildir.

Marka tescil belgesi ile özenle ve emekle oluşturmuş olduğunuz ticari kimliğinizi, logonuzu koruma altına alarak diğer kişiler tarafından oluşabilecek kötü niyetli ve haksız kullanımların önüne geçmeniz için konularında deneyimli uzman kadromuz ile size yardımcı olabilmek adına fırsat sunuyoruz.

Marka Tescil Belgesi Başvurularınız ve süreç takibi hakkındaki aklınıza takılan bütün sorularınızın cevabını TÜRKTİCARET.Net marka danışmanlarımızda bulabilirsiniz.

Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood