Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka İzleme Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

 

Marka İzlemeMarka izleme hizmeti, Türk Patent Enstitüsünü´nün aylık olarak yayımladığı resmi bültenlerin taranarak ; uzmanlarımız tarafından değerlendirilmesi sonrası risk teşkil edecek şekilde benzer görülen diğer markalar için  tesciline itiraz edilmesi hizmetinin verilmesidir.

Yaptığınız  tescil başvurusunun kabulu firmanızın bu yönde  tam olarak korunduğu anlamına gelmemektedir. Marka İzleme, tescilli bir markanın aynı ya da benzer olan bir başvurunun tescilini engellemek ve tescil edilmiş kimliğinizin itibarını korumak için gerçekleştirilen işlemdir.

Türk Patent Enstitüsünün benzer başvuruları önceden tescil almış firma sahiplerine bildirme gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bu sebeple firmanızı korumak için, ilana çıkan diğer başvuru ya da tescill bilgilerini; aylık olarak yayınlanan TPE bülteni üzerinden profesyonel bir şekilde benzerlik taramasının yapılması gerekmektedir.

Marka İzleme Nasıl Yapılır ?

Marka izleme işlemi ile sahip olduğunuz  markanın,  yeni tescil başvuruları üzerinden  benzerlik gösterenler, sistemimize eklenerek kayıt altına alınır ve akıllı sistemimiz üzerinden kontrolleri gerçekleştirilir. Türk Patent Enstitüsü tarafından yayınlanan   güncel başvuru bülteninde ilan edilen diğer başvuru ve tescillerin aylık olarak karşılaştırılması için elektronik ortamdan alınan raporlar  Marka İzleme ekibimiz tarafından analiz edilir  ve benzer olarak görülenlere itiraz hakkını kullanmak üzere hak sahibine bildirimi iletilir.

Turkticaret.Net tarafından  gerçekleştirilmiş  özel marka izleme programı; Türk Patent Enstitüsünce aylık olarak yayınlanan ve her ay ortalama 6500  tescil başvurusunu içeren resmi marka bültenlerindeki bildirilerin sağlıklı bir şekilde izlenmesine olanak vermektedir.

Marka izleme işlemi talep edilen markanın detaylı takibini gerçekleştirmektedir.

TPE üzerinde tespit edilen ve benzerlik gösteren başvuruların itiraz işlemleri marka izleme işlemleri içinde yürütülmemektedir. Benzerliği gözüken ve itirazı yapılabilinecek başvuruların itirazı için uzman vekillerimiz işlemleri firma sahibinin başvurusu üzerine gerçekleştirmektedirler. Başvurunun gerçekleştirilebilmesi için yapılan analizler sonrası sizinle iletişime geçmiş uzmalarımıza resmi olarak onay verilmesi yeterlidir. Bu işlemler için bir sınırlama bulunmamaktadır. firmalar birden fazla marka için izleme talebinde bulunabilimektedir.

Daha fazla bilgi için lütfen uzman vekillerimizle  0 850 224 86 40 numaralı çağrı merkezimizden iletişime geçiniz.İzleme ve Takip Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız 

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood