Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

 Turquality Marka Destek Programı Nedir?

Marka DestekTurquality yani dünya destekli ilk ve tek markalaşma programının bir alt programını marka destek olarak adlandırabiliriz. Turquality programına başvurulduğunda yapılan incelemeler sonucunda şirket 100 üzerinden 50 ile 80 puan arasında puan alırsa marka destek programına, eğer 80 üstü alırsa Turquality programına yerleştirilmektedir. Kısacası kısmen yeterli firmaların kabul gördüğü bir programdır.

Belirli başlıklar altındaki temel desteklerden sınırlı miktarlarda faydalanılır. Marka destek programı kapsamında yıllık toplam limit 2.7M $. Yapılan her harcama kalem kalem ayrı sayıldığı için, herhangi bir kalemde yapılan eksik harcama diğerine aktarılamaz.

Turquality programı ise dünyanın devlet destekli ilk ve tek marka destek programıdır. Günümüz koşullarında gitgide ağırlaşan rekabet koşulları ve sürekli değişiklik gösteren tüketim kalıpları uluslararası alanda yer edinmek, isteyen firmaları daha fazla katma değer ve daha fazla pazar payı anlamına gelen güçlü markalar yaratmaya teşvik eden bir destek programıdır.

Marka Destek Programı

Marka destek programı, ülkemizin rekabet avantajlarını elinde bulundurduğu ve bu konuda potansiyeli olan ürün gruplarını bünyesinde bulunduran şirketlerin, üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrasındaki hizmetlere kadar bütün süreci içinde barındıracak şekilde yönetimsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişmelerini sağlamak amacıyla uluslararası pazarda kendi isimleriyle global bir oyuncu olabilmeleri için oluşturulmuş bir ticari destek platformudur.

Vizyonunu ´10 yılda 10 dünya markası yaratmak´ olarak belirlemiş olan programın  bu öngörüye ulaşmak amacıyla bu potansiyele sahip şirketleri belirleyerek oluşturulan marka destek platformu çerçevesinde desteklemeyi hedefliyor. Marka destek programının süresi 10 (5+5) yıldır. İlk 5 yıl içerisinde iyi performans sergileyen şirketler ikinci 5 yıla kabul edilirler.

Tedarik zinciri yönetimi, Müşteri ilişkileri yönetimi, Organizasyonel yapı, İnsan kaynakları yönetimi, Kurumsallık, Finans, Bilgi işlem sistemleri, Marka yönetimi ve gücü başlıkları altında incelemeye alınıp dünya markası olma potansiyeline sahip olanlar seçilerek Turquality marka destek programına alınırlar. Bu destek programı kapsamında destek başlıklarıyla ilgili harcamaları üst limit olmaksızın %50´si devlet tarafından desteklenir.

Turquality programına alınan şirketlere program çerçevesinde aşağıdaki başlıklar için destek sağlanır;

  • Gelişim yol haritası çalışmaları
  • Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım, Marka Tescili/Koruması
  • Tanıtım, Reklam ve Pazarlama giderleri
  • Yurtdışı ofis, depo ve mağaza kiraları, dekorasyonu
  • Yurtdışı reyon kira
  • Yurtdışı showroom kira ve dekorasyonu
  • Yurtdışı Franchise dekorasyonu ve kira
  • Tasarımcı, Aşçı

Turquality marka destek programı rekabet avantajına sahip olan ürün gruplarına yönelik üretim, satış, pazarlama, satış sonrası hizmetleri içeren, bu süreçler konusunda yardımcı olmayı hedefleyen ve şirketleri küresel rekabete hazırlayan bir marka destek programıdır.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood