Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Marka Danışmanlığı

Marka DanışmanıCumhuriyetin ilk yıllarından itibaren sinaî hakların korunmasına önem verilmiştir. 1994 yılında Türk Patent Enstitüsü´nün kuruluşu ile bu alanda bir dönüm noktası olmuştur. Hukuk derslerinde dahi yeri olan fikri ve sınai haklar marka danışmanlığı olan avukatlar aracılığı ve konu hakkında vekilliği olan marka danışmanlığı alanında uzmanlaşan bireyler tarafından yapılmaktadır. Marka tescil süreci uzun soluklu 8 -12 ay arası hatta bazı durumlarda 16-24 aya kadar uzayabilen bilgi gerektiren bir süreçtir. Marka başvurunuz yapıldığı andan itibaren noksan evrak, itiraz, karşı görüş, bakanlık kararları, tescil kararları gibi takip ve titizlik gerektiren süreçlere dağılmaktadır. Tüm detaylar hakkında bireyler, yeterli ve gerekli bilgi birikimine sahip olmadıkları için bir Marka danışmanı ihtiyacı oluşur. İşlemler hakkında  marka danışmanlığı yapacak kişinin uzman ve bilinir bir kurum olması en dikkat edilmesi gereken  noktalardan birisidir. Günümüzde Türk Patent Enstitüsü ile firma, vekil arasındaki tüm işlemler tebligat ve online evrak aracılığı ile yapılmaktadır. Bu gibi durumlardan gelen evrak ve bildirinin enstitünün vereceği zaman diliminde yapılmaması durumunda markanız verilen hükmü direkt kabul etmiş sayılacaktır. Bu noktada marka danışmanı olan kurum ve uzmanlar; ulaşılabilir ve aynı zamanda gelen evrak ve müvekkil arasındaki iletişimi çapraz bir şekilde yönetebiliyor olmalıdır.

Marka Danışmanı Nedir, Ne İş Yapar ?

Marka tescil işlemi müşteri nezdinde maddi ve manevi yatırımlar gerektiren süreçlerdir. Bu süreçlerde ise mevcut girişiminizi, fikrinizi, inovasyonunuzu sizin gibi sahiplenecek ve titizlik ile takip edebilecek bir marka danışmanı çok önemlidir. Marka tescil verilerine göre ortalama 1000 başvurudan %20 si marka yapılan firmanın ya da marka danışmanının evrak eksikliği veya ulaşılamama durumundan kaynaklanmaktadır.

17 yıldır internet hizmetlerinin yanı sıra fikri ve sınai haklar alanında uzman marka danışmanları ve uzman operasyon ekibi ile  hizmet vermekte olan ekibimiz; marka ve patent alanında hatırı sayılır bir konumdadır.

Ücretsiz olarak araştırma ve bilgi alabileceğiniz marka danışmanları ve aynı zamanda markanızın tescil başvuru tarihinden itibaren evrak takiplerinizi sağlayan uzman operasyon ekibi ile tüm süreçlerinizde yardımcı olmaktayız.

Süreçler ve işlemler hakkında detaylı bilgi almak ve tüm sorularınıza yanıt bulmak için bizimle iletişime geçip konunun uzmanları ile görüşebilirsiniz.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood