Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Arama

Marka Araştırma ve Sorgulama

Not: Bu marka araştırma raporu sadece benzerlik açısından yapılmış olup markanın tescil edileceği anlamına gelmez. Detaylı bilgi için lütfen marka uzmanlarımızla görüşün.

Sınıf

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

KOSGEB'den marka patent tescillerinde %50'ye varan destek. Detaylı bilgi için TIKLAYIN.

Marka Tescili

Markanızı tescil ettirin, isminizi koruma altına alın.

Patent Tescili

Bir buluşunuz mu var? Bir başkası tarafından kullanılmadan önce tescilleyin.

Faydalı Model

Yenilikçi firmalar için faydalı model belgesi. Siz de bulduğunuz yenilikleri koruyun.

Tasarım Tescili

Ürün tasarımlarınızı sizden başkası kullanmasın. Endüstriyel tasarım tescili ile önlem alın.

Marka Ara

Marka AramaZirveye oynayan şirketler müşterilerinde sağlam bir marka algısı yaratmış olan firmalardır öyle ki ticari isimler genellikle firma isimlerinin önüne geçer. Başarılı bir marka algısı yaratmak ürün satışlarının artmasına yardımcı olacak ve bu algı ile birlikte müşterilerine beğendiği, memnuniyet duyduğu, kaliteli olduğunu düşündüğü ve sevdiği ürün ve hizmet sunabilmekten geçer.

Marka araması yaparken ticari isimlerin aslında zihinsel bir ürün olduğu gerçeği kesinlikle dikkate alınmalıdır çünkü müşterilerin beyninde doğru konumlanmış olan dinamik bir ticari isim beraberinde başarıyı da getirir. Bu söylemlerle birlikte marka yönetimi de müşterinin, şirket ve şirkete ait ürünlerle ve hizmetlerle yani marka ile kurduğu bağı kapsar. Aradaki bağ ne denli güçlü olursa yapılan satışlar o denli artar ve hedeflenen ciroya ulaşılmış olur. Doğru bir marka araması yapıldıktan sonra ticari ismin tescil edilmesi ile birlikte gelen koruma sayesinde firma, haksız rekabetten de korunmuş olur.

Marka arama işlemi yapılmadan önce üretilen ürün ve hizmetlerin kapsamını ve amaçlanan hedef kitleyi çerçevelemek çok önemlidir. Kesinlikle marka arama işleminin buna göre yapılması gerekmektedir. Öncelikli olarak ticari isminizin hangi ürün ve hizmetleri kapsayacağının belirlenmesi gerekir. Ardından sektör araştırması, kaynak ve pazar alanı belirleme, hedef müşteri kitlesinin ve rakip firmaların stratejilerinin tespitleri yapılarak marka arama planlamasının yapılması gerekmektedir. Tabii bunların yanı sıra bir de marka araştırmasının yapılması gerekmektedir. Öncelikle belirlenmiş olan ismin daha önceden alınıp alınmadığını kontrol etmek amaçlı marka arama işlemi yapılır. Bu yapılması gereken araştırma önemlidir ve çok titiz bir şekilde yapılmalıdır. Marka arama işlemi mutlaka bir uzman tarafından yapılmalı ve raporu yazılı bir şekilde olmalıdır.

Kısacası marka arama işlemi ticari ismin tescil süreçlerindeki en önemli aşamadır. Marka arama aşamasında işletmelerin ticari isimlerini seçerken kullanılacak ticari ismin ve şekilsel ibarelerinin özgün olmasına ve başka şirketlerin marka ve amblemlerine benzememesine dikkat etmelidirler. Aksi takdirde özenle seçilen uzun marka aramaları sonucunda ortaya çıkarılan ticari isminiz ufak bir benzerlikten dolayı tescil edilememe riski ile karşı karşıya kalacaktır. Marka araştırması konusunda uzman vekillerimizin danışmanlığından faydalanabilir ve tescil işleminizi sorunsuz bir şekilde yürütebilirsiniz.

Şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki güçlü bir marka sahip olduğunuz firmaya sektörün en iyileri arasında yer almanın kapılarını açar.

Markakolik
1149.99 TL
800 + KDV
  • 1 sınıflı Marka Tescili
  • 1 adet Marka İzleme
  • 1 yıllık Alan Adı Tescil ya da Yenileme.com.tr, biz.tr, .info.tr, .com, .net, .org
Marka İzleme

Markanız için risk oluşturacak yeni talepleri takip edin.

Marka Yenileme

Markanızı yenileyerek korumaya devam edin.

Cezalı Marka Yenileme

Marka yenileme süreniz geçse de yenileme şansınız var.

Adres Değişikliği

Markanıza kayıtlı adres değişikliği işlemleri

Ünvan Değişikliği

Markanıza ait ünvan değişikliği işlemleri

Nevi Değişikliği

Şirket türü değişikliklerinde yapılan işlemler

Devir İşlemleri

Marka – Patent’in başka kişi/kuruma devri işlemleri

Veraset ve İntikal

Miras durumunda yapılması gereken müracaatlar

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood