Sepetten devam et
Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
kapat

.Eu Kullanım Koşulları

  • 1.1. Avrupa Birliği için belirlenmiş üst seviye alan adı uzantısıdır.
  • 1.2. Avrupa Birliğine bağlı ülkeler ile İzlanda, Liechtenstein ve Norveç'te faaliyet gösteren kurum ve kuruluslar ve ilgili ülkelerde yasayan kişilerce kayıt edilebilir, kullanılabilir.
  • 1.3. Alan adına ait yetkili kişi bilgileri Registry firma (eurid) kuralları geregince Avrupa Birliği Ülkeleri ile İzlanda,Liechtenstein ve Norveç te faaliyet gösteren firmanın ya da yetkili kişinin güncel adres bilgisi ile kayıtlı olması gerekmektedir Domain yetkili bilgilerinin belirtilen şartlara uygun şekilde kaydedilmemesi durumunda Eurid tarafından domainler suspend durumu getirilmektedir ( askıya alınma )
  • 1.4 AB Ülkelerinden herhangi birinde kayıtlı adres kaydınız olmalıdır eğer yoksa trustee bedeli ile tescili tamamlamak için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz”
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain Satın Al

Domain Satın Al

Alan Adı Tescili

İndirim Kampanyalı uzantılarda indirim uygulanmaktadır.

Domain Satın AlmaBir web sitesi kurabilmek için öncelikle bir domain satın alma işlemi gerçekleştirmelisiniz. Almak istediğiniz site ismi için domain sorgulama sayfasından sorgu yapabilirsiniz. Almak istediğiniz site adı daha önce başkaları tarafından tescil edilmediyse boşta demektir.

Boşta olan bir domaini herkes satın alabilir. Bu konuda ilk gelen alır prensibi geçerlidir. Domainal butonuna tıklayarak ismi tescil edebilirsiniz. Almak istediğiniz isim daha önce başkası tarafından tescil edilmişse ikinci defa alınamaz. Whois bilgilerini görüntüleyerek o kişiyle iletişime geçebilir ve domaini satın almak için teklifte bulunabilirsiniz.

.tr uzantılı alan adı satın almak istediğinizde bir takım belgeler istenmektedir. Bu belgelerin ibrazını yaptıktan sonra .tr uzantısına sahip olabilirsiniz.

Alan Adı Satın Al

Domain kelimesinin Türkçe karşılığıdır. Yani her ikisi de aynı şeydir. Bir alan adı satın alma işlemi gerçekleştirmeden önce web sitenizi ne için oluşturacağınızı belirlemelisiniz. Bu doğrultuda sunacağınız hizmetleri veya pazarlamasını yapacağınız ürün ve içerikleri hesaba katarak bir site ismi düşünmelisiniz. Site adınızda bunlara yönelik anahtar kelimelere yer verebilirsiniz.

Bu şekilde kullanıcılara nasıl bir içerik sunduğunuza dair çağrıda bulunmuş olursunuz. Aradığı ürüne dair bir kelimeyi site adınızda gören kişiler sitenize giriş yapacaktır. Seçecek olduğunuzun uzantıyı da buna göre belirlemelisiniz.

Domain Al ve Siteni Kur

Web sitesi kurma yolunda atacağınız ilk adımın bir web sitesi ismi tescil etmek olduğundan Domain Satin Albahsettik. Sorgulama işlemi yaparak boşta olan ismi domain satin al komutu ile tescil ettikten sonra, ikinci olarak bir hosting hizmeti satın almalısınız.

Hosting, web sitenize yayınlayacağınız içerikleri barındırma hizmetidir. Sitenizde yayımladığınız video, fotoğraf, yazı vb. tüm içerikler web sunucusu adı verilen bilgisayarlarda tutulur. Yüzlerce kullanıcı sitelere giriş yaparak sayfaları ve sitedeki dökümanları bu sayede istediği zaman görüntüleyebilir.

Site oluşturmak ise hem yazılımsal hem tasarımsal bir süreç gerektirir. Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız ve daha az bir ücrete mal olsun istiyorsanız hazır web sitesi kullanabilirsiniz. Sitenizi istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

Renk ve şablon seçeneklerinden içeriğinize uygun olanları seçerek hazır web sitenizi yapılandırmanız mümkün.

 

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood