Sepetten devam et
Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
kapat

.Eu Kullanım Koşulları

  • 1.1. Avrupa Birliği için belirlenmiş üst seviye alan adı uzantısıdır.
  • 1.2. Avrupa Birliğine bağlı ülkeler ile İzlanda, Liechtenstein ve Norveç'te faaliyet gösteren kurum ve kuruluslar ve ilgili ülkelerde yasayan kişilerce kayıt edilebilir, kullanılabilir.
  • 1.3. Alan adına ait yetkili kişi bilgileri Registry firma (eurid) kuralları geregince Avrupa Birliği Ülkeleri ile İzlanda,Liechtenstein ve Norveç te faaliyet gösteren firmanın ya da yetkili kişinin güncel adres bilgisi ile kayıtlı olması gerekmektedir Domain yetkili bilgilerinin belirtilen şartlara uygun şekilde kaydedilmemesi durumunda Eurid tarafından domainler suspend durumu getirilmektedir ( askıya alınma )
  • 1.4 AB Ülkelerinden herhangi birinde kayıtlı adres kaydınız olmalıdır eğer yoksa trustee bedeli ile tescili tamamlamak için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz”
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain Alma

Domain Alma

En uygun fiyatlarla domain almak için uygun alan adını sorgulamaya başlayın.

İndirim Kampanyalı uzantılarda indirim uygulanmaktadır.

Domain alma internet üzerinde web sitesi kurmak için yapılması gereken ilk işlemdir. Diğer bir deyişle alan adı alma olarak da ifade edilebilir. Açmayı düşündüğünüz site için önce bir isim düşünerek domain sorgulama yapmalısınız. Sorguladığınız isim sonuçlarda boşta olarak çıkarsa tescil edebilirsiniz. Fakat aklınızdaki ismi sizden önce bir başkası düşünmüş ve hızlı davranarak tescil etmiş olabilir. Bu durumda başka bir domain almak için yeni bir isim yazabilirsiniz. Ya da isterseniz ilk sorguladığınız ismin kim tarafından kayıt edildiğini öğrenerek, onunla iletişime geçebilir ve teklif sunarak size devretmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda karşı taraf size bir ücret karşılığında satabilir veya satmak istemediğini söyleyebilir. O kişinin tercihine bağlıdır.

Ip Adresi

Ip AdresiHer domain bir ip adresi ile ilişkilidir.  Bir siteye giriş yapmak istediğinizde adres çubuğuna yazdığınız alan adı sizi bu sitenin bağlantılı olduğu ip adresine yönlendirir. Bu ip adresini biliyorsanız domain yerine onu yazarak da siteye giriş yapabilirsiniz fakat akılda tutması zordur. Bu yüzden sitelere isimleriyle giriş yapmak daha pratiktir.

Sitelerin içerikleri de sunucu adı verilen bilgisayarlarda depolanır. Her bilgisayarın kendine ait bir ip adresi bulunmaktadır. Siteye giriş yaptığınızda aslında bu bilgisayarlara yönlendirilirsiniz. Bu şekilde site içeriklerine ulaşmış olursunuz.

Nasıl Bir Domain Almalıyım?

Alan Adı AlmaBu sorunun cevabı, sitenizi neye veya nelere yönelik olarak oluşturacağınızla paraleldir. Her şeyden önce web sitenizi ne için açacak olduğunuza karar vermelisiniz.  Bir firmanız varsa ve bu doğrultuda site oluşturacaksanız, seçtiğiniz domain firma isminizi içeren kelimelerden oluşmalı. Firma adınızla sitenin ismi örtüşmeli. Eğer biri sizden önce davranarak firma isminizi içeren kelimeleri tescil etmişse, whois bilgilerinden iletişime geçebilir ve bir ücret karşılığında alma talebinde bulunabilirsiniz. Alan adı her ne kadar firma isminizi içerse de, hakları ilk tescil eden kişiye aittir. Diyelim ki o kişi ismi size vermedi ve marka adınızın bilinirliğinden yararlanarak suistimal etmeye başladı. Bu durumda kötüye kullanıldığını gerekçe göstererek, ismin tarafınıza verilmesi için yasal yollara başvurabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Çeşitli amaçlarla web sitesi oluşturabilirsiniz. Örneğin; kişisel tecrübelerinizi belirli aralıklarla yazarak internet kullanıcılarına sunmak istiyorsanız kendi isminizle bir blog oluşturabilirsiniz. Gezi, seyahat ile ilgili içerikler yayınlamayı, fotoğraflar paylaşmayı düşünüyorsanız içinde gezi, gezgin, gezme, seyahat vb. kelimelere yer vererek bir site oluşturabilirsiniz. Yemekle ilgili bir site açarak yemek tarifleri, yemek zevkleri, dünya mutfakları üzerine içerikler yayınlamak istiyorsanız içinde yemek, tarif, mutfak vb. kelimelere yer verebilirsiniz. Ürün alıp satmaya yönelik bir e-ticaret sitesi oluşturacaksanız içinde al, sat vb. kelimelere yer verdiğiniz bir site ismi tercih edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood