Hosting WordPress

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting, WordPress’i çalıştırmak için optimize edilmiş olan bir paylaşımlı sunucudur. Genellikle tek tıklamayla yükleme gibi özellikler içermektedir, böylece sitenize WordPress’i hızlıca yükleyebilir veya otomatik güncellemeler yükleyebilirsiniz.

WordPress’i çalıştırma gereksinimleri oldukça az olduğundan hemen hemen tüm Linux(Apache Php ve MySQL) sunucularda çalıştırabilme imkanınız vardır.

Paylaşımlı WordPress Hosting

Bulabileceğiniz en ucuz WordPress hosting türüdür. Bunu, özellikle WordPress için optimize edilmiş olması sebebiyle geleneksel paylaşımlı hostingden bir adım ötede düşünün. Web sunucusu ortamının bu şekilde paylaşılması, maliyetleri düşük tutmaya yardımcı olmaktadır.

Paylaştığınız web sunucusu yine de WordPress için optimize edilecek, böylece geleneksel bir paylaşılan sunucuya göre gelişmiş performans elde edeceksiniz.

wordpress hosting nedir

Geleneksel WordPress hostingde bulacağınız diğer yaygın özellikler arasında, tek tıklamayla WordPress yükleyicisini kullanma seçeneği bulunur, böylece WordPress’i birkaç dakika içinde yükleyebilirsiniz. Bazı hostingler, hosting için kaydolduğunuzda size WordPress’i önceden yükleme olanağı bile verecektir.

Bulabileceğiniz diğer özellikler arasında WordPress hosting teması ve eklentilerinizle birlikte yapılan otomatik güncellemeler bulumaktadır.

Yönetilen WordPress Hosting

Genellikle, yönetilen bu hizmet özel bir sunucu kullanır. Bununla birlikte, VPS hosting , bulut hosting veya paylaşılan bir sunucu ortamı ile de yapılandırılabilir . Sunucu özelliklerinin tam türü, seçtiğiniz hosting sağlayıcısına bağlıdır. Çoğu zaman, yönetilen WordPress yazılımının özel sunucular kullandığını görebilirsiniz, bu da size sunucu kurulumu ve ölçeklenebilirliği üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

wordpress hosting nedir

 Avantajları

Yüksek hızda kullanabilme, bir WordPress sitesi çalıştırırsanız, optimize edilmiş bir sunucu ortamı kullanarak son derece yüksek yükleme hızları elde edebilirsiniz.

Yüksek düzeyde güvenlik, bu hosting ile WordPress’e özgü saldırılara karşı koruma sağlamak için tasarlanmış güvenli bir hosting ortamına sahipsiniz.

Güncel sunucu, Otomatik güncellemelerle sitenizin herhangi bir ek çalışma yapmadan hızlı ve güvenli kalmasını sağlayabilirsiniz.

Genel kural, daha az trafik alan daha küçük WordPress sitelerinin paylaşılan bu hizmeti kullanması gerektiğidir, daha yüksek düzeyde trafik alan yerleşik WordPress siteleri yönetilen bu barındırma hizmetini tercih etmelidir.

Sizde en iyi WordPress hosting hizmeti arayışındaysanız buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için burayı tıklayın