Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Patent Fiyatları

  • TPE Patent Ücretleri

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

  TPE Patent Ücretleri

Patent FiyatlarıPatent fiyatları, TPE´nin her yıl belirlediği harç bedellerine göre değişiklik göstereceği için bu konuda net bir ücret bilgisi vermek mümkün olmamaktadır.

Ayrıca TPE  çevrimiçi yani "online başvuru" ve elden  "posta - kargo " aracılığı ile yapılan başvurular için de farklı patent fiyatları uygulamaktadır.

Patent fiyatları belirlenirken başvuru ücreti dışında talep edeceğiniz ek hizmetler için de TPE tarafından ayrıca ücretlendirme yapılmaktadır.

Bu kapsama giren hizmetlerin genel olarak başlıklarını şu şekilde belirtebiliriz ; rüçhan hakkı,yabancı dildeki tarifnamenin Türkçeye çevirilmesi ,3.kişilerce talep edilen değerlendirmenin ücreti,lisans işlemi kayıt ücreti,diğer yıllara ait kayıt işlemi  vb. gibi...

Buluşun tescil öncesinde ödenecek patent fiyatlarına ek olarak buluşun tescili için başvuru yapıldıktan sonra her koruma yılı için patent harcı ödemesi yapılması gerekmektedir. Bu süre en fazla 20 yıldır.

Bu konudaki patent fiyatları da yine her yıl TPE nin belirleyeceği ücretlere göre farklılık gösterebilir. Yıllara ait sicil kayıt ödemesinin yapılmaması halinde buluşunuzun koruması sona erecektir.Buluş tescil sürecinde dikkatle takip edilmesi gereken konulardan biridir.

Uluslararası Başvurularda Patent Fiyatları;

Türkiye  için yapılacak buluş tescil başvurularındaki patent fiyatları genel olarak bu kriterler doğrultusunda belirlenir.Ancak bölgesel (Avrupa Patenti-EP ) ya da uluslararası patent başvurularında (PCT ) talep edilen kriterler için ( ülke belirleme,wipo ücreti vs. gibi )  ek hizmetler olacağından dolayı  patent fiyatları da farklılık gösterecektir.

Patent Fiyatları Nasıl Belirlenir ?

TPE nin belirlediği harç bedelleri dışında patent tescil dosyasının hazırlanması, tescil başvurusunun yapılması, devam eden tescil sürecinin takibi  gibi işlemlerde firmalarının uygulayacakları hizmet bedelleri olacaktır.

Her firmanın hizmet bedeli verdiği hizmet doğrultusunda farklıdır.Bu durumda patent fiyatlarının farklılaşmasındaki en önemli sebeptir.

Tescil işlemi süren ya da tescilli patent ya da faydalı modellerin korumalarının devam etmesi için, korunma süresince her yıl TPE''ye ödenmesi gereken bir yıllık patent harcı bulunmaktadır. Vade tarihi, başvuru yapılan gün ve ay olarak belirlenir. Yıllık patent harcının vade tarihinden önce ödenememesi halinde gecikme faizi ile beraber takip eden altı ay içinde ödenme şansı da vardır. Vade tarihinden itibaren 6 ay içinde harcı ödenmeyen patentlerin, hakkı sona erer.

Buluş ortaya çıkarmak,resmi olarak tescil belgesi ile korumak buluş sahipleri için son derece önemli konulardır. Bu konuda doğru firma ve uzman vekillerle çalışmak tescil süreçlerinizde ve süreç sonrasında harç takiplerinde fayda sağlayacaktır.

TURKTICARET.Net  sektöründe yılların getirdiği tecrübesini ,hizmet kalitesini,güvenilirliğini konusunda uzman vekilleri aracılığı ile patent başvurunuzda sonuca ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

TURKTICARET.Net olarak sizleri en güvenilir hizmet ve en uygun patent fiyatları ile buluşturuyoruz.

 

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama

İncele

Yurtdışı Marka Tescili

İncele

Patent Tescil

İncele

Logo Tescil

İncele

Slogan Tescil

İncele

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele

Tasarım Tescili

İncele

Marka Devir

İncele
Sizin için buradayız

Satış öncesi tüm sorularınızı bizlere canlı destekten iletebilirsiniz.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?