Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Patent Araştırma

  • TPE Patent Sorgulama

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

 

Patent AraştırmaPatent araştırma, buluşlarınız için resmi kurumlara tescil başvurusu gerçekleştirmeden önce yapılması gereken ilk ve en önemli aşamadır.

Patent araştırmasının konunun uzmanı vekil aracılığı ile doğru kaynaklar kullanılarak yapılması buluşunuzu tescil döneminde size fayda sağlayacaktır.

 

Patent Araştırma Neden Gereklidir ?

Yeni bir buluş ortaya çıkarmak ne kadar zorsa, buluşun tescil süreci de bir o kadar uzun ve zorlu bir dönem olacaktır.

Buluşunuz için tescil belgesi almak, piyasaya sunmak, buluşun ticari değer kazanması gibi süreçler buluş sahibi için önemlidir ve bu süreci en doğru bir şekilde yani zaman kaybı ve maddi kayıplar olmadan geçirebilmek için tescil başvurusunu gerçekleştirmeden önce kapsamlı bir patent araştırma gerekli olmaktadır.

Patent araştırma ile buluş konusunun yeni olup olmadığı görülebilmekte, tescilli buluşlar ile buluş konusu arasında benzerlik varsa bilgi edinilebilmektedir.

Bununla birlikte  buluş sahibi olan firma ya da şahısa çalıştıkları alandaki  veri tabanlarına kayıtlı tescil edilmiş ya da sadece başvurusu yapılmış  buluşların teknik bilgilerine ulaşma imkanı sağlayarak, dünyadaki teknolojik gelişmeleri ve rakipleri inceleme fırsatı sunmaktadır. Bu nedenle sadece patent araştırma bile bilgi edinme açısından son derece önemlidir.

Başvuru öncesinde Patent araştırma yaptırılmaması ilerleyen aşamalarda olumsuz durumlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Örneğin ; Buluşunuzun, tescil  için başvuru yaptığınız resmi kurum tarafından ( Türk Patent Enstitüsü vb. gibi..)  buluş kriterlerine uygun olmadığı gerekçesiyle kabul edilmeyerek red olması, benzerliği olabilecek buluşların sahiplerinin başlatabileceği hukuki süreçler  gibi...

Deneyimli vekillerimizin, başvurunuz öncesinde yapacakları patent araştırma ile tescil işlemlerinize en doğru ve güvenilir bir şekilde adım atmış, ilerleyen süreçlerde karşılasacabileceğiniz riskleri de en aza indirmiş olacaksınız.

Patent Araştırma Nasıl Yapılır  ?

Patent araştırması yapılırken Türk Patent Enstitüsü ( TPE ),Avrupa Patent Ofisi  EPO ),Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı ( WİPO ), ABD Patent Ofisi ( USPTO )  gibi ulusal ve uluslararası kurumların veri tabanlarına kayıtlı olan buluş  tescil başvurularının dokümanlarına ulaşılarak incelenmektedir.

Bu aşamada işlemlerinizi takip edecek olan vekillerin  yorumları önem kazanmaktadır.

Dolayısıyla patent araştırmasının  konusunda uzman vekiller aracılığı ile yapılması gerekmektedir.

TURKTICARET.Net in deneyimli vekilleri ile  tescil işlemlerinizdeki tüm süreçlerde destek alarak, buluşunuzu tescil etme yolunda emin adımlarla ilerlemiş olacaksınız.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama Icon

Marka Sorgulama

İncele
Yurtdışı Marka Tescili Icon

Yurtdışı Marka Tescili

İncele
Patent Tescil Icon

Patent Tescil

İncele
Logo Tescil Icon

Logo Tescil

İncele
Slogan Tescil Icon

Slogan Tescil

İncele
Endüstriyel Tasarım Tescili Icon

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele
Tasarım Tescili Icon

Tasarım Tescili

İncele
Marka Devir Icon

Marka Devir

İncele
Destek
Sizin için buradayız.
Siz değerli müşterilerimiz için marka, yurtdışı, patent ve tasarım tescili konularında uzmanlaşmış ekibimiz ile işinizin korunması ve büyümesi için gereken hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?