Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Whois TR

Whois Bilgilerini Öğrenme

Whois TRWhois, tescillenmiş bir domain ( alan adı ) `in hangi kişi veya kurum tarafından tescil edildiğini gösteren alana verilen isimdir. Whois TR sayfasında tescil edilmiş alan adı sahibine ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgilere ulaşabilmeniz için domain sahibinin gizli whois kullanmamış olması gerekmektedir. Domain sahipleri büyük projelerde ya da iletişim bilgilerini 3. Kişiler ile paylaşmamak adına Turkticaret.net´in sunduğu gizli whois servisini tercih etmektedir. Siz de bu servisten faydalanarak bilgilerinizi gizleyebilirsiniz. Böylelikle iletişim bilgilerinizi 3. Şahıslar ile paylaşmadan güvenli bir şekilde alan adınızı yönetebilirsiniz.

Whois TR sayfasında tescillenen alan adını kayıt eden kişinin Adı, Soyadı eğer alan adını tescilleyen bir firma ise firma ünvanı yer almaktadır. Bu bilgilerin yanı sıra alan adının ilk tescil tarihi, son güncellenme tarihi ve tescil bitiş tarihleri yer almaktadır. Kayıt edildiği firma ve bağlı olduğu sunucunun DNS bilgilerine de yer verilmektedir.

Turkticaret.net´in ücretsiz olarak sunduğu toplu who is tr sayfası ile dilediğiniz kadar alan adının sorgulamasını çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde tüm alan adlarına ait bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Bilgilerin Güvenli ve Korunması


Eğer Who is Tr sorgulamaların da bilgilerinizi 3. Şahıslar ile paylaşmak istemiyorsanız bilgilerinizi gizlemenizi en doğru yolu Turkticaret.net´in sunduğu gizli who is tr servisini kullanmaktır. Alan adınızı tescil ederken kimlik bilgilerinizi gizlemek adına hatalı ya da yanlış bilgi girilmesi domaininizi kaybetmenize neden olabilir. Çünkü ulusal yayın organı ICANN kuralları bu bilgileri doğru olarak girdiğinizi varsaymaktadır. Bu sebeple tüm iletişim bilgilerinizi doğru girmelisiniz.

TR WhoisÇünkü whois turkey alan adı sahibine ulaşmanın en hızlı ve doğru yolu olarak gözükmektedir. Herhangi bir neden ile web site sahibine ulaşmak isteyen bir kişi yada kurumun öncelikle tercihi whois alanında yer alan bilgilerdir. Web sitenizin her zaman yayında olamayabilir. Ya da web sitenizin iletişim bölümü doğru çalışmıyor olabilir. Fakat whois sayfaları her zaman çalışmaktadır ve doğru bilgi sunmaktadır.

Whois Turkey sayfamızda Türkçe karakterli alan adlarının tr whois sorgulamasını yapabilirsiniz. Türkçe karakterli alan adlarının diğer domainlere göre bazı işlemlerde XN`li olarak kullanılmaktadır. Örneğin : "Türkticaret.net" adresinde Türkçe bir karakter olduğu için sorgulama işlemi "xn--trkticaret-9db.net" şeklinde olmaktadır. Whois Turkey sayfasında bu işlem otomatik olarak gerçekleşmektedir. Siz herhangi bir değişiklik yapmadan domain adresini okunduğu gibi yazabilirsiniz.
 

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood