Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Tescil Nedir

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

Tescil nedir, marka tescili rekabet halinde olduğunuz sektörde oldukça önemlidir. Tescilli bir markaya sahip olmak bulunduğunuz sektörde söz sahibi olmanız ve varlığınızı sürdürmeniz anlamına gelmektedir. Haksız rekabetin önüne geçerek gücünüzü ve konumunuzu daha sağlam bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Marka tescil nedir, işletmenizin sahip olduğu ürün ve hizmetleri diğer işletmelerin ürün ve hizmetlerinden ayırt etmek amacıyla sayılar, sözcükler, adlar, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelerek oluşturduğu niteliktir.

Marka tescil sorgulama sayfamız aracılığı ile tescil etmek istediğiniz isim için sektörel yada sınıf bazlı olarak sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama yaptığınız sektörde daha önce aynı isim ile tescil edilmiş bir marka yer alıyorsa siz bu isim için başvuru yapamazsınız. Farklı bir isim ile sorgulama yapabilir yada aynı isim için işiniz ile alakalı farklı bir sınıfta yeniden bir sorgulama yapabilirsiniz.

Marka Tescil Süreci

Marka başvurunuzu yapmanızın ardından başvurunuz uzman marka ekibimiz tarafından incelenerek tarafınıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır. Başvurunuz için engel bir durum yok ise marka temsilcimizin sizden istediği belgeleri doğru ve eksiksiz olarak ileterek resmi olarak marka başvurunuzu yapabilirsiniz.

Resmi olarak marka sahibi olmanızın ardından 10 yıl süre boyunca bu isme ait tüm haklara siz yada şirketiniz sahip olacaktır. Bundan sonraki süreçte hiçbir kurum yada kişi sizin izniniz olmadan marka isminizi kullanamaz.

Artık ürün ve hizmetlerinizi tescilli isminiz altında toplayarak büyük ve güvenilir bir marka değerine sahip olabilirsiniz. Fiyatlandırma politikasını elinizde tutarak farklı lokasyonlarda satışa sunulan ürün ve hizmetlerinizin aynı fiyatlandırma ile satılmasını sağlayabilirsiniz. Bu müşteri memnuniyetini artıracak etkenlerden bir tanesidir. Hiçbir müşteri aynı ürün için farklı bir fiyatlandırma ile satın alma yapmak istemez.

Marka Yenileme Süreci

Tescilli markanızı 10 yıllık periyotlar ile sayısız yenileyebilirsiniz. Marka yenileme işleminize tescil sürenizin bitimine en erken 6 ay kala başlayarak son gününe kadar yenileme hakkına siz sahipsiniz. İsim yenileme işlemi marka sahibi tarafından yada marka sahibinin yetkili olarak atadığı bir vekil aracılığı ile de yapılabilir.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama Icon

Marka Sorgulama

İncele
Yurtdışı Marka Tescili Icon

Yurtdışı Marka Tescili

İncele
Patent Tescil Icon

Patent Tescil

İncele
Logo Tescil Icon

Logo Tescil

İncele
Slogan Tescil Icon

Slogan Tescil

İncele
Endüstriyel Tasarım Tescili Icon

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele
Tasarım Tescili Icon

Tasarım Tescili

İncele
Marka Devir Icon

Marka Devir

İncele
Destek
Sizin için buradayız.
Siz değerli müşterilerimiz için marka, yurtdışı, patent ve tasarım tescili konularında uzmanlaşmış ekibimiz ile işinizin korunması ve büyümesi için gereken hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
+ Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?