Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Slogan Nedir

  • Slogan Nasıl Yapılır

Ücretsiz Marka Araştırma
taleplerinizi bırakabilirsiniz.

 

Slogan NedirSlogan, bir fikri veya düşünceyi yaymak amacıyla ya da bir eylemi desteklemek adına ortaya atılan kısa, çarpıcı ve akılda kalıcı söz anlamına gelmektedir. Siz de internet siteniz, işiniz, ürün veya hizmetinizi tanıtımı yapmak amacıyla slogan tercih edebilirsiniz. Slogan tercih ederken, yaptığınız işi veya verdiğiniz hizmeti en iyi tanımlayan slogan nedir? Diye kendinize sormanız ve rakiplerinizi analiz etmeniz faydalı olacaktır. Ancak rakiplerinizin etkilenmeden daha özgün ve farklı bir slogan tercih etmelisiniz. Sloganınızı daha etkili kılmak ve daha uzun ömürlü olmasını sağlamak adına bir müzik kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Bilinen, herkes tarafından sevilen bir şarkının sözlerini kendi sloganınıza göre değiştirmeniz de etkili olabilir.

Sloganın Nedir ? Slogan Neden Önemlidir ?

Seçeceğiniz slogan belki de sizin yıllarca hatırlanmanızı sağlayacak. Bir cümlelik bir söz ile çok hızlı ve akılda kalıcı bir reklam yapmanız mümkün. Belki de bu sayede çok büyük reklam bütçeleri harcamaktan kurtulacaksınız. Reklam yapmanız sizin her zaman tanınmanız ve akılda kalmanız anlamına gelmez. Yapılan tanıtımların sürelerinin bitmesinden sonra bir çoğu hatırlanmıyor bile. Ama oluşturacağınız slogan sizin tanınma süresinizi daha da artıracak ve etkili bir hale getirecektir.

Slogana Değer Kazandırın

İyi bir slogan ile istediğiniz etkileşimi yakalamış olabilirsiniz. Peki ama bu çalışmalar ne için yapılıyor? Hangi ismi tanıtmaya çalışıyorsunuz? Bu isim size mi ait? Bu soruların hepsini tek ortak noktası markadır. Sloganınızı bir marka ile taçlandırın. Böylelikle değer kazanan bir işletme, tanınan bir marka haline geleceksiniz. Buda sizin sektörde söz sahibi olmanıza imkan tanıyacak önemli bir etkendir.

Marka Nedir ?

Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin rakip firmalardan ayırt etmek amacıyla sayılar, adlar, sözcükler logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesi ile oluşturduğu ayırt edici niteliktir. Burada dikkat etmeniz gereken unsur ayırt edici bir özelliğe sahip olmasıdır. Aksi takdirde bir marka olmaktan söz edilemez.

Sloganlarınız bundan sonraki aşamada markanıza değer kazandıracaktır. Kısa ve akılda kalıcı tanıtımlar ile markanızın bilinirliği artacaktır. Bu hem işletmenizin satış ve pazarlama stratejisinde rakiplerinizden önde olmanızı sağlayacak hem de tanınan bir marka olmanız değerli bir firma olduğunuz anlamına gelecek.

Daha Farklı Çözümlere Mi İhtiyacınız Var?

Marka Sorgulama Icon

Marka Sorgulama

İncele
Yurtdışı Marka Tescili Icon

Yurtdışı Marka Tescili

İncele
Patent Tescil Icon

Patent Tescil

İncele
Logo Tescil Icon

Logo Tescil

İncele
Slogan Tescil Icon

Slogan Tescil

İncele
Endüstriyel Tasarım Tescili Icon

Endüstriyel Tasarım Tescili

İncele
Tasarım Tescili Icon

Tasarım Tescili

İncele
Marka Devir Icon

Marka Devir

İncele
Destek
Sizin için buradayız.
Siz değerli müşterilerimiz için marka, yurtdışı, patent ve tasarım tescili konularında uzmanlaşmış ekibimiz ile işinizin korunması ve büyümesi için gereken hukuki süreçleri en iyi şekilde yönetmek amacıyla buradayız.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40