Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Marka Başvuru Formu

Hızlı başvuru için formu doldurabilirsiniz.

Online Marka Tescil işlemine başlamak için tıklayın

Marka Tescil Belgesi Nedir?

Tescillenmiş markanızla ilgili tüm kullanım hakları tüm Türkiye´de sadece size aittir ve başka hiçbir firma tarafından da kullanılamaz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız takdirde maddi manevi zararın karşılanması için tazminat davası açabilirsiniz. Tüm bu haklara sahip olabilmek için öncelikli olarak Marka Tescil Belgesine sahip olmanız gerekir.  

Marka Tescil Belgesi Alınırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

Marka Tescil Belgesi Nasıl AlınırMarka tescil belgesi alınırken başvuru yapmadan önce yapılması gereken ilk ve önemli aşama ön araştırmadır. Ticari ünvanınızın hangi sınıflarda tescile uygun olduğunu ve bu sınıfların marka başvurusuna müsait olup olmadığını öğrenmek için hiçbir ücret talebinde bulunmadan deneyimli ekibimiz sizler için 360 ° marka analizi yapsınlar. Bu analiz olumlu olarak sonuçlanırsa başvurularınızı Türk Patent Enstitüsü´ne yapabilirsiniz. Marka tescil belgesi almak için başvururken;

  • Marka sahibine ve adresine ait bilgiler ( tüzel kişilik ise, tam ticari unvanı, açık adresi - gerçek kişi ise, isim ve soyisim, doğum yeri -doğum tarihi, açık adresi.)
  • Marka örneği ( yazı karakteri ve logosu eğer ve bunların kullanılacağı etiket vs)
  • Özel vekâletname (Noter onayına gerek yoktur sadece vekâletnamedeki ve faaliyet raporundaki ünvan aynı olmalıdır.) gerekir.

Markanız başvurunuzu yaptığınız tarih ve saatten itibaren korunmaya başlayacaktır fakat tescil işlemleri ortalama olarak 12 ay gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu sürecin ilk 5 ayında şekli şartları ve tescil edilebilirlik kriterleri açısından değerlendirilir. Bu aşamada markanız kabul edilebilir ya da tamamen reddedilebilir. Kabul edildikten sonra 3. Kişilerin de onayına sunulmak üzere 3 aylık bir ilan süresi söz konusudur. Bu süreçte de herhangi bir itiraz gelmediği takdirde TPE bu durumu ticari ünvan sahibi ya da vekiline bildirir ve enstitü tarafından talep edilen eksikliklerin tamamlanmasının ardından ortalama iki ay içerisinde Marka Tescil Belgesi ilgili kişiye gönderilir.

Marka tescil belgesi almak için başvuru yapmadan önce uzmanlarımız sizin için markanızın size en uygun sınıf tespitini ve bu sınıfların müsait olup olmadığını bize vereceğiniz bilgiler doğrultusunda sizler için ÜCRETSİZ olarak araştıracaklardır.

Bizi Tercih Edenler

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood