Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
kapat

.Eu Kullanım Koşulları

  • 1.1. Avrupa Birliği için belirlenmiş üst seviye alan adı uzantısıdır.
  • 1.2. Avrupa Birliğine bağlı ülkeler ile İzlanda, Liechtenstein ve Norveç'te faaliyet gösteren kurum ve kuruluslar ve ilgili ülkelerde yasayan kişilerce kayıt edilebilir, kullanılabilir.
  • 1.3. Alan adına ait yetkili kişi bilgileri Registry firma (eurid) kuralları geregince Avrupa Birliği Ülkeleri ile İzlanda,Liechtenstein ve Norveç te faaliyet gösteren firmanın ya da yetkili kişinin güncel adres bilgisi ile kayıtlı olması gerekmektedir Domain yetkili bilgilerinin belirtilen şartlara uygun şekilde kaydedilmemesi durumunda Eurid tarafından domainler suspend durumu getirilmektedir ( askıya alınma )
  • 1.4 AB Ülkelerinden herhangi birinde kayıtlı adres kaydınız olmalıdır eğer yoksa trustee bedeli ile tescili tamamlamak için müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz”
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Türkçe Domain Alan Adı

Türkçe Domain Alan Adı

Türkçe Alan Adı Tescili

İndirim Kampanyalı uzantılarda indirim uygulanmaktadır.

Türkçe Domain Alan AdıTürkçe domain Türk Latin alfabesinde yer alan ğ,ç,ı,ö,ş,ü harflerini de içerebilen alan adlarına denir. Daha yaygın olarak Türkçe karakterli domain şeklinde ifade edilir.

Türkçe alan adı tescili imkanı doğduğundan beri ğ,ç,ı,ö,ş,ü harflerini de içeren alan adlarına sahip olunabiliyor.

Bu şekilde uluslararası karakterler içeren domainlere IDN domain denir. Bu isimlerde yerel dillerin kullandığı alfabedeki karakterlere de yer verilebilir. Yani ASCII olmayan karakterleri de içerebilir.

Sitenize girecek olan kişilerin tarayıcısında IDN desteği olduğu takdirde bir sorun yaşanmayacaktır. Yaygın olarak kullanılan browserların büyük bir kısmı bu desteği sağlamaktadır.

Türkçe karakterlilerin ASCII karakter karşılığını bulmak için IDN çevirici kullanabilirsiniz. Bu araç IDN standardındaki isimleri ASCII kod karşılığına çevirir. Bu şekilde adres çubuğuna girdiğinizde DNS´e bağlanır ve ilgili ip adresine yönlendirilir.

Türkçe Domain Tescil Etmenin Sağladığı Avantajlar

  • Yayın yapacağınız web sitesi dil olarak Türkçe odaklı ise, kullanıcılardaki yerli site imajını daha da güçlendirecektir. Kendi dilinde yer alan harfleri site isminde gören kullanıcıların sempati duymasını sağlayacaktır.
  • Almak istediğiniz ismi İngilizce karakterlere uyarlamadan birebir yer verebilme imkanı sunar.
  • Adsoyad alanadı tescil ederken isminizde ğ,ç,ı,ö,ş,ü harflerinden birisi varsa bunları değiştirmek zorunda kalmadan kullanabilirsiniz.
  • Marka adınız ile bir web sitesi oluşturmak istediğinizde Türkçeye özgü harfleri değiştirmeden kullanabilirsiniz. Bu da sizi arayan müşterilerin size birebir aynı isimle ulaşmasını sağlar.
  • İşletmenizin adıyla bir web sitesi açacaksanız aynı şekilde Türkçe karakterleri değiştirmeden site isminiz olarak kullanabilirsiniz.

Alan Adımın Türkçe Karakterlisini Niçin Tescil Etmeliyim?

Önceden tescil etmiş olduğunuz bir alan adının Türkçe karakterlisini de tescil ettiğinizde, başkalarının sizden önce tescil ederek isim bilinirliğinden faydalanmasını engellemiş olursunuz.

Örneğin; elinizde yenilikci.com şeklinde bir site isminiz var. Bu isimle bir web sitesi kurdunuz. Yıllarca emek vererek içerikler yayınladınız ve belirli bir ziyaretçi kitlesi oluşturdunuz. Alan adınız bir marka gibi müşterilerin zihninde konumlandı. İçeriklerinize ulaşmak için arama motoruna yenilikçi yazıyorlar ve sitenize ulaşıyorlar.

Birisi de bunu fark etti ve isminiz için Türkçe domain sorgulama yaptı ve yenilikçi.com`un boşta olduğunu gördü. Bu ismi tescil ederek sizin ziyaretçi trafiğinizi kendine yönlendirmek için seo çalışmaları yapabilir. Bu duruma maruz kalmamak için web site isminizin Türkçe karakterlisini de tescil edebilirsiniz.

Türkçe domain sorgulama yapmak için sayfanın üst kısmında yer alan sorgu alanını kullanabilirsiniz. 

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood