Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain Kayıt

Alan Adı Kayıt ve Sorgulama

10.69$ 3.99$
Yeni Yapay zeka önerilerini göster
Sektör Seçin
Türkçe
Alan Adı Türü


Alan Adı Kayıt ve Sorgulama

Domain RegisterDomain Kayıt Etmek

Domain bir web sitesinin internet üzerindeki adıdır. Her site bir ip adresine sahiptir. Domainler ise bu ip adreslerinin rakamlara, harflere, kelimelere dökülmüş halidir. Adres çubuğuna bir site ismi yazarak giriş yaptığınızda, otomatik olarak ismin karşılığı olan ip adresine yönlendirilmiş olursunuz.

Bu ip adresleri de sizi verilerin depolandığı bilgisayarlara yönlendirir ve içeriklere ulaşmanızı sağlar. Şimdi size bir domain kayıt edin

İsim kayıt yapmak için öncelikle sorgulama ekranına bir isim girerek, boşta olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Daha önceden biri tarafından alınmamışsa isimkayıt etmek için müsaittir ve satın al butonuna tıklayarak alan adı kaydı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Whois Kaydı

isim kayıtAlmak istediğiniz isim sizden önce kayıt edilmişse, aynı alan adıyla farklı uzantıların boşta olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Veya kaydı yapılmış olan ismin whois bilgilerinden alan kişinin mail veya numarasına ulaşarak iletişime geçebilirsiniz.

Akılda Kalıcı Bir İsim

Web site isminizin akılda kalıcı olması önemli bir noktadır. Bu şekilde sitenize giren bir kişi site isminizi aklınızda tutacağından, tekrar geri dönüş yapacaktır. Uzun ve akılca kalıcı olmayan bir site isminiz varsa kullanıcılar tekrardan çok rahat ulaşamayabilir. İşine yarayan bir içeriğinize tekrar ulaşmak istediğinde muhtemelen metinden hatırladığı bir kısmı arama motoruna yazarak ulaşmak isteyecektir.

Bu şekilde daha üstte çıkan ve aynı konuda ilgili içerik sunan bir siteye girerek, web sitenize geri dönüş yapmayabilir. Bu durumda kullanıcı kaybetmiş olursunuz. Bu nedenle akılda kalıcı olan jenerik alan adları önemlidir.

Fakat sadece site isminizle değil, sitenizin iç yapısı yani tasarımı ve sunduğunuz içeriklerle de müşteriye hitap etmelisiniz. Kullanıcı memnuniyetine yönelik faydalı bir içerik stratejisi uygularsanız arama motorlarındaki sıralamanız da yükselecektir. Ekstradan seo çalışmaları yaparak sitenizin üst sıralarda görünme olasılığını arttırabilirsiniz.

 

Alan adı kaydınızı ICANN akreditasyonu sahibi deneyimli domain registrer firmamız aracılığıyla yapabilirsiniz.Alan adı kayıt fiyatları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İsim Kayıt Ederken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • İsim kayıt ederken alan adınızı doğru yazmış olduğunuzdan ve almak istediğiniz uzantıyı/uzantıları seçtiğinizden emin olun. Domain hizmetleri için ücret iadesi yapılamamaktadır.
  • Alacağınız isim 3-63 karakterden oluşabilir.
  • Domain kayıt etme süresi 1-10 yıl arasıdır. Daha sonra süre uzatma yapabilirsiniz.
  • Özel karakterle ile noktalama işaretlerini kullanamazsınız.
  • Noktalama işaretlerini kullanamazsınız.
  • Alan adınızda Türkçe karakterler kullanabilirsiniz.
  • .tr uzantılı isim kaydı, gerekli belgelerin tesliminden sonra yapılmaktadır.
Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40