Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Domain Alan Adı Yönlendirme

Domain Alan Adı Yönlendirme

Domain Yönlendirme Nasıl Yapılır?Domain YönlendirmeDomain yönlendirme, genellikle bir domainin farklı bir diğerine yönlendirilmesi işlemi için kullanılan bir terimdir. Tescil etmiş olduğunuz farklı alan adları için ayrı ayrı web siteleri oluşturmak yerine, tek bir web sitesi üzerinde toplamanızı sağlar.  Örneğin, firmanıza ait domainleri koruma altına almak için .com, .net, .org , .info gibi farklı uzantılarını tescil ettiniz. Aslında kullanacağız web sitesi tek ancak birden fazla alan adınız var. Bu durumda seçtiğiniz ana uzantıya (genellikle .com kullanılır.) diğer uzantıları yönlendirerek hepsinde aynı web sitesinin açılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız alan adı yönlendirmeleri, sitenizi güçlendirip kurumsal kimliğinizi de koruyacaktır.

Domain yönlendirme işleminin kullanıldığı bir başka durum ise web sitenizin isim değişikliği durumudur. Web sitenizi artık farklı bir domain altında kullanmak istiyor olabilirsiniz, ancak mevcut ziyaretçi kitlenizi de kaybetmek istemezsiniz. Bu gibi durumlarda da domain yönlendirme yapmak  ziyaretçi kaybınızı önleyecektir.

Alan adı yönlendirme ile en çok karıştırılan durumlardan bir tanesi de DNS yönlendirme işlemidir. DNS yönlendirme, tescil ettiğiniz alan adını, satın aldığınız hosting´e ait DNS adresine yönlendirme işlemidir.  Alan adı yönlendirme ise daha çok bir alan adının başka bir alan adına yönlendirilmesi durumu için kullanılır.

Alan Adı Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Alan Adı Yönlendirme

Eğer alan adınızın DNS bilgileri TURKTICARET.Net´i gösteriyor ise, alan adı yönlendirme işleminizi ücretsiz ve hızlıca yönetim panelinizden yapabilirsiniz.

Hesap yönetim panelinizden Alan Adı Yönetimi başlığını tıklayıp hesabınızda tanımlı tüm domainleri listeleyebilirsiniz.

Yönlendirme yapmak istediğiniz domain´in yanında yer alan, alan adı yönlendir linkine tıklayarak açılacak sayfada domain yönlendirme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Yönlendirme işlemini birkaç farklı methodla yapmanız mümkün;

  • TURKTICARET.Net´te yer alan başka bir domaininize yönlendirebilirsiniz. Bu şekilde her iki domain de aynı adrese gidecektir.
  • Tanımlayacağınız sabit bir IP´ye yönlendirebilirsiniz.
  • TURKTICARET.Net´te kayıtlı olsun olmasın direkt URL yazarak farklı bir domaininize yönlendirebilirsiniz.

Yönlendirme işlemleri hakkında daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı iletmek için müşteri hizmetleri departmanımıza canlı destek, email ya da telefonla ulaşabilirsiniz.

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood