Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

MARKA İZLEME

MARKANIZIN TESCİL EDİLMESİ KORUNMASI İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR !

Sizinle aynı sektörde faaliyet gösteren diğer firmalar, tescilli markanıza benzer başka markaların tescil başvurularını Türk Patent Enstitüsü’ne yapabilirler.

Türk Patent Enstitüsü uzmanları markaların karıştırılma ihtimalini kendi bakış açısı ile yorumlamaktadır. Markalar arasında karışıklık yaşanmayacağı, benzerlik olmadığı kanaatine varıldığında, sözkonusu marka başvuruları Resmi markalar bülteninde yayınlanır ve yayınlanan bu markalar kamuoyuna duyrulmuş sayıldığından herhangi bir itiraz gelmemesi halinde tescil edilmesine karar verilir.

Bu aşamadan sonra tescil edilen benzer markaların iptal edilmesi ancak mahkeme kararı ile mümkündür. Turkticaret.Net, uzun ve maliyetli olan dava süreci öncesinde gerekli itirazların yapılmasını sağlıyor. Böylelikle kuruluşların zaman ve maddi kayıpları önleniyor.

Türk Patent Enstitüsünün benzer marka başvurularını önceden tescil almış marka sahiplerine bildirme gibi bir görevi bulunmamaktadır. Bu sebeple markanınız korunması için, ilana çıkan markaların her ay yayınlandığı marka bültenlerinden profesyonel bir şekilde benzerlik taramasının yapılması gerekmektedir.

Turkticaret.NET tarafından özel olarak geliştirilmiş marka izleme programı; Türk Patent Enstitüsünce aylık olarak yayınlanan ve her ay ortalama 6500 marka tescil başvurusunu içeren Resmi Marka Bültenleri’ndeki markaların sağlıklı bir şekilde izlenmesine olanak vermektedir.

Marka İzleme Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yıllık bazda marka izleme fiyatları aşağıdaki gibidir:

1. marka için yıllık izleme bedeli 99 TL,

2. marka için yıllık izleme bedeli 249 TL,

3. marka için yıllık izleme bedeli 299 TL,

4. markadan sonraki her bir markanız için yıllık izleme bedeli 99 TL.

Not: Fiyatlarımıza %18 KDV ilave edilecek olup fatura Turkticaret.net A.Ş. tarafından düzenlenecektir.

Bizi Tercih Edenler

Marka tescil işlemlerinde Turkticaret.Net’e güvenen markalar!

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40