Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

Whois Com.tr Sorgulama

Com.Tr Uzantılı Alan Adlarının Whois Sorgulaması Yapabilirsiniz

Whois .com.trTescil etmek istediğiniz com.tr uzantılı bir alan adı daha önce başka bir kişi veya kurum tarafından tescil edilmiş olabilir. Yada com.tr uzantılı domain sahibine en hızlı şekilde ulaşmak istiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda whois com.tr sorgulaması yaparak alan adı sahibine ait iletişim bilgilerine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Yeni bir alan adı tescil ederken sizden İsim, Soyisim, Telefon ve E-Mail gibi iletişim bilgilerini girmeniz istenmektedir. Bu bilgilerin yer aldığı alana whois denilmektedir. Ulusal yayın aracı ICANN kurallarına göre bu bilgileri doğru girilmesi gerekilmektedir.

Sadece com.tr uzantılı alan adları için değil aynı zamanda com domain whois, gen.tr whois, .tc whois gibi farklı uzantılar için de sorgulama yaparak tescil etmek istediğiniz alan adı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Com.Tr Domain Tescil Etmek

TR uzantılı bir alan adına sahip olmak için sizden bazı belgeler istenilmektedir. Tescil etmek istediğiniz com.tr uzantılı isme ait bir tescilli bir marka sahibi olmalısınız yada bu ismi içeren firmanızın faaliyetini gösteren oda kayıt belgelerini sunmalısınız.

Domain sorgulama sayfamızı ziyaret ederek com.tr uzantılı bir alan adı araması gerçekleştirebilirsiniz. Eğer sorgulama yaptığınız alan adı tescil edilebilir durumda değilse whois com.tr sorgulama sayfasından alan adı sahibine ait bilgilere ulaşabilirsiniz. .com.tr Whois sayfasında tescil edilmiş alan adını daha önce hangi kişi veya kurum tarafından tescil edildiğinin yanı sıra, ilk tescil tarihi, son güncellenme tarihi ve tescil süresinin bitiş tarihlerini de görebilirsiniz.

TR uzantılı web siteleri Türkiye arama sonuçlarında diğer uzantılara göre daha üst sıralarda yer almaktadır. Buda bulunduğunuz sektörde dijital dünyada ki rakiplerinizden bir adım daha önde olmanızı sağlayacaktır. Tabi web sitenizin içeriğinin de özgün olmasına dikkat etmelisiniz.

Gizli Whois Com.tr

Com.tr WhoisBazen web site sahipleri alan adı bilgilerin 3.şahıslar ile paylaşmak istememektedirler. Böyle durumlar ise Turkticaret.net´ in kullanıcılarına sunduğunu gizli whois com.tr servisi gelmektedir. Bu servis aracılığı ile whois bilgilerinizi kurallara uygun olarak gizliliğini sağlayabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi gizlemek adına domain tescili sırasında yanlış yada hatalı bilgi girişi yapmanız alan adınızın elinizden gitmesine sebep olabilir.

Çünkü ulusal yayın aracı olan ICANN kullanıcıların bu bilgileri doğru ve eksiksiz olarak tanımladığını varsaymaktadır. Kullanıcı panelinizden whois bilgilerinizi gizlemek istediğiniz alan adınızı yöneterek kolaylıkla bilgilerinizin 3.Şahısların görünüme kapatabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood