Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

SSL Sorgulama

SSL yani Secure Sockets Layer internet üzerinde yapılan bilgi ve veri alışverişi esnasında sistem ve kullanıcı arasındaki gizlilik ve güvenliği sağlaması için geliştirilmiş bir ağdır.

  • Hızlı AktivasyonHızlı Aktivasyon
  • Anında KurulumAnında Kurulum
  • En Uygun FiyatEn Uygun Fiyat
SSL Sorgulama
SSL Sorgulama

SSL Sertifikası Sorgulama

CSR kodunuzu sorgulayıp doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

Secure Socket Layer Güvenlik Duvarı

SSL Sorgulama1996 yılında ilk defa ortaya çıktığı zaman birçok internet tarayıcı markası tarafından destek gören ağ, teknolojinin ilerlemesi ile birlikte daha geniş alanlara yayılmaktadır. SSL, paylaşılan bilginin gönderiminden sonra sadece doğru adres tarafından açılmasını sağlayarak oluşabilecek birçok veri hatasına engel olmaktadır. Yapılan veri akışı üzerindeki güvenlik ağının ne kadar garantili olduğu sistem üzerinde kullanılan şifreleme yöntemi ve şifre uzunluğuna bağlı olmaktadır.

SSL 128 bit bir şifreleme ağına sahip olması ile güvenlik duvarının aşılamayacak olması garantisini vermektedir. SSL sertifikası, bu güvenlik sisteminin bulunduğu firmalar üzerinden kullanım amacı ve değişen ihtiyaçlar doğrultusunda CSR kodu ile alınabilmekte aynı zamanda SSL Sorgulama ile bu güvenliğin kontrolü yapılabilmektedir.

 

SSL Kullanımı Önemi

Kullanılan sunucu ve panele göre alınmış olan Secure Socket Layer ağının kurulumu farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık bile Secure Socket Layer ağının kullanımı sırasında ne kadar güvenli bir ağ oluşturduğunu görmek için yeterli bir unsur olmaktadır. SSL sorgulama adresi üzerinden domain adı kullanılarak yapılabilen işlem sayesinde SSL süresinin devam edip etmediği, sağlıklı bir işleyişin olduğu sorularının yanı sıra ssl bitiş ve başlangıç tarihleri öğrenilebilmektedir.

Kullanımı yapılan internet sitelerinin SSL Sorgulama işlemi ile SSL sahibi olup olmadığı, eğer SSL kullanımına dâhil ise güvenli olduğu ya da zararlı bir içerik yakaladığı sol üst tarafta ki küçük resimlerin anlamlarını biliyor olmak ile anlaşılabilmektedir. SSL kullanımı özellikle e-SSL Sertifikası Sorgulamaticaret siteleri açısından kullanıcı güvenliğini sağlamak ve sağlanan güvenli ortam içerisinde kullanımın daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlamak adına oldukça önemlidir.

Kendi web sitesinde güvenlik duvarını örmüş olan bir firma kullanıcılar tarafından daha profesyonel bir bakış açısı dâhilinde incelenecektir. SSL Sorgulama özellikle e-ticaret sitelerinin banka ile yapmaları gereken anlaşmalar için öncelikli gereken faktör olmaktadır. Birtakım arama motorları; küçükte olsa Secure Socket Layer sertifikası sahibi sitelere öncelik tanımaktadır. Sağlanan bu öncelik ile daha güvenli sitelerin oluşması teşvik edilmekte, e-ticaret siteleri dışındaki birçok işletmeyi de Secure Socket Layer almaya yönlendirmektedir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood