Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL

MX Whois Lookup

MX Whois Lookup

MX WhoisWeb siteleri sadece internet üzerinden içerik paylaşılan bir yapıya sahip değildir. Özellikle kurumlar web sitelerini ek olarak elektronik posta çözümlerinden de yararlanmaktadırlar. Web sitesi tasarımlarında site uzantılarının doğru bir biçimde tescil edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Benzer şekilde sahip olduğunuz site uzantısına ait elektronik posta adreslerinin de etkin kullanımı özellikle kurumsal şirketler için büyük önem taşımaktadır.

Domain tescil ve hosting firması olarak gerek bireysel ve gerekse kurumsal anlamda alan adı tescili başta olmak üzere web sitesi kurulumları ile ilgili tüm hizmetleri profesyonel bir anlayış ile yerine getirmekteyiz.

Bu kapsamda sunduğumuz mx whois lookup hizmetlerimiz özellikle tüzel kişilikler yani şirketler ve kamu kurumları başta olmak üzere pek çok kişi ve kurum tarafından takip edilmektedir.

Whois ve Mx Whois Nedir ?

Whois servisi tescilli bir alan adının kime nereden hangi zamanda tescil edildiğini belirten domain hizmetleri arasında yer almaktadır. Bu servis özellikle alan adı tescillerinde farklı uzantıların da satın alınıp alınamayacağı konusunda bilgi sunmaktadır.

Domain alanında firmamızın sunduğu diğer bir hizmet türü olan mx whois hizmetimiz ise kayıtlı bir alan adına ait elektronik posta adreslerinin sunuculara doğru bir biçimde yönlendirilmesini sağlamaktadır. Söz konusu yönlendirme işleminin profesyonel bir biçimde gerçekleştirilmemesi halinde özellikle kurumsal elektronik posta trafiklerinde ciddi aksamalar meydana gelmektedir.

MX Kayıtlarının Doğru Olmasının Önemi

İnternet sitenize bağlı olarak oluşturulan elektronik posta adresleri arasında veri alışverişinin sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesi için mx kayıtlarının mutlaka doğru bir biçimde yapılandırılmamış olması gerekmektedir.

Firmamız sunduğu mx whois lookup hizmeti sayesinde büyüklüğü ve adres sayısı ne olursa olsun tüm elektronik posta alanları için sorgusuz kayıt ve yönlendirme sağlamaktadır.

Alan Adı Tescilinde Whois Kavramının Önemi

Özellikle resmi kurumların ve şirketlerin alan adı tescillerinde en çok karşılaştıkları sorun almak istedikleri alan adının başka kişi veya kurumlar tarafından daha önceden tescil edilmiş olmasıdır. Bu kapsamda whois hizmeti sayesinde tescilli bir alan adının detaylı tescil bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Firmamız yukarıda belirtilen bu hizmetlere ek olarak ayrıca talep eden kişilere ve kurumlara whois gizleme hizmeti de sunmaktadır.

Domain ve hosting hizmetlerinde kalite ve güvenin adresi olan firmamız yıllardır taviz vermediği hizmet kalitesi ile kişi ve kurumlara kusursuz hizmet sunmayı İlke edinmiştir. Kaliteli bir domain ve hosting hizmeti için tek yapmanız gereken paket seçeneklerimizi inceleyerek ihtiyaçlarımız doğrultusunda en uygun paketi tercih etmektir.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood