Sepetim
Genel Toplam 0,00 TL
Sorgulama işlemi yapılıyor...

Gizli Whois

Gizli Whois

Kişisel bilgilerinizi koruma altına alın


Gizli Whois, alan adlarınızı kaydederken verdiğiniz kişisel bilgilerin korunması ve 3. şahıslarla paylaşılmaması anlamına gelir.

Gizli WhoisYeni bir domain tescil ederken sizden bazı bilgiler istenilmektedir. İsim - Soyisim, e-mail, adres ve telefon bilgileri gibi iletişim bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Domain işlemleri konusunda otorite olan üst kurul ICANN, whois bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesini şart koşar. Eğer siz bilgilerinizi gizlemek için hatalı ya da eksik bilgi girişinde bulunuyorsanız alan adınızı kaybetme riski ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

İnternet projelerine yatırım yapan kişiler, jenerik alan adı sahipleri, kurumsal firmalar gizli whois servisini kullanarak, kendilerine ait alan adlarındaki kimlik bilgilerini koruma altına alan başlıca gruplardır. Siz de tescil etmiş olduğunuz alan adlarında yer alan kişisel bilgilerinizin 3. Şahıslar tarafından görülmesini istemiyorsanız TURKTICARET.Net'in gizli whois servisini kullanabilirsiniz.

TURKTICARET.Net üzerinden tescil edilen tüm alan adları için gizli whois servisi ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Gizli Whois Servisi

Bilgilerinizi 3. Şahıslardan korumak için kurallara uygun olarak whois gizleme servisi üzerinden bu işlemi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Bilgilerinizi saklamak amacıyla whois kaydında yanlış bilgiler vermek ICANN tarafından tespit edildiğinde ciddi sıkıntılar yaşamanıza sebep olabilir. Bunun yerine güvenli ve profesyonel bir çözüm olan gizli whois servisini kullanmalısınız. Alan adınız için yapılan whois sorgulamalarında kullanıcılar özel bir yapıyla önce bize ulaşır. Daha sonra bizim aracılığımız ile mesajlar ve özel durumlar müşteri temsilcilerimiz tarafından size bildirilir. Hiçbir zaman 3.Şahıslar doğrudan size ulaşamazlar ve iletişim bilgilerinizi göremezler. Böylece kişisel bilgilerinizi korurken alan adınızla ilgili bilmeniz gereken önemli bir konu olduğunda da bilgilendirilirsiniz.

Neden Gizli Whois Yapmalıyım ?

Web girişimcilerinin gizli whois kullanmalarının bir diğer sebebi ise iletişim bilgilerinin kötü amaçlı kişilerin ulaşmasını engellemektir. Unutmamalısınız ki bu bilgileri gizlemek kurallara uygun tek yolu Turkticaret.Net'in size sunduğu whois gizleme servisidir. Bu servisi kullanmak için Alan Adı yönetim panelimiz üzerinden gerekli işlemleri online olarak birkaç adımda gerçekleştirebilirsiniz. Yardım almak istediğiniz nokta da müşteri temsilcilerimize 0850 224 86 40 nolu numaradan ulaşarak destek talep edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ HİZMETLERİMİZ

Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)
Hazır Web Sitesi (Sitebuilder)

Alan Adı Özel paketimizle beraber ücretsiz tüm temalara erişim.

Domain Yönlendirme
Domain Yönlendirme

Domain / Alan Adınızı bir web hosting hizmeti olmaksızın yayında olan herhangi bir adrese veya IP'ye yönlendirebilirsiniz. Bu işlemi Hesap Yönetim Panelinden ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

Dns Kontrolü
Dns Kontrolü

Türkçe DNS kontrol panelleri ile DNS ayarları ve değişikliklerinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Gizli Whois
Gizli Whois

Alan adınızla beraber ücretsiz kullanabileceğiniz gizli whois hizmeti ile kişisel bilgilerinizi 3. Şahıslara karşı koruma altına alın.

Online Domain Yönetimi
Online Domain Yönetimi

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Yapım Aşamasında Sayfası
Yapım Aşamasında Sayfası

Web sitenizi hazırlarken alan adınız boşta durmasın, ücretsiz yapım aşamasında sayfalarımızdan birini kullanabilirsiniz.

Hesaplar arası domain taşıma
Hesaplar arası domain taşıma

TURKTICARET.Net hesapları arasında domainlerinizi bir kullanıcıdan diğerine ücretsiz taşıyabilirsiniz.

Yardıma mı ihtiyacınız var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40
adhood
adhood