Sepet
Genel Toplam
0.0 TL
Alışverişe Devam Et Sepetim

Alan Adı Transfer Sözleşmesi

 

TURKTICARET.NET
Alan Adı Transfer Sözleşmesi

 

1. GENEL BAKIŞ

Bu Alan Adı Transfer Sözleşmesi (bu “Sözleşme”) turkticaret.net  (turkticaret.net bir reg2c.com firmasıdır. Bu sözleşmede Turkticaret.net, olarak yazılan ifadeler reg2c.com ve reg2c’yi  ifade etmektedir) arasında imzalanmış olup, elektronik kabul tarihinden itibaren geçerli olacaktır.& Bu Sözleşme TURKTICARET.Net in Alan Adı Transfer hizmetlerini (“Hizmetler”) kayıtlı bir alan adını başka bir alan adı kayıt kuruluşundan turkticaret.net e alan adı kayıt kuruluşu olarak aktarmak üzere kullanmanıza yönelik şartlar ve koşulları belirler.

Bu Sözleşme'yi elektronik olarak almanız, bu Sözleşme ile birlikte burada referans olarak verilen turkticaret.net in  Evrensel Hizmet Koşulları Sözleşmesi, Alan Adı Kayıt Sözleşmesi ve Tektip Alan Adı Anlaşmazlık Çözüm Politikası'nı okuduğunuzu, anladığınızı, onayladığınızı ve şartlarına bağlanmış olduğunuzu kabul ettiğinizi gösterir.

“Biz”, “bizi” veya “bizim” terimleri turkticaret.net kurumunu ifade eder.  “Siz”, “sizin”, “Kullanıcı” veya “müşteri” terimleri bu Sözleşmeyi kabul eden herhangi bir birey ya da tüzel kişiyi ifade eder.  Bu Sözleşmedeki hiçbir hükmün, herhangi bir üçüncü taraf hakkı veya avantajı sağladığı kabul edilmeyecektir.

TURKTICARET.Net , tüm yetki kendisine ait olmak üzere bu Sözleşmeyi, tüm politikaları veya bu belgeye eklenen sözleşmeleri dilediği zaman değiştirilebilir ya da düzenleyebilir ve bu değişiklikler veya düzenlemeler, turkticaret.net web sitesinde (bu “Site”) yayınlandıktan hemen sonra geçerli olur.  (i) Bu tür değişikliklerin veya düzenlemelerin turkticaret.net tarafından bu Sitede yayınlanma yoluyla size bildirilebileceğini ve (ii) söz konusu değişikliklerin veya düzenlemelerin yapılmasının ardından (bu sayfanın başındaki “Son Değiştirilme” tarihiyle belirtildiği şekilde) bu Siteyi veya bu Site'de bulunan Hizmetler'i kullanmanızın bu Sözleşmenin en son halini kabul ettiğinizi teşkil edeceğini kabul ve beyan edersiniz.  Bu Sözleşmenin son halini kabul etmiyorsanız bu Siteyi veya bu Sitede yer alan Hizmetleri kullanmayın (veya kullanmaya devam etmeyin).  Ayrıca turkticaret.net, size bu Sözleşmede yaptığı değişiklikleri veya düzenlemeleri zaman zaman e-posta ile bildirebilir.  Bu nedenle, e-posta adresiniz de dahil olmak üzere hesap (“Hesap”) bilgilerinizi güncel tutmanız son derece önemlidir.  turkticaret.net, söz konusu hata doğru olmayan veya eski bir e-posta adresinden kaynaklanıyorsa bir e-posta bildirimini alamamanıza ilişkin hiçbir yükümlülük veya sorumluluk kabul etmez.

turkticaret.net, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurulu (“ICANN”) tarafından onaylanmış bir alan adı kayıt kuruluşudur.  ICANN tarafından akredite edilmiş bir alan adı kayıt kuruluşu olarak turkticaret.net in ICANN ile olan sözleşmeye bağlı olduğunu onaylar ve kabul edersiniz. turkticaret.net hizmetinin, bu Sözleşme'yi ICANN ile arasındaki sözleşmenin yanı sıra (i) ICANN ve/veya (ii) söz konusu üst düzey alan adı (“TLD”) için veya ülke kodu üst düzey alan adı (“ccTLD”) için geçerli kayıt tarafından sağlanan koşul ve şartlara uyacak şekilde değiştirebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Bu Sözleşme'de kullanıldığı şekilde “kayıt”, “Kayıt”, “kayıt operatörü” veya “Kayıt Operatörü”, söz konusu TLD veya ccTLD için geçerli kayıt anlamına gelir. 

ICANN sponsorluğu altındaki tüm TLD'ler için takip etmemiz gereken transfer politikası hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:

https://www.icann.org/en/resources/registrars/transfers

Bu Sözleşme, Online Transfer Başvurusu sürecinin 3. Adımındaki Sözleşme ve Transfer sözleşmelerinin kabul edilmesini takiben geçerli olacaktır.

Şu anda alan adının ait olduğunu belirlemek için lütfen şu adresi ziyaret edin: https://lookup.icann.org/

 

2. A. Alan Adı Kaydınızı Transfer Etme Adımları

NOT: Transfer tamamlanır tamamlanmaz Hesap Yönetiminize giriş yaparak DNS'İNİZİ YENİLEYEBİLİR, DEĞİŞTİREBİLİR ve diğer işlevleri kullanabilirsiniz. Online transfer başvurusu için istenen tüm gerekli bilginin tamamlanması; örn. iletişim bilgileri, sunucu ismi bilgiler vb.. Alışveriş Sepeti ile devam etmek ve transferlerinizi ödemek. Mevcut kaydınızda bulunan İdari Yetkili e-postasını güncellemek. Transfer onayı için İdari Yetkili e-postası ile temas sağlayacağız. Transfer yalnızca İdari Yetkiliden alınan onay ile başlayacaktır. Onay alındıktan sonra, beş (5) gün içinde transfer kabul edilecek veya reddedilecektir.

2 B. Başarısız olan veya Reddedilen Transfer Talepleri

turkticaret.net ,tamamen kendi takdirine bağlı olmak üzere, herhangi bir sebepten alan adı transfer başvurunuzu kabul edebilir veya reddedebilir. Reddetme durumları şunları içerebilir ancak sınırlı değildir:

       Mevcut Alan adı kayıt kuruluşunun transferi reddetmesi;

       Orijinal kayıt işleminin transfer isteğinden altmış (60) günden önce gerçekleşmiş olması;

       Alan adı kayıt kuruluşu ya da kaydı kaybeden kuruluş tarafından alan adının kilitli statüye alınması;

       Alan adının transfer isteğinden altmış (60) günden önce turkticaret.net  e transfer edilmiş olması;

       Alan adının süresinin dolmuş ancak yenilenmemiş olması;

       Alan adının zaman aşımına uğraması ve kırk beş (45) günlük ödemesiz dönemde yenilenmesi ve kırk beş (45) günlük ödemesiz dönemin henüz geçmemesi;

       Alan Adı Sahibinin transfer isteğinden altmış (60) günden önce değiştirilmiş olması;

       Transfer isteğinden on (10) günden önce Hesap Değişikliği yapılmış olması;

       Mevcut alan adı sahibi için incelemede olan iflas kararı olması;

       Alan adı sahibinin kimliği ile ilgili her türden ihtilaf;

       Uyuşmazlık Politikası'nda açıklanan tüm durumlar; veya

       Otuz (30) günden daha eski transfer istekleri.

2. C. Alan Adlarının Transfer Şartları

Transfer başarılı olduktan sonra, alan adının alan adı sahibi ve turkticaret.net  kaydın alan adı kayıt kuruluşu olarak kalırsınız. Kaydınız uygun olduğu durumda otomatik olarak bir (1) yıl uzatılır (istisnalar için lütfen bu Sitede bulunan ürün sorumluluk retlerini inceleyin). Alan adı kayıt transferleri ancak bu Sözleşmenin kabulü onaylandığında, ödeme yapıldığında ve İdari yetkilisinin Transfer İzni isteyen e-postamıza olumlu cevap vermesiyle başlatılabilir. Alan Adları İdari Yetkilisine Transfer İzni isteyen e-posta, WHOIS veri tabanındaki bir önceki Kayıt kuruluşu verilerine göre gönderilir. Alan adınızın satın alındığına dair makbuzu saklamak sizin sorumluluğunuzdadır. İdari Yetkili Kayıt Kuruluşu adına hareket eder ve transfer talebi bulunmada yasal yetkisi vardır. Bir önceki kayıt kuruluşu WHOIS veri tabanında belirtildiği üzere, İdari Yetkilinin e-postasını güncelleme sorumluluğu size aittir.

2. D. Yakın Zamanda Yenilenen Alan Adlarının Transferi

Yakın zamanda yenilenmiş bir alan adını transfer ediyorsanız yenileme yapılan yılın kaybedilmiş yıl olma ihtimalini anlamış bulunursunuz. (i) Alan adı zaman aşımından sonraki kırk beş (45) günlük ödemesiz dönemde yenilendiyse, (ii) kırk beş günlük ödemesiz o zaman aşımı tarihinden itibaren henüz daha geçmediyse yenileme yılı kaybedilir. Bu kayıp yıl için turkticaret.net in sorumlu tutulmayacağını ve turkticaret.net in size bu yıl için geri ödeme yapmayacağını kabul edersiniz. Kayıp yıl için alacaklı veya borçlu olup olmadığınızı öğrenmek için bir önceki kayıt kuruluşu ile olan kayıt sözleşmesini incelemeniz gerekecektir. Kayıp yıl ile ilgili sorularınız varsa alan adı kayıt kuruluşu ile iletişime geçin. Alan adınızın transferi sırasında böyle kayıp kayıt yılları var ise turkticaret.net in  bu yılların geri alınmasına karışmayacağını kabul eder ve onaylarsınız.

2. E. Alan Adı Transferi Verileri

Bunun, kayıt sahiplerinin alan adı transfer talebi olduğunu anlarsınız. Bu sözleşmeyi kabul ederek, alan adı kaydının mevcut kayıt sahibinden turkticaret.net  e transferini talep etmiş bulunursunuz. Alan adlarının mevcut yetkili Kayıt Sorumlusu olarak, İdari yetkilinizi bu transfer ile ilgili sorumluluklarını bildirerek transfere yetki vermeyi kabul edersiniz. turkticaret.net  ile Alan Adı Kaydı Sözleşmesi'ni yaptığınızı onaylarsınız. turkticaret.net e kayıtlı tüm alan adlarını yöneten sözleşmeleri okumuş, anlamış ve yasal olarak bağlı olmayı kabul etmiş olursunuz. Bu sözleşmeler yasal sözleşmeler sayfasında bulunur ve şunları içerir; Alan Adı Kayıt SözleşmesiICANN Tektip Alan Adı Uyuşmazlık Çözümü İlkeleri; bu Sözleşme; turkticaret.net, ICANN ve/veya ICANN tarafından seçilen bir Kayıt Yöneticisi tarafından zaman zaman yayımlanan ve yayımlanabilecek turkticaret.net ilkeleri.

3. Başlıklar ve üst başlıklar; bağımsız taahhütler; ayrılabilirlik

Bu Sözleşme'nin başlıkları yalnızca kullanışlılık ve referans kolaylığı için sağlanmıştır ve tarafların sözleşmesini burada belirtilmeyen herhangi bir şekilde açıklamak veya yorumlamak için kullanılmayacaktır.  Bu Sözleşme'deki her bir hüküm ve sözleşme ayrı ve bağımsız bir hüküm veya sözleşme olarak tüm amaçlarla incelenecektir.  Yargı yetkisine sahip bir mahkeme bu Sözleşme'nin herhangi bir hükmünün (veya hükmünün bir kısmının) yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğuna kanaat getirirse bu Sözleşme'nin diğer hükümleri (veya hükümlerinin kısımları) bundan etkilenmeyecek ve yasaların tam olarak izin verdiği ölçüde geçerli ve uygulanabilir olacaktır.

4. TANIMLAR; ÇELİŞKİLER

Bu Sözleşme'de tanımlanmayan ancak büyük harfle geçen terimler, Genel Hizmet Şartları Sözleşmesinde atfedildiği anlamları taşıyacaktır. Bu Sözleşme hükümleri ile Genel Hizmet Şartları Sözleşmesinin hükümleri arasında bir tutarsızlık olması durumunda bu Sözleşmenin hükümleri geçerli olacaktır. 

 

Yardıma ihtiyacınız mı var? Müşteri destek ekibimizi arayın:     0 850 224 86 40